Skocz do zawartości

Model SF inspirowany Bird of Prey - plany


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś przemyślenia na zachowanie modelu gdy skrzydła maja ujemny wznios i jak temu przeciwdziałać?

Gdy zaczynam ustawiać skrzydła w ujemny kąt to brakuje mi rekcji na stery, tracę chyba też stabilność kierunkową.

Myślę, że jest to związane z położeniem środka ciężkości w stosunku do poziomu skrzydeł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertus napisał:

Macie jakieś przemyślenia na zachowanie modelu gdy skrzydła maja ujemny wznios i jak temu przeciwdziałać?

Gdy zaczynam ustawiać skrzydła w ujemny kąt to brakuje mi rekcji na stery, tracę chyba też stabilność kierunkową.

Myślę, że jest to związane z położeniem środka ciężkości w stosunku do poziomu skrzydeł.

 

No właśnie miałem pytać a w zasadzie prosić Cię żebyś własnymi słowami opisał jak model zachowuje się jak skrzydła są podniesione jak są w pozycji zerowej i jak w pozycji ujemnej. Czy wpływa to w znaczący sposób na prędkość lotu to znaczy czy jak kąt jest dodatni to  można lecieć wolniej. 

 

PS

Jestem również zachwycony tym projektem jak moi przedmówcy. Od pomysłu do oblotu to raptem parę dni;):) więc tym bardziej robi to spore wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie parę dni to nie było :)

Przy skrzydłach na łasko i ze wzniosem lata stabilnie i przewidująco. Nie ma różnicy prędkości.

Po prostu jak zaczynam robić kąt ujemny to w sumie od raz model staje się bezwładny i nie reaguje na stery. szybko robię wznios i odzyskuje kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę testów ze skrzydłem o ujemnym wzniosie.

Powiększyłem stateczniki pionowe dodając dolne brzechwy i powiększyłem stery w skrzydłach.

20200428_155106.thumb.jpg.0b78f675fab026b036f7b1acd6d7dd70.jpg

 

20200428_155043.thumb.jpg.4ebe91d383bcb778cd8f8bd8ff69ff98.jpg

 

 

 

 

Jest lepiej, ale stabilny lot mogę uzyskać tylko z niewielkim ujemnym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jarek996 napisał:

Gdybys przelecial nad "chlopakami" , ktorzy "robiliby" trzecia  alpage ( na glowe )  , to mysle ze by uciekli i przysiegali na komisariacie na wszystkie swietosci , ze wiedzieli UFO i  koncza z piciem ? 

:D

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 22:56, stema napisał:

Następnemu modelowi zrób skrzydła ze skosem do tyłu.

eee, co to za wyzwanie ;)

 

Tymczasem przebudowałem trochę model. Przeniosłem skrzydło na górny pokład co poskutkowało przesunięciem środka ciężkości pod skrzydło.

No i rewelacja, wszystko działa jak trzeba. Co prawda w konfiguracji skrzydło max dół lub max góra sterowanie jest gumowate, jak z dużym expo a w poziomie jest dla kontrastu normalnie, ale jest spoko i da się go jak najbardziej kontrolować.

Trzeba nauczyć się nim latać.

840318919_sf-05(2).Movie_Migawka.thumb.jpg.a5fa98f1a13bab8993d4855ca7b5560b.jpg

 

 

Poniżej zdjęcia z przebudowy.

 20200503_135854.thumb.jpg.4d6d21ffc005cebcd2b0fbcf6e437ce8.jpg

 

20200504_080942.thumb.jpg.0a42347e4f995567a2a4b8b873a9a1de.jpg

20200504_080929.thumb.jpg.c1ee40beabcd86c3fb56b108e3300365.jpg

20200504_080919.thumb.jpg.555ea428127cf67b1f938ca1418e929b.jpg

 

 

Film z ostatnich testów

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocując skrzydło wyżej poprawiłeś stateczność, "wznios" do dołu poprawia manewrowość.

Żeby ta gumowatość była najmniejsza trzeba znaleźć złoty środek między umieszczeniem skrzydła, a wzniosami, ale jeśli piszesz, że jest spoko to znaczy trafiłeś w teorię?. ?

 

Najważniejsze, że dobrze się bawisz, a przecież o to tu chodzi. Gratuluję wytrwałości w badaniach i wiatru we włosach na próbach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, japim napisał:

Robercie - masz odjazdowy kamuflaż/malowanie - może takie futurystyczne strzelę na Bieliku.

Oryginał występował w wersji białej albo szarej - obydwie trochę "nudne" :D

 

Może Przemek, w dzisiejszych czasach, daj nadruk historyczny?

Np obraz z uchwalenia Konstytucji 3 Maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba by zrobić coś w stylu, że dla min i max nic nie zmieniać a dla środkowego dodać expo. To by spowodowało, że w całym zakresie stery były by takie gumowate, ale jednakowo gumowate.

A najlepiej jakby był takie expo w funkcji wychylenia w stylu, ale nie wiem czy to u mnie skonfiguruję.

Na razie polatam tak jak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.