Skocz do zawartości

Zakupy z Japonii


Granacik

Rekomendowane odpowiedzi

E no nie wieżę, że nikt nic nie kupuje bezpośrednio w Kraju Kwitnącej Wiśni. Temat prosty: zakup na Ebay w kwocie nieprzekraczającej 150USD od osoby prywatnej. W internetach różne rzeczy piszą, chciałbym uzyskać informację z bardziej wiarygodnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie kupuje na ebay. Ebay potrafi "doliczyć" dodatkowe koszty przewidywane na podstawie ceł i podatków - za Ciebie...

Ebay - podobnie jak Amazon (i Allegro tez) - stał się platformą sprzedażową i oferuje też "firmowe" wysyłki. Jeżeli wybierzesz firmową wysyłkę to doliczą Ci do ceny odprawę i podatki.

Jezeli nie ma tam "expected tax & charges" tzn że wysyłający wyśle to "zwykla" poczta a nie ebayowa a zapłatę tych podatków zostawia Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ebayu nic z Japonii nie kupowałem, ale właśnie piszę z RC Japan, bo potrzebuję paru drobiazgów. Niestety dostałem przed chwilą taką informację:
 

Cytat

We are sorry but shipping to Poland by Japan post is now temporally suspended.

We can still use FedEx to ship orders, but the shipping cost is very expensive.


Także muszę się niestety wstrzymać (ale bardzo pomogli w kwestii części :)), a piszę o tym żebyś ewentualnie miał to na uwadze przy zamówieniu, może z innych miejsc da się wysłać ale zawsze warto w takiej sytuacji dopytać. Chyba że zamawiasz kurierem wtedy nie ma tematu :).

Zamawiałem około rok temu towar z wysyłką za około 150 złotych z tego właśnie sklepu i nic mi nie naliczyli, a paczka Japan Postem doszła w 9 dni. Tyle, że to zamówienie ze sklepu więc nie wiem czy Ci to coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku, cenna informacja. Właśnie dziwiłem się dla czego wysyłka, u tego gościa, do UK (mam tam adres jako domyślny) jest darmowa a do Polski chce dopłaty 20$, pewnie to byłby kurier. Zobaczę, może bardziej będzie opłacało mi się przepchnąć to przez UK.

A fani Enya, Saito i OS'a? Nikt nic u nich nie kupował? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupowali - ale to przed Covidem... Zakupy jak normalnie.

Ja kupowalem kiedys 2 balansery bezposrednio w sklepie aircraft world czy jakos tak z dostawa przez Japan Post. To bylo ze 2 lata temu. Przyszlo w 7-8 dni. Bez zadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny, Japonia, USA itd. to przecież bez żadnej różnicy. Kupowałem we wszystkich tych krajach. Cła zwykle nie ma na większość kupowanych przedmiotów modelarskich, a z VAT-em jak się trafi. Kiedyś zamówiłem cztery identyczne przesyłki (rozbiłem większe zamówienie na kilka mniejszych) i do jednej został doliczony VAT, do pozostałych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Granacik napisał:

Czarku, cenna informacja. Właśnie dziwiłem się dla czego wysyłka, u tego gościa, do UK (mam tam adres jako domyślny) jest darmowa a do Polski chce dopłaty 20$, pewnie to byłby kurier. Zobaczę, może bardziej będzie opłacało mi się przepchnąć to przez UK.

A fani Enya, Saito i OS'a? Nikt nic u nich nie kupował? ;)

Potrzebuję wał korbowy do  OS FT 300 + jakieś pierdolety z RC Japan , więc moze coś wespól/ zespół  ogarniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.