Skocz do zawartości

EDO OSE-1 WODNOSAMOLOT


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, skippi66 napisał:

Fajnie to wygląda, budowa idzie szybko, powiedz mi tylko czy lotkę wieszasz na dwóch zawiasach?

Cieszy mnie  że Ci się  podoba. Docelowo będą trzy zawiasy , te na zdjęciu są tylko do przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, stema napisał:

 

Malujesz element żywicą, nakładasz tkaninę i znowu malujesz?

Czy na koniec odsączasz nadmiar?

Na suchy element kładę  suchą tkaninę  i bardzo szybko rozprowadzam rozrzedzoną żywicę.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 20:45, Lucjan napisał:

Na suchy element kładę  suchą tkaninę  i bardzo szybko rozprowadzam rozrzedzoną żywicę.  ?

Do rozprowadzania żywicy, fajnie się sprawdza plastikowa szpachtułka. Zbiera nadmiar żywicy, i powierzchnia jest ladna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michal3013 napisał:

Do rozprowadzania żywicy, fajnie się sprawdza plastikowa szpachtułka. Zbiera nadmiar żywicy, i powierzchnia jest ladna

 

Tak! Zgadza się.  Ja od lat używam pędzelka, i starych kart  płatniczych ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem spory wznios skrzydła ale oglądając stare zdjęcia przekonałem się, że zadziwiająco duży wznios skrzydła miał też oryginał.... zachowałeś oryginalne ustawienie?

Jak planujesz rozwiązać mocowanie bocznych pływaków, nie zauważyłem w skrzydle wzmocnień - będą na stałe czy demontowane do transportu?

Jaki profil zastosowałeś w skrzydle?

 

Sympatyczny model powstaje i bardzo będę kibicował w oblocie, hydroplany lubią czasem zaskoczyć ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 14:26, mirolek napisał:

Zauważyłem spory wznios skrzydła ale oglądając stare zdjęcia przekonałem się, że zadziwiająco duży wznios skrzydła miał też oryginał.... zachowałeś oryginalne ustawienie?

Jak planujesz rozwiązać mocowanie bocznych pływaków, nie zauważyłem w skrzydle wzmocnień - będą na stałe czy demontowane do transportu?

Jaki profil zastosowałeś w skrzydle?

 

Sympatyczny model powstaje i bardzo będę kibicował w oblocie, hydroplany lubią czasem zaskoczyć ?

 

ms

 

Wznios skrzydła wynosi  5 stopni   ,   profil  półsymetryczny  15 procentowy  ( na planie i w opisie nie doszukałem się nazwy profilu ale wydaje mi

 się    że to  NACCA.

Właśnie zacząłem prace  przy  zamocowaniach   pływaków  podskrzydłowych  , więc zdjęcia to  wyjaśnią . Czy pływaki będą na stałe czy demontowalne   jeszcze nie wiem . Cieszy mnie że  spodobał Ci się mój  model.IMG_0198.thumb.JPG.8159acc5fbde4c49f13fb4f5be63d64c.JPGIMG_0199.thumb.JPG.6d050fa9fd3e6f491c59efef55ba5d85.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucjan napisał:

 

Wznios skrzydła wynosi  5 stopni   ,   profil  półsymetryczny  15 procentowy  ( na planie i w opisie nie doszukałem się nazwy profilu ale wydaje mi

 się    że to  NACCA.

 

 

Martin Simons zawsze mowi, ze nie ma takie czegos takiego jak "profil polsymetryczny".  Pisal w swoich artykulach, ze to tak jak byc "pol w ciazy" ?

Ale to tylko taki dowcip na marginesie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o pływaki bo zamontowane na stałe stanowią duży problem przy "hangarowaniu" modeli a te demontowane trzeba tak rozwiązać aby kąt zaklinowania pod płatem nie ulegał zmianie. W mniejszych modelach to albo ciężkie albo mało-trwałe rozwiązanie, ale u Ciebie jest kawał skrzydła ? , czekam na kolejne zdjęcia i podglądam jak to montujesz

Na profilu NACA 2416 lata Miss Grandin kolegi Wojtka B. (forum - Callab) i chyba trzy razy zgarnął tym modelem "Wstęgę Narewki" . Życzę aby Twój model był równie przyjemny w odejściu z wody i przewidywalny w locie.

 

Cytat

Cieszy mnie że  spodobał Ci się mój  model.

Mam taką małą słabość do hydroplanów a ten samolot jakoś wcześniej uszedł mojej uwadze. W Twoim wykonaniu każdy model wygląda doskonale a taka makieta na wodzie już powoduje miłe wewnętrzne drżenie, czekanie na oblot będzie nieznośne ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 08:36, mirolek napisał:

Pytałem o pływaki bo zamontowane na stałe stanowią duży problem przy "hangarowaniu" modeli a te demontowane trzeba tak rozwiązać aby kąt zaklinowania pod płatem nie ulegał zmianie. W mniejszych modelach to albo ciężkie albo mało-trwałe rozwiązanie, ale u Ciebie jest kawał skrzydła ? , czekam na kolejne zdjęcia i podglądam jak to montujesz

Na profilu NACA 2416 lata Miss Grandin kolegi Wojtka B. (forum - Callab) i chyba trzy razy zgarnął tym modelem "Wstęgę Narewki" . Życzę aby Twój model był równie przyjemny w odejściu z wody i przewidywalny w locie.

 

Mam taką małą słabość do hydroplanów a ten samolot jakoś wcześniej uszedł mojej uwadze. W Twoim wykonaniu każdy model wygląda doskonale a taka makieta na wodzie już powoduje miłe wewnętrzne drżenie, czekanie na oblot będzie nieznośne ?

 

ms

 

Dziękuje za miły komentarz. Autor planów pisze że model bardzo fajnie  lata, lecz zwraca uwagę że starty i lądowania muszą odbywać się idealnie pod wiatr.   Zobaczymy. Na  Tubie jest film z lotów tego modelu wykonanego przez modelarza czeskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.