Skocz do zawartości

Wniosek RDZ - pułapka...


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda...

Koledzy, co zaznaczyliście we wniosku RDZ o zwolnienie ze składek ZUS w dziale III pkt 2 ?
Bo jak się właśnie dowiedziałem od wiewiórek zaznaczenie w podpunktach A i B (C- pewnie też) odpowiedzi "TAK"
1488697402_RDZINFO.jpg.d17815a7599893eca37f7e3c024faf75.jpg
skutkować będzie odrzuceniem wniosku.
A przecież jest mnóstwo małych, starych spółek których kapitał nie przekracza kilku tysięcy złotych(a czasem nawet mniej) i co gorsza, jak mi uświadomiono, to ustawodawca doskonale sobie z tego zdawał sprawę pisząc ten akt... spacer.png
Mamy więc kolejną pułapkę w "tarczy dla firm"(sic!) którą się tak chełpi rząd.
I teraz już rozumiem powód (mało zrozumiały wtedy) dlaczego MF prognozowało, że "około 300 tysięcy firm będzie musiało zwrócić pomoc państwa"...
Fajne państwo...  Idę zakładać firmę "Nauka jazdy na nartach"...  snowboard23_(www.e-gify.pl).gif

 

P.S. Do końca czerwca jeszcze można poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomanJ4 napisał:

Może się komuś przyda...

Koledzy, co zaznaczyliście we wniosku RDZ o zwolnienie ze składek ZUS w dziale III pkt 2 ?
Bo jak się właśnie dowiedziałem od wiewiórek zaznaczenie w podpunktach A i B (C- pewnie też) odpowiedzi "TAK"
1488697402_RDZINFO.jpg.d17815a7599893eca37f7e3c024faf75.jpg
skutkować będzie odrzuceniem wniosku.
A przecież jest mnóstwo małych, starych spółek których kapitał nie przekracza kilku tysięcy złotych(a czasem nawet mniej) i co gorsza, jak mi uświadomiono, to ustawodawca doskonale sobie z tego zdawał sprawę pisząc ten akt... spacer.png
Mamy więc kolejną pułapkę w "tarczy dla firm"(sic!) którą się tak chełpi rząd.
I teraz już rozumiem powód (mało zrozumiały wtedy) dlaczego MF prognozowało, że "około 300 tysięcy firm będzie musiało zwrócić pomoc państwa"...
Fajne państwo...  Idę zakładać firmę "Nauka jazdy na nartach"...  snowboard23_(www.e-gify.pl).gif

 

P.S. Do końca czerwca jeszcze można poprawić...

no  nie do  końca tak :

https://www.arslege.pl/kodeks-spolek-handlowych-w-trakcie-aktualizacji/k8/s14/

 

a w szczególe

Art. 624. Obowiązek podwyższenia kapitału zakładowego


Dz.U.2019.0.505 t.j. - Ustawa z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (w trakcie aktualizacji)

§ 1. W terminie trzech lat od dnia wejścia w życie ustawy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, o których mowa w art. 612 stosunki prawne w zakresie spółek handlowych istniejące w dniu wejścia w życie ustawy, dokonają podwyższenia kapitału zakładowego co najmniej do wysokości 25.000 złotych oraz spełnią wymogi dotyczące minimalnej wartości udziału określone w art. 154 wysokość kapitału zakładowego spółki z .o.o. § 2. Najpóźniej w terminie pięciu lat od dnia wejścia w życie ustawy spółki te dostosują wysokość kapitału zakładowego do wymagań określonych w art. 154 wysokość kapitału zakładowego spółki z .o.o. § 1.
§ 2. W terminie trzech lat od dnia wejścia w życie ustawy spółki akcyjne, o których mowa w art. 612 stosunki prawne w zakresie spółek handlowych istniejące w dniu wejścia w życie ustawy, dokonają podwyższenia kapitału zakładowego co najmniej do wysokości 250.000 złotych. Najpóźniej w terminie pięciu lat od dnia wejścia w życie ustawy spółki te dostosują wysokość kapitału zakładowego do wymagań określonych w art. 308 kapitał zakładowy spółki akcyjnej § 1.
§ 3. Do spółek kapitałowych w organizacji zgłoszonych do sądu rejestrowego przed dniem ogłoszenia ustawy stosuje się dotychczasowe przepisy dotyczące minimalnej wysokości kapitału zakładowego i wartości nominalnej akcji lub udziału. Do spółek tych stosuje się przepisy § 1 i § 2.
§ 4. W przypadku gdy spółka kapitałowa nie spełniła wymogów przewidzianych w § 1 lub § 2, przepisy art. 623 obowiązek dostosowania umów, aktów założycielskich lub statutów do przepisów ustawy § 3 stosuje się odpowiednio. Ponadto akcjonariusze lub wspólnicy takiej spółki nie mogą pobierać dywidendy ani innych świadczeń od spółki do czasu spełnienia wymogów określonych w § 1–3. Nie dotyczy to udziału w majątku spółki w przypadku jej rozwiązania lub likwidacji.

 
co do reszty nie wypowiadam sie , ale takich "papirów" nie wypełnia się samemu z powodów które tu podałes
snowboard23_(www.e-gify.pl).gif
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj dostałem potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej.... :twisted:

 

 

W dniu 3.06.2020 o 13:41, d9Jacek napisał:

Art. 624. Obowiązek podwyższenia kapitału zakładowego

 

Kapitał... cóż....

 

Cytat

21 listopada 2016 roku, trzy dni przed powołaniem Łukasza Szumowskiego na wiceministra nauki, jego udziały w spółce Szumowski Investments przejęła jego żona. Z 40 tysięcy złotych łącznej wartości przypadły jej udziały warte 12 tysięcy, a Marcinowi Szumowskiemu, który nadal był głównym udziałowcem - 28 tysięcy.

Jak czytamy w "GW", jesienią 2018 roku Marcin Szumowski założył kolejną spółkę - SI Assets (skrót od Szumowski Investments Assets). Spółka ta przejęła w listopadzie tego roku udziały Anny Szumowskiej i Marcina Szumowskiego w spółce Szumowski Investments. Zmiana ta - pisze "Wyborcza" - była tylko pozorna, bo jedynymi udziałowcami SI Assets są właśnie Anna Szumowska i Marcin Szumowski. W tej spółce bratu ministra zdrowia przypadły udziały o wartości 3,5 tysiąca złotych, a żonie ministra o wartości 1,5 tysiąca złotych.

Niecały rok później, 21 października 2019 roku, nastąpiła zmiana w umowie spółki, a wartość udziałów ogromnie wzrosła. Udziały Marcina Szumowskiego do kwoty 28 milionów 280 tysięcy złotych, a Anny Szumowskiej do 12 milionów 120 tysięcy złotych.

Jak pisze "GW", kapitał zakładowy spółki SI Assets urósł z 5 tysięcy spacer.png  do 40 milionów 400 tysięcy, a wartość Szumowski Investments - z 40 tysięcy do ponad 40 milionów 400 tysięcy.

https://tvn24.pl/polska/spolki-marcina-szumowskiego-i-anny-szumowskiej-brata-i-zony-ministra-zdrowia-wzrost-wartosci-spolek-opisuje-gw-4587401

 

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1480692,mz-maseczki-przylbice-handlarz-oscypkami.html

 

 

... jeśli tak ma wyglądać podwyższanie kapitału... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.06.2020 o 12:40, RomanJ4 napisał:

Może się komuś przyda...

Koledzy, co zaznaczyliście we wniosku RDZ o zwolnienie ze składek ZUS w dziale III pkt 2 ?
Bo jak się właśnie dowiedziałem od wiewiórek zaznaczenie w podpunktach A i B (C- pewnie też) odpowiedzi "TAK"
1488697402_RDZINFO.jpg.d17815a7599893eca37f7e3c024faf75.jpg
skutkować będzie odrzuceniem wniosku.
A przecież jest mnóstwo małych, starych spółek których kapitał nie przekracza kilku tysięcy złotych(a czasem nawet mniej) i co gorsza, jak mi uświadomiono, to ustawodawca doskonale sobie z tego zdawał sprawę pisząc ten akt... spacer.png
Mamy więc kolejną pułapkę w "tarczy dla firm"(sic!) którą się tak chełpi rząd.
I teraz już rozumiem powód (mało zrozumiały wtedy) dlaczego MF prognozowało, że "około 300 tysięcy firm będzie musiało zwrócić pomoc państwa"...
Fajne państwo...  Idę zakładać firmę "Nauka jazdy na nartach"...  snowboard23_(www.e-gify.pl).gif

 

P.S. Do końca czerwca jeszcze można poprawić...

Miałem się nie odzywać ale ....

To co wyżej zostało zaprezentowane jako pułapka to jest straszny FAKE NEWS

Proszę nie dać się nabrać i proszę zaznaczać tak jak to ma być prawidłowo zaznaczone czyli 2x Nie dotyczy i 1x Nie.

Tak jest prawidłowo wypełniony wniosek.

 

I proszę naprawdę nie słuchać takich rad tylko ewentualnie weryfikować je bezpośrednio u źródła czyli w ZUS -e

 

EDIT

Ponieważ zostało jeszcze kilka dni na wypełnienie wniosku (do 30 czerwca) to warto naprawdę skorzystać.

I jeszcze jedna uwaga. Jak ktoś za marzec przekroczył obroty które uprawniały do zwolnienia to proszę złożyć wniosek o zwolnienie za kwiecień i maj 2020. Tam już jest kryterium dochodowe a nie jak w marcu obrotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Konrad_P napisał:

Miałem się nie odzywać ale ..

bardzo dobrze Konradzie, ze to wszystko napisałeś

powoływanie  się na GieWu, ONET czy TVN24  to trochę tak jak powoływanie sie  na Radio Erewań

a poniżej  TAKA CIEKAWOSTKA

 

 

"właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji. Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny"

 

zródło:

https://www.bankier.pl/forum/temat_struktury-wlascicielskie,30150481.html

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, d9Jacek napisał:

powoływanie  się na GieWu, ONET czy TVN24  to trochę tak jak powoływanie sie  na Radio Erewań

Niech sobie będzie R.Erewań, przynajmniej robią to za własne pieniądze.

Telewizja "publiczna" produkuje stek bzdur i kłamstw i oczernianie wszystkiego co nie pisowskie. Plus promocja rozrywki najniższych lotów.

To wszystko za nasze wspólne pieniądze.

Twoja troska o TVN i ONET jest do prawdy wzruszająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, d9Jacek napisał:

bardzo dobrze Konradzie, ze to wszystko napisałeś

powoływanie  się na GieWu, ONET czy TVN24  to trochę tak jak powoływanie sie  na Radio Erewań

a poniżej  TAKA CIEKAWOSTKA

 

 

"właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji. Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny"

Dobrze żeby te wszystkie dzieci to wiedziały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, grzegor napisał:

Dobrze żeby te wszystkie dzieci to wiedziały ?

Tak, dobrze żeby wiedziały. Szczególnie, że to kłamstwo:) Czy inaczej mówiąc prawda pisowska.

Właścicielem TVN jest Discovery Communication Inc. https://corporate.discovery.com/

Ale lepiej brzmi, że właścicielem są Rosjanie, prawda? To efekt oglądania TVPis, jak sądzę..

 

Właściwie wydaje się, że to celowe kłamstwo kolegi Jacka, bo nie wydaje się możliwe, by taki bystry emeryt co zna się na wszystkim, wie co jest fake newsem a co samą prawdą, nie słyszał o awanturze między ambasador USA a TVP z przed 2 miesięcy:

"

Tweet

 
 
@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe.

"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zipp napisał:

Niech sobie będzie R.Erewań, przynajmniej robią to za własne pieniądze.

Telewizja "publiczna" produkuje stek bzdur i kłamstw i oczernianie wszystkiego co nie pisowskie. Plus promocja rozrywki najniższych lotów.

To wszystko za nasze wspólne pieniądze.

Twoja troska o TVN i ONET jest do prawdy wzruszająca.

nie denerwuj sie tak....wrzodów sie nabawisz....nie mieszaj  do tego Pisu..

komentarz poniżej..?

mleczko.jpg

47 minut temu, zipp napisał:

przynajmniej robią to za własne pieniądze.

no tak masz rację...szekle nie smierdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie denerwuję, tylko Ty kolego z uporem wartym lepszej sprawy wciąż na forum modelarskim wciskasz we wszystko Swoją dość ciasną wizję świata. Stosując przy tym kłamstwa zgodnie z zasadą, że cel uświęca środki. Gdy zostaniesz na tym przyłapany starasz się za każdym razem wykręcić głupim żarcikiem lub atakiem ad personam.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zipp napisał:

wciskasz we wszystko Swoją dość ciasną wizję świata.

ja rozumiem  wizja świata  wciskana  przez  GieWu i TVN , jest Twoja wizją , nie jest ciasna a wręcz  szeroka i otwarta...pozwolisz ,  jako  " emeryt " bo tak mnie nazwałeś  będę miał prawo  do swojej wizji i opinii  tego co wspomniane media  przedstawiają i soba reprezentują... tak jak Ty  "kolego" masz do swojej

dział w którym piszemy nazywa się przypominam , "Hyde Park"

a kończąc, odniosę  sie raz jeszcze do postu Konrada.....bravo Konradzie???

 

ps.

edytowałem i wkleiłem link, więc nie zarzucaj  mi kłamstwa,  bo to  jest mało eleganckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, d9Jacek napisał:

edytowałem i wkleiłem link, więc nie zarzucaj  mi kłamstwa,  bo to  jest mało eleganckie

Jak chciałbyś nazywać to, że podajesz celowo nieprawdziwe informacje mające uwiarygadniać Twoje tezy, jak nie kłamstwo?

To przecież Ty jesteś specjalistą od wykrywania fake news więc jeśli coś podajesz to sprawdź to 5 razy a nie skarż się, że przecież tak gdzieś napisali i Ty nawet linka wkleiłeś po edycji..

 

Napisałeś, że właścicielem złego TVN są Rosjanie i mimo, że to kłamstwo nie sprostowałeś tego i nie przeprosiłeś za wprowadzanie innych w błąd

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny"

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zipp napisał:

ad personam.

 

 

nie używaj  okresleń  znaczenia których nie rozumiesz..... zarzuciłes mi  "atak ad personam"...nikogo nie atakowałem

co do pozostałych Twoich  "enuncjacji" to pominę je milczeniem

saluti

pozostań z GieWu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, d9Jacek napisał:

nie używaj  okresleń  znaczenia których nie rozumiesz..... zarzuciłes mi  "atak ad personam"...nikogo nie atakowałem

kolego czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że gdy zostaniesz przyłapany na kłamstwie starasz się za każdym razem wykręcić głupim żarcikiem lub atakiem ad personam, bo to miało miejsce w stosunku do mnie wcześniej.. To po prostu nie pierwsza taka sytuacja..

 

Jeśli nie wiesz to ad personam to własnie to: "nie używaj  okresleń  znaczenia których nie rozumiesz."

Czyli zamiast odnieść się do mojej wypowiedzi, piszesz o mojej osobie, czyli że ja "nie rozumiem określeń których używam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe
Dobrze ,żeby  te wszystkie dzieci ,co umieją czytać ze zrozumieniem ,przeczytały i nie dawały sobie wciskać kitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.