Skocz do zawartości

EDO OSE-1 WODNOSAMOLOT


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Lucjan.

Bardzo zgrabny samolocik i jak zwykle świetna robota. Jeśli mógłbym coś dodać od siebie, to pływaczki boczne zrób demontowane. Łatwiejsze w transporcie i ewentualnej naprawie. Starty wodnosamolotami z pływakiem centralnym wymagają większej uwagi, ze względu na duże niebezpieczeństwo nagłej zmiany kierunku startu, przez zanurzenie jednego z pływaków. Widziałem już kilka cyrki podczas startu. Z tego też powodu pływaki boczne często ulegają uszkodzeniu (dlatego sugestia aby były demontowane). Nadal będę śledził postępy i czekam na oblot. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kesto napisał:

Cześć Lucjan.

Bardzo zgrabny samolocik i jak zwykle świetna robota. Jeśli mógłbym coś dodać od siebie, to pływaczki boczne zrób demontowane. Łatwiejsze w transporcie i ewentualnej naprawie. Starty wodnosamolotami z pływakiem centralnym wymagają większej uwagi, ze względu na duże niebezpieczeństwo nagłej zmiany kierunku startu, przez zanurzenie jednego z pływaków. Widziałem już kilka cyrki podczas startu. Z tego też powodu pływaki boczne często ulegają uszkodzeniu (dlatego sugestia aby były demontowane). Nadal będę śledził postępy i czekam na oblot. :)

 

Witaj Krzyśku !

 

Dziękuje za miłe słowa i cenne uwagi. Tak  , masz rację  im  więcej  demontowanych elementów w modelu tym łatwiejsze naprawy.

Autor planu sugeruje przykręcenia pływaka bocznego na czterech małych wkrętach, co jego zdaniem w razie mocnego  cyrkla

pozwoli pływakowi  bezpiecznie oderwać się od skrzydła bez większych szkód. Ja też mam pomysł, ale przedstawię go wkrótce

na zdjęciach. Pierwszych startów już się obawiam , bo moje ostatnie starty z wody były jakieś dwadzieścia lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dyra63 napisał:

Drugie i trzecie zdjęcie od dołu do złudzenia przypomina zarys i proporcje Helcata ?.

 

Tak! Też to zauważyłem  , to taki  pomniejszony  niby Helcat   na pływaku . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dyra63 napisał:

Ja to już wszędzie widzę warbidy,ale podobieństwo duże.Może pogadamy trochę w Bobrownikach ,wybieram się w sobotę ?

Postaram się być w sobotę , jeżeli pogoda dopisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, kesto napisał:

Wiem, że robota jeszcze nie skończona, ale czy zamierzasz dać tam jakiś sklejkowy kil? Jeśli zostawisz ten pływak bez wzmocnień i będzie tylko styropianową wydmuszką , to jego rola jako podwozia wodnego będzie dość wątpliwa.

Będzie kil, będą wzmocnienia , wkrótce pokażę to na zdjęciach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.