Skocz do zawartości

Model SF inspirowany Bird of Prey - plany


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak 

W dniu 1.04.2020 o 21:11, robertus napisał:

Na dzień dzisiejszy myślę, że lżejsze spoiny osiągnąłbym klejem polimerowym.

To na pewno. Tylko polimer wymaga pewnej cyklicznosci - nakladasz, czekasz, sklejasz - powtarzasz :) hot glut daje efekt momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy projekt w Twoim wykonaniu. Gondole silnika zachęcają do zrobienia 2xEDF50. Jakie są rozmiary tego modelu, jakie wyposażenie planujesz? Powodzenia w dalszej budowie. Ja ostatnio z futurystycznych modeli ( przepraszam za off top) tylko Angry Egg,a skleiłem na świąteczną wystawę statyczną.

20200410_182822.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, robertus napisał:

Dziś dzień oblotu, poszło idealnie.

 

Coś takiego nie ma prawa latać, skoro jednak jest film to musi być sfałszowany :D

Tak na poważnie to gratulacje, choć nie akceptuje żadnych pojazdów powietrznych które tak wyją :) Jakoś sobie nie wyobrażam latania z takim wyjcem nad głową.. Fajna robota, tak czy inaczej. A te ruszające się skrzydła to już pełen wypas.

Czy śmigło w takim pojeździe nie jest narażone na wyłamanie przy lądowaniu/nie powinno być składane?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zipp napisał:

Czy śmigło w takim pojeździe nie jest narażone na wyłamanie przy lądowaniu/nie powinno być składane?

W mojej karierze modelarza tylko raz udało mi się złamać skrzydło na ogonku. Jest ok. Równie dobrze śmigła ciągnące się mogą łamać.

 

Szczegóły mechaniki skrzydła

20200411_170436.thumb.jpg.82cd60229f11ed19aafc19425e7f2c10.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dwóch ostatnich zdjęciach wygląda jakby machał skrzydłami przed odlotem :D

W dniu 20.04.2020 o 14:46, robertus napisał:

tylko raz udało mi się złamać skrzydło na ogonku. Jest ok. Równie dobrze śmigła ciągnące się mogą łamać.

ok,ok, moja wątpliwość nie dotyczyła śmigła na ogonie tylko śmigła stałego Vs. składane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację większość nagrań z czapki jest robiona na stockowych obiektywach przeznaczonych do nagrywania z bliska w szerokim kącie.

U mnie zawsze było widać dobre zbliżenie, tylko jakość z Mobiusa była gorsza niż z Fireflaya mimo, że oba były nagrywane w 1080p i z tym samym zbliżeniem. No cóż technika idzie do przodu.

W Fireflayu mam stabilizację na 1080p i to też robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.