Skocz do zawartości

Przeglądarka zdjęć w Windows 10


dariuszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanie.

 

Przeszedłem na Windows 10 i korzystam z wbudowanej aplikacji do przeglądania zdjęć. Niestety mam jeden problem na który nie znalazłem odpowiedzi w Google.

 

Jak przeglądam zdjęcia czy to robione aparatem czy ściągnięte z Internetu, które znajdują się w jakimkolwiek katalogu na dowolnym dysku to mam zarówno wyświetlane strzałki jak i mogę użyć strzałek na klawiaturze, aby przejść do kolejnego/poprzedniego zdjęcia. Jak mam dokładnie te same zdjęcia w tym samym katalogu, ale na pulpicie to nie mam takiej możliwości. Mogę wyświetlić zdjęcie, a potem muszę zamknąć i kliknąć na kolejne, aby je wyświetlić.

 

Może ktoś wie co należy zrobić, aby zdjęcia z katalogu umieszczonego na pulpicie przeglądać normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

Nie wiem kto to wymyslil bo poprzedni system byl duzo lepszy..

 

Jak to, kto wymyslil? MS wymyslil. I to wlasnie dlatego, ze Win 7 (szczegolnie Pro) byl duzo lepszy. Lapy swedzialy, wiec musieli cos sknocic.

 

To ze strzalkami nawigacji w przegladarce to najzwyklejszy "bug". Nie do konca pomyslane i tyle.

 

Takich "bugs" jest wiele w Win10. Jednym z ostatnich "updates" wprowadzili calkowicie bzdurna niedogodnosc wylaczania systemu - kiedys wystarczylo kliknac lewym przyciskiem myszy na start i jednym zamachen na shutdown. Teraz trzeba otworzyc dodatkowe (a wiec jedno wiecej) menu, pod ktorym dopiero ukrywa sie przycisk "shutdown", albo calkowicie przestawic nabyte od dziesiatek lat odruchy i robic to prawym przyciskiem myszy. Typowa logika MS: po co robic cos w sposob prosty, kiedy da sie w sposob skomplikowany.

 

Albo "zasypianie" dysku po dluzszym czasie nieuzywania, ktore w zaden sposob nie daje sie deaktywowac ustawieniami systemu i funkcjonuje nawet podczas wykonywania backup (sprawdzilem na kilku roznych programach), prowadzac po pewnym czasie do przerwania zapisu danych. Objawia sie to dopiero podczas "backup" (nie wiem, jak to po polsku nazwac) wiekszej ilosci danych (na przyklad obszerne foldery ze zdjeciami lub filmami) i byc moze dlatego nie zostalo jeszcze wykryte przez geniuszow od MS.

 

Windows stal sie z biegiem czasu skomplikowany i wyglada na to, ze nawet MS nie jest w stanie nad nim do konca zapanowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, a74BACK napisał:

Korzystaj z "przeglądarki fotografii systemu windows" Program "zdjęcia" to g... ?

 

Tylko jak to zrobić?

 

Na stronie MS piszą:

 

Przeglądarka fotografii systemu Windows nie jest częścią systemu Windows 10, ale po uaktualnieniu z systemu Windows 7 lub Windows 8.1 może być ona nadal dostępna na komputerze. Aby to sprawdzić, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) zdjęcie w Eksploratorze plików, wybierz pozycję Otwórz za pomocą. Jeśli Przeglądarki fotografii systemu Windows nie ma na liście, nie można jej zainstalować w systemie Windows 10.

 

Niestety nie uaktualniałem z 7 czy 8.1.

 

Jeszcze na MS piszą:

 

Aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 10 ma te funkcje co Przeglądarka fotografii i nie tylko…

 

Rzeczywiście te same funkcje. Tylko nawet następnego zdjęcia nie można wyświetlić :(

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz    FastStone Image Viewer Portable, nawet nie musisz instalować; rozpakujesz odpalasz i działa.

Można nawet wykonać drobne modyfikacje grafiki, masz dane EXIF i z GPS jeśli był użyty przy robieniu zdjęcia i wiele innych rzeczy.

https://www.programosy.pl/program,faststone-image-viewer-portable.html   

FastStone Image Viewer Portable

  

FastStone Image Viewer Portable

FastStone Image Viewer Portable 

FastStone Image Viewer Portable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, a74BACK napisał:

 

Jakoś nie znalazłem tego rozwiązania w Google. W każdym razie zadziałało. Bardzo dziękuję za pomoc ?

W pełni mnie takie rozwiązanie satysfakcjonuje. A może gdzieś tak w wersji Windows 20 strzałki już będą działać i moje prawnuki nie będą musiały kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, a74BACK napisał:

Taki sknocony ten system, a wszyscy używają ! Dziw mnie bierze, że jeszcze jakis fanatyk linuxa sie nie odezwał !

 

Chyba troche za bardzo uogolniasz. Rozpowszechnienie Windowsa jest spowodowane tym, ze nadal wiele, szczegolnie profesjonalnych programow nie jest dedykowanych do Linuxa. Do niedawna warunek ten dotyczyl takze Mac, ale tutaj sytuacja sie radykalnie zmienila tyle tylko, ze nie kazdy chce wydac wiecej na Apple. Ponadto z konfiguracja Linuxa tez nie kazdy zjadacz chleba sobie poradzi i ja jestem w stanie to zrozumiec. To tak po krotce, bez wchodzenia w niuansy, zeby watku nie zasmiecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dariuszj napisał:

 

Jakoś nie znalazłem tego rozwiązania w Google. W każdym razie zadziałało. Bardzo dziękuję za pomoc ?

Nie ma problemu. Przyjemnego przeglądania zdjęć. 

Windows 10 to świetny system, niebo lepszy od 7, która była nową odsłoną windowsa visty.

 

10 to najlepszy system do komputera biurowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, a74BACK napisał:

Taki sknocony ten system, a wszyscy używają ! Dziw mnie bierze, że jeszcze jakis fanatyk linuxa sie nie odezwał !

Nie fanatyk, tylko użytkownik. Wieloletni. Tak gdzieś od WinXP się przesiadłem i nie potwierdzam, że skonfigurowanie Linuksa przerasta możliwości "zwykłego" użytkownika komputera. Zasadnicza różnica polega na tym, że za Linuksa się nie płaci. Większość użytkowników korzysta głównie z przeglądarki, pakietu biurowego i jakichś komunikatorów oraz playerów audio i wideo a to w Linuksie jest "na pokładzie". Nie trzeba dokupować oprogramowania. Ja na przykład projektuję we freeCAdzie elementy do wykonania na mojej frezarce CNC którą też steruję za pomocą Linuksa. Całe oprogramowanie jest bezpłatne i jego używanie jest legalne nawet do zastosowań komercyjnych. Ludzie nie używają Linuksa z dwóch powodów - większość nie wie, że coś takiego w ogóle jest, pozostali uważają, że nie poradzą sobie z tym. Gdyby tylko spróbowali...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tomasz D. napisał:

Ludzie nie używają Linuksa z dwóch powodów - większość nie wie, że coś takiego w ogóle jest, pozostali uważają, że nie poradzą sobie z tym. Gdyby tylko spróbowali...

 

Jest jeszcze co najmniej trzeci powod. O ile sie orientuje, wiele profesjonalnych i kosztownych programow, jak AutoCad, Allplan (szeroko stosowany w Niemczech, w budownictwie), albo chocby Photoshop (fotografia, grafika) nie da sie implementowac w Linuxie. Owszem, bywaly proby dokonania tego, ale odbywalo sie to zawsze na koszt mocno okrojonej funkcjonalnosci danego programu, a wiec w najlepszym wypadku z bardzo miernym skutkiem. Wyzej wymienilem jedynie programy ktore znam i ktore spontanicznie przszly mi na mysl, ale jestem przekonany, ze takich znalazloby sie znacznie wiecej. I to wcale nie sa sytuacje wyjatkowe, a jedynie nieliczne przyklady.

 

Zaden wlasciciel biura przy zdrowych zmyslach, ktory wydal dziesiatki tysiecy Euro na potrzebne mu w pracy zawodowej software nie wda sie w eksperymenty z Linuxem z niedajacym sie przewidziec skutkiem dla oszczedzenia kilku/kilkudziesieciu Euro na systemie operacyjnym, majac jednoczesnie swiadomosc, ze jego kosztowny program funkcjonuje bez zarzutu na Windowsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz D. napisał:

Nie fanatyk, tylko użytkownik. Wieloletni. ...

 

 

Szczególnie, że instalacja głupiej karty sieciowej (powiedzmy firmy krzak), może zająć jak dobrze pójdzie 30 minut, a jak są drobne problemy z repozytorium to tylko 4h, albo wcale...

 

To nie jest system do domowego użytku !

 

Owszem, mam linuxa który pracuje 24h/dobę 365dni w roku, ale to system "inteligentnego domu" + nexcloud, serwer SIP itd. 

Do normalnego korzystania dla przeciętnego usera Windows 10 jest systemem IDEALNYM.

 

Linux SUPER system dla projektantów automatyki wszelkiej maści i zrobienia systemu konkretnie pod swoje rozwiązania.

3 godziny temu, mr.jaro napisał:

 

Jest jeszcze co najmniej trzeci powod. O ile sie orientuje, wiele profesjonalnych i kosztownych programow, jak AutoCad, Allplan (szeroko stosowany w Niemczech, w budownictwie), albo chocby Photoshop (fotografia, grafika) nie da sie implementowac w Linuxie.

 

 

Lub jak już zadziałają jakimiś kulawymi rozwiązaniami typu maszyna wirtualna itp.

 

Potem nie wspiera wielowątkowości, nie wykorzystuje wszystkich rdzeni itd. To  przysłowiowa orka na ugorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, używajcie systemu jakiego chcecie. Ja stwierdziłem po wielu latach, że pracując na Linuksie potrafiłem wykonać wszystko, czego potrzebowałem od komputera. Nie pracuję na "zawodowych" programach za wiele "kplnów" a i tak osiągnąłem zamierzony efekt. Kwestia wielowątkowości w Linuksie zdecydowanie przewyższa Windows, bo jest niejako "natywna" w tym systemie. Instalacja weźmy takiej karty sieciowej przebiega dokładnie tak, jak "plug and play" bez konieczności wielokrotnego restartowania systemu. Podobnie jak instalacja oprogramowania, która w Windowsie wymaga przeważnie ponownego uruchomienia komputera. Nie chcę nikogo namawiać ani przekonywać, piszę jedynie o swoich doświadczeniach z Linuksem. O aktualizacjach, które odbywają się niejako pod przymusem, bo Microsoft tak to wymyślił nawet nie wspomnę. A Wy jeszcze mu za to zapłaciliście. Oczywiście nie mam tu na myśli tych, którzy korzystają z niego nielegalnie. W Linuksie jest to niemożliwe bo jest darmowy i Ty decydujesz, kiedy aktualizacja ma się dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nowego sprzętu i linux hehehehe. 

 

Windows instalujesz DZIAŁA

Linux instalujesz.To nie może zadziałać za pierwszym podejsciem. Tak działa tylko tym z poradników na youtube.

 

Widać, że nie masz specjalnych wymagań .-)

 

Pozdrawiam i odradzam jeszcze raz wszystkim linuxa do zastosowań komputera osobistego. Natomiast polecam do budowy systemów automatyki, serewrów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, a74BACK napisał:

Instalacja nowego sprzętu i linux hehehehe. 

 

Windows instalujesz DZIAŁA

Linux instalujesz.To nie może zadziałać za pierwszym podejsciem. Tak działa tylko tym z poradników na youtube.

 

Widać, że nie masz specjalnych wymagań .-)

 

Pozdrawiam i odradzam jeszcze raz wszystkim linuxa do zastosowań komputera osobistego. Natomiast polecam do budowy systemów automatyki, serewrów etc.

A ile lat używasz Linuksa? Ja na takie problemy nie natrafiłem. Zainstalowałem ostatnio Ubuntu na najnowszym (sprzęt!) laptopie Lenovo i jedyne, na co musiałem poczekać kilka tygodni, to obsługa touchpada. Przez ten czas podłączałem myszkę. Któraś kolejna aktualizacja uruchomiła touchpad i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.