Skocz do zawartości

PFMRC dla ratowników


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem już z Kubą  (naszym adminem) i mam jego pełne "błogosławieństwo".

W czym rzecz.

Jeszcze długi czas będziemy uziemieni i z ograniczoną możliwością poruszania się spowodowaną szalejącym wirusem.

Liczba zakażonych będzie jeszcze jakiś czas rosła.

Wiadomym jest, że osoby stojące na pierwszej linii "frontu" są najbardziej narażone na zakażenie.

Sprzęt ochronny mają jaki mają i w ilościach takich jakich mają, ale...

Coraz więcej osób włącza się w akcje szycia masek ochronnych dla szpitali i ratowników. Spokojnie nikomu nie proponuję szycia maseczek.

Dwudziesty dzień siedzę w domu i różne rzeczy łażą mi po głowie i tak sobie wymyśliłem:

Zróbmy dobrowolną zrzutkę na przysłowiowe maseczki dla jakiegoś, wspólnie wybranego szpitala zakaźnego covid-19.

Powiedzmy, że przez dwa tygodnie robimy dobrowolne i według własnego uznania wpłaty na wspomnianą akcję.

Tak potrzebny będzie jakiś rachunek bankowy. OK, jak nikt nie będzie chciał mogę udostępnić swój.

W między czasie idzie na forum ankieta z kilkoma, 3 - 4 szpitalami jakie chcielibyśmy wesprzeć np. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu (obecnie szpital zakaźny covid-19)

W tym samym czasie robimy rozeznanie gdzie można kupić maseczki. Tak wiem towar deficytowy, ale kto pyta nie błądzi.

Dokonujemy zakupu, kontaktujemy się z wybranym szpitalem, że chcemy im przekazać maski, jedna czy dwie osoby z miejscowości w której znajduje się wybrany szpital przekazuje maseczki.

Może ten pomysł pozbawiony jest logiki, może jest szalony i nieprzemyślany, ale...

Albo mnie poprzyjcie i nakreślcie wyraźniejszy obraz tego pomysłu, albo wyprowadźcie mnie z błędu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam tylko jedno pytanie:

gdzie jest państwo w tej sytuacji? 

Żeby nie było, odprowadzam co miesiąc ok 800 zeta na ubezpieczenie zdrowotne a od 20 lat pracy (służby) nigdy nie chorowałem...

Więc o co kurła chodzi? 

Dla Waszej informacji jestem zawodowym strażakiem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł chyba nie ten teges.

Preferuje tylko jeden, dwa czy nawet trzy szpitale. A co z pozostałymi?

 

Proponuję zakup maseczek i jako adres do wysyłki podać adres szpitala. Warto poprosić sprzedającego o dopiskę na przesyłce" PFMRC pomoc szpitalowi".

To taka moja propozycja. Mało znacząca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojcio69 napisał:

Zróbmy dobrowolną zrzutkę na przysłowiowe maseczki dla jakiegoś, wspólnie wybranego szpitala zakaźnego covid-19.

Powiedzmy, że przez dwa tygodnie robimy dobrowolne i według własnego uznania wpłaty na wspomnianą akcję.

Tak potrzebny będzie jakiś rachunek bankowy. OK, jak nikt nie będzie chciał mogę udostępnić swój

Wojtku,

pomysł super ale jest pewne "ale"... czasy trudne ale fiskus nie śpi i czuwa a Ty udostępniasz swoje prywatne  konto bankowe do takiej charytatywnej akcji

nie bardzo wiem jak to bezpiecznie  rozegrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, d9Jacek napisał:

Wojtku,

pomysł super ale jest pewne "ale"... czasy trudne ale fiskus nie śpi i czuwa a Ty udostępniasz swoje prywatne  konto bankowe do takiej charytatywnej akcji

nie bardzo wiem jak to bezpiecznie  rozegrać

Musze się przyłączyć do tej opinii ponieważ tak na dobrą sprawę Wojtek szykujesz sobie spory problem z którego nie masz szans się wypisać jeśli przyjdzie co do czego. Przypomnij sobie tego piekarza który podarował chleb który miał wyrzucić ze swojej piekarni.

Teraz przepisy się trochę zmienił nie mniej sprawa jest trudna.

Darowizna to jest jakieś wyjście ale papierkologia jest przeje...tam tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marek_Spy napisał:

A z czego chcecie szyć ? A Paweł myśli ze budżet jest beczka bez dna.

Nie no budżet jest już na dnie , jak nie mogą zapewnić szpitalom środków .Zresztą nie tylko szpitalom. Rozdawanie kasy się zemściło .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.  Zamiast deliberować, lepiej wziąć się do roboty. Proszę Szanownych  Kolegów posiadających drukarki 3d o włączenie się do drukowania tzw. przyłbic, osłon ochronnych- sprzęt bardzo pożądany przez personel szpitali, ratowników i w przychodniach. Ja już wydrukowałem ponad 400 i przekazałem szpitalom, pozetom i pracownikom służby zdrowia, rodzinie i przyjaciołom, czy znajomym pracującym w handlu.  Zużyłem  już wszystkie zapasy filamentów jakie miałem,  a dzięki wsparciu przyjaciół i znajomych mam sporo materiałów , tj.  filamentu, gumek czy peta na szybki.  Mam kilka już sprawdzonych  konstrukcji i posiadacze , a zwłaszcza lekarze przyjmujący pacjentów, bardzo sobie je chwalą ( kolorki nawet są różne hehe :-). Jeśli ktoś chce to drukować, służę radą, co gdzie i jak zrobić, kupić , wydrukować.

   Przyłbice można zobaczyć na moim FB. Sama inicjatywa naszego Kolegi jest bardzo zacna, ale będzie trudno legalnie chyba to jakoś zrobić.   Poza tym sądzę, że  mimo wszystko lepiej robić takie akcje  lokalnie. 

 

Samo zamówienie maseczek też nie jest tak halo.   Teraz  szyta z bawełny  maseczka kosztuje u nas  od 6 zł  netto w hurcie.   Właśnie niedawno kupiłem  kilkaset do przychodni. Zniknęły natychmiast.  Zamówione przez firmę w której pracuję,  kontenery z rękawiczkami  nie dojechały, środki dezynfekcyjne jakie kupiłem u jednego z moich partnerów handlowych zostały "skonfiskowane" na placu producenta przez agencję .  Nasza fabryka w EU nie ma prawa wysyłać do Polski dezynfektantów....  itd itd....  cuda się dzieją, a ja,  jak handluję ponad 30 lat, jeszcze takich cyrków nie widziałem.  Najgorsze jest to, że już wytwórcy alkoholów tzw. skażonych i podobnych ( wysokocząsteczkowe) już sprzedają surowiec na zasadzie aukcji bo podaż nie nadąża za popytem a za chwilę będzie potrzeba mnóstwo środków do pełnej dezynfekcji... aż się boje myśleć. Dlatego pracując w domu, włączam drukarki i przynajmniej popracują na coś pożytecznego

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Francka napisał:

Nie no budżet jest już na dnie , jak nie mogą zapewnić szpitalom środków .Zresztą nie tylko szpitalom. Rozdawanie kasy się zemściło .

nic się nie zemściło: poparcie jest, rozdawanie będzie kontynuowane, w razie czego nbp dodrukuje pustego pieniądza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie o pieniądze tutaj chodzi... Brak towary w hurtowniach ze względu na gigantyczny popyt. Weź idz do apteki albo hurtowni i kup 100 masek... Ja uda Ci się jedną kupić to będzie dobrze.

Dlatego IMHO zbiórka jest chybionym pomysłem. Pieniądze przesunąć można, zamiast kilku km drogi można zakupić cała masę respiratorów. Pytanie gdzie to kupić. Stąd przestawianie produkcji przez Tesle, GM, Orlen i inne giganty.

Koledzy dobrze doradzają z tą zbiórką. Przepisy Kodeksu wykroczeń stanowią, że każdy, kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar, podlega karze grzywny.

A piekarza proszę nie podawać za przykład, bo to oszust był, a nie społecznik! Skazany w dwóch instancjach prawomocnie, bez wątpliwości co do winy. Gość sprzedawał chleb bez faktury, a jak go przyłapali to mówił, że biednym rozdawał.. . Niedety do dzisiaj ten "biedny" piekarz podawany jest za przykład ucisku fiskusa... Wymiar sprawiedliwości nie potrafi się obronić przed takimi fake newsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzegor napisał:

Jak to dobrze że Wasi nadal nadają bez zmian:

kolego, Tobie się pomyliło: władza rozdając pieniądze za poparcie okrada wszystkich, którzy pracują. Nie ma żadnych naszych i waszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne to sformułowanie ze rzad kradnie biednym pracującym kase i rozdaje bogatym emerytom i śmie jeszcze dac 500 zl na dziecko. Powinien im dac(tym krytykującym) a co do zbiórki sa fundacje które mogą legalnie zabierać tfu zbierać, szycie maseczek z przypadkowego materiału tez jest bez sensu bo tylko pogarsza.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grzegor napisał:

Ta... A kto Ci zarypał/chciał dwa lata a Twojej żonie

 

trudno dyskutować z takim naiwnymi argumentami

 

Chciałem zwrócić Ci uwagę, że edytowanie postów zmieniając ich treść jest niezgodne z regulaminem - dwa posty powyżej byłeś uprzejmy usunąć treść do której ja się odniosłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, grzegor napisał:

Co do naiwności to jak chcesz być parobkiem nikt Ci nie zabrania.

brak zmian w systemie emerytalnym(czy też przywrócenie starych zasad) to właśnie jedna z metod kupowanie wyborców. Gdy system emerytalny klęknie przy władzy będzie kto inny. Taka decyzja doraźnie nic nie kosztuje a jaki przynosi piękny efekt - nie jesteś dzięki temu parobkiem i jesteś za to wdzięczny tej władzy.

;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak żeby już nie mieszać w tym wątku. Wolę dwie kromki mniej zjeść, a się pocieszyć na przykład lataniem na łące od 65 niż paść mając 66 i 11 miesięcy. Czaisz co znaczy ten czas w starszym wieku? Znałem taki przypadek.

 

A tak w ogóle to proszę o wywalenie tych aforyzmów bo znowu nie wiem jak znalazły się w tym wątku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzegor napisał:

Wolę dwie kromki mniej zjeść, a się pocieszyć na przykład lataniem na łące od 65 niż paść mając 66 i 11 miesięcy

jasna sprawa, tak sądzi pewnie wielu i dlatego zmiany zostały dokonane (ja to nazywam kupowaniem wyborców;))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.