Skocz do zawartości

Uwaga!


Andrzej68IX

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, jarek996 napisał:

Niby kolekcjonuje silniki i sie na nich zna , ale nikt nigdy nie widzial jakie posiada , niby zna sie na modelach , ale nikt nigdy tych modeli  nie widzial   , niby zna sie na lataniu , ale nikt nigdy nie widzial jak ( i czym )  lata ..... 

ad 1/ Ci co się znają i  są naprawdę zainteresowani  to widzieli....są tu tacy .. a z róznych względów nie zamierzam  tego upubliczniać, wolno mi, prawda ?( podpytaj Pawła, Mariusza  Grzegorza może Ci powiedzą :)

ad 2/ patrz punkt 1

ad 3/ patrz punkt 1

co do pozostałej treści to nie odniosę się   bo jest żenująca

a do Jarka966 :

"Ja go juz dawno sam zbanowalem i od tego czasu nasze forum znowu zaczelo przynosic mi radosc"... i pozostań przy tym, radość i szczęście to podstawa

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2020 o 23:17, Patryk Sokol napisał:

A to dlatego, że jest to nic innego niż obwinianie poszkodowanego, że spotkało go coś złego.

 

Patryk , to jest podobne myslenie  jak to , ze sama jest sobie winna i prosila sie o gwalt , zakladajac za krotka sukienke ..........

 

OBRZYDLIWE myslenie tak na marginesie .

  • Lubię to 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgadzam się w 100% z tym co Jarek napisal i w tym, i we wcześniejszym poście. 

Jacku, założyłeś jakieś kółko wzajemnej adoracji tu na forum? Wiedza tajemna tylko dla wtajemniczonych?

A reszcie użytkowników postanowiłeś dopiekać nieustannie?

Tylko po co...? Dla mnie to zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczelo sie w temacie KORONAWIRUS zalozonym przez Pawla . Tam Jacek dostal skrzydel i "zmonopolizowal" wlasciwe postrzganie tamatu ( jak i postrzeganie postepowania rzadu podczas kryzysu ). Kazde slowo krytyki bylo natychmiast "przypalane" ogniem i temat modzi zamkneli , bo wymknal sie spod kontroli. Jacek jednak nie wyhamowal i leci ciagle na "rozpedzie" po koronawirusowym temacie , bedac teraz ekspertem w calym "1001 drobiazgow" ........

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, merlin71 napisał:

Jacku, założyłeś jakieś kółko wzajemnej adoracji tu na forum? Wiedza tajemna tylko dla wtajemniczonych?

nie, tylko temat modeli w skali  1:1 nikogo nie interesuje, no moze jedną dwie osoby

 

6 minut temu, merlin71 napisał:

A reszcie użytkowników postanowiłeś dopiekać nieustannie?

nie Irku, nikomu nie dopiekam, natomiast nie jestem poprawny  politycznie, i niektórym  na tym naszym Forum to wybitnie przeszkadza, powodując  ból głowy...

Patryk, napisał coś...KOlega ze Szwecji podchwycił temat....napisał coś o gwałtach ( pewnie cos na ten temat może powiedzieć bo Szwecja to kraj o najwiekszej ilości gwałtów na 1000 mieszkańców)....i skwitował  "

OBRZYDLIWE myslenie tak na marginesie ."... w podtekście  jestem zwolennikiem gwałtów....słabe ? no oczywiście

poniżej zamieszczę to co napisałem Patrykowi na priva....i proszę o przeczytanie tego dokładne zanim  rozpoczniecie kolejna gównoburzę i heit

 

"

Badaniem roli ofiary w genezie przestępstwa zajmuje się dziedzina kryminologii - wiktymologia. Jej ideą jest badanie predyspozycji ofiar, grup społecznych oraz tworzenie mechanizmów, które pozwolą przeciwdziałać powstawaniu przestępstw.

Dodatkowym celem wiktymologii jest stworzenie polityki antywiktymizacyjnej, która będzie zapobiegać, ale również chronić potencjalne ofiary. Jak zakładają badania z dziedziny kryminologii, niektóre ofiary przyczyniają się do zaistnienia przestępstwa.

Mają tu znaczenie zarówno predyspozycje osobiste jak i wpływ na rozwój sytuacji. Wiktymologia określa te właściwości, jako elementy sytuacji wiktymologicznej. W ich obrębie możemy wyróżnić wiktymność, czyli zespół cech, które zwiększają ryzyko stania się ofiara np. wiek czy płeć. Predestynacje, która odnosi się do osób, których charakter i inne osobiste zadatki mogą przyczynić się do zaistnienia przestępstwa. Mowa tu o takich cechach jak awanturnictwo czy nadużywanie alkoholu. Innymi przyczynami może być nieostrożność czy prowokowanie.

W związku z tym możemy podzielić ofiary ze względu na kryterium ich winy. Wiktymologia dzieli je na osoby niewinne, ofiary własnej ignorancji, osoby winne w tym samym stopniu, co sprawca oraz w większym stopniu niż sprawca. Wymienia się tez osoby całkowicie winne pokrzywdzenia np. poprzez spowodowanie wypadku podczas jazdy pod wpływem alkoholu. Wiktymologia stara się uświadamiać społeczeństwo w obrębie unikania zagrożeń, sposobu przeciwdziałania oraz oczywiście informowania o przysługujących prawach."

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Mądre. Zgadzam się. Różne sytuacje w życiu się zdarzają.

Tyle że wcześniejsze Twoje wypowiedzi miały jak dla mnie jakoś inny wydźwięk... I chyba nie tylko dla mnie. Trudno wyczuć...

Być może tylko źle to sobie zinterpretowałem... Jeśli tak było to przepraszam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, merlin71 napisał:

OK. Mądre. Zgadzam się. Różne sytuacje w życiu się zdarzają.

Tyle że wcześniejsze Twoje wypowiedzi miały jak dla mnie jakoś inny wydźwięk... I chyba nie tylko dla mnie. Trudno wyczuć...

Być może tylko źle to sobie zinterpretowałem... Jeśli tak było to przepraszam.

Irku,

one od poczatku przestrzegały przed pochopnymi, nieprzemyślanymi działaniami, jeżeli OLX czy inne strony jak https://www.ebay-kleinanzeigen.de/ przestrzegają przed wysyłaniem pieniędzy w ciemno to coś w tym jest. Nie wszyscy są oszustami i nie należy tego a priori zakładać ..... ja równiez zostałem oszukany...ale za głupotę trzeba  czasami płacić. Metody behawioralne są bolesne ale najskuteczniejsze:)..nigdy nie wyślę kasy z góry.....

.mogły mieć  inny wydzwięk  bo może nie przeczytałeś wątku od początku, moze tak może nie..

Nie gniewam się bo nie ma o co. Przeprosiny oczywiście przyjęte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z trudem przebrnąłem przez ten wątek..........Dejcie pokój, Waćpanowie bo  z mojego punktu widzenia ten problem to żaden problem.  Podkreślam- z mojego!!!!

Ja w kwietniu zamówiłem model w USA  a dopiero dzisiaj dotarł do Polski. Nie będę opisywał ile czasu, maili, zakładanych kont w usa , telefonów i poszukiwań  po paypalach, USPSach, itp fiutozach odbyłem żeby odzyskać te kilkaset dolarów........ w h....!!!!!! i co?  Los jednak chciał że model się pojawił ... A wy się takimi (przepraszam za kolokwializm) pierdołami przejmujecie i rozpisujecie epistoły ... chłopy !!!! Dorośli jesteśćie !!! 

PAX VOBISCUM!!! Albo PIS FOR EVERYONE!!!  ? Sorry-- PEACE nie PIS

Niech moc będzie z Wami

Piotrek

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pietka napisał:

A wy się takimi (przepraszam za kolokwializm) pierdołami przejmujecie i rozpisujecie epistoły ... chłopy !!!! Dorośli jesteśćie !!! 

 

Popieram. Wielkie halo, bo ktoś nie odebrał paczki i przepadło kilkadziesiąt złotych kosztów przesyłki.

 

Z racji prowadzonej działalności sam dużo wysyłam, w tym również za pobraniem. Czasem są to nawet takie drobiazgi, że wartość kosztów przesyłki jest niewiele niższa niż wartość towaru. I co? Raz na jakiś czas zdarza się, że ktoś nie odbierze paczki i jestem w plecy dwukrotny koszt przesyłki. Nie robię z tego powodu wielkiego rabanu jacy to ludzie są źli, nieuczciwi. Biorąc pod uwagę ilość takich przypadków uważam, że jest wręcz przeciwnie i ani mi w głowie, żeby nie wysyłać za pobraniem z powodu pojedynczych przypadków nieodebrania przesyłki. Dodam jeszcze, że jak ktoś korzysta z prawa do zwrotu towaru to zwracam mu koszt przesyłki i też nad tym nie rozpaczam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dariuszj napisał:

Popieram. Wielkie halo, bo ktoś nie odebrał paczki i przepadło kilkadziesiąt złotych kosztów przesyłki.

 

Z racji prowadzonej działalności sam dużo wysyłam, w tym również za pobraniem

 

Tematem ostrzeżenia jest nieuczciwy forumowicz z okolic Kartuz..

 

kolego co tu do popierania?

Jaki ma związek zawodowe wysyłanie przesyłek do jednorazowej wysyłki komuś z forum?

Wysyłając zawodowo uwzględniasz, że jakiś procent zamówień jest od naciągaczy(na koszty) którzy się rozmyślają i te koszty generują. Nie ma to żadnej korelacji z wysyłką czegoś w obrębie forum. Tu trzeba piętnować takie nieuczciwe zachowanie i eliminować takich z transakcji.. czemu służy to ostrzeżenie. c.b.d.u

 

"Przepadło kilkadziesiąt złotych" to nie problem dla Ciebie kolego, dla mnie to zwykłe oszustwo nie do zaakceptowania na forum.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Patryk , to jest podobne myslenie  jak to , ze sama jest sobie winna i prosila sie o gwalt , zakladajac za krotka sukienke ..........

 

OBRZYDLIWE myslenie tak na marginesie .

 

Do tego to zmierza w końcu, ale całkowicie świadomie nie użyłem tego przykładu...

 

Głównie dlatego, żeby nie kopać się z takimi rzeczami:

9 godzin temu, d9Jacek napisał:

( pewnie cos na ten temat może powiedzieć bo Szwecja to kraj o najwiekszej ilości gwałtów na 1000 mieszkańców)

Bo takie rzucenie tą statystyką nie służy niczemu innemu jak zaciemnieniu obrazu.

Różnica jest taka, że ja nie rzucę po prostu statystyką, jak Wam nawet wstawię pracę naukową w tym temacie:
https://link.springer.com/content/pdf/10.1023/A:1008713631586.pdf

 

A jest to praca która jasno pokazuje dlaczego nie powinno się porównywać jednej statystyki między krajami, bo w ten sposób bardzo prosto się naciąć.

I teraz Jacku, albo czytasz tą pracę, weryfikujesz swoje poglądy i zaczynasz inaczej się wypowiadać na ten temat, z większa wiedzą i rozeznaniem, albo powinieneś zamilknąć w tym temacie na wieki.

Bo jak nie przeczytasz i będziesz dalej gadać takie rzeczy, to tylko pokażesz swoja ignorancję.

 

Co do wiktymologi zaś...

Wklejanie tej definicji całkowicie mija się z najważniejszą kwestią całego zagadnienia.

Bo to czy ktoś był nieostrożny, czy nie był w żadnym wypadku nie powoduje oceny moralnej zagadnienia. Oszustwo zawsze jest oszustwem, niezależnie od tego czy było trudno je wykonać czy nie.

Dlatego o ile ten dział krimynalogii jak najbardziej ma służyć ochronie pokrzywdzonych, to nie ma on służyć przerzucaniu winnych na pokrzywdzonych (oczywiście poza jazdą po pijaku, czy innymi rzeczami, gdzie ofiarą przestępstwa jest przestępca), a jedynie diagnozowaniu potencjalnych czynników ryzyka.

Tzn. jeśli z analiz wychodzi, że nocne spacery sprzyjają byciu pobitym, to nie świadczy to o tym, że winni są pobici, tylko o tym, że w gestii społecznej, będzie np. nasilenie nocnych patrolów policji.

 

Ale co jest jeszcze zabawniejsze. Kiedy zobaczy się wiktymologię na wiki, to jest tam nawet cały rozdział o takim myśleniu jakie prezentuje Jacek:
https://en.wikipedia.org/wiki/Victimology#Fundamental_attribution_error

 

Co tylko ładnie podkreśla, jak powszechny jest to błąd myślowy.

Bardzo mi się też podoba, że tutaj wiki sama odwołuje się do efektu Dunninga-Krugera :D .

Sam bym tego lepiej nie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Patryk Sokol napisał:
15 godzin temu, d9Jacek napisał:

( pewnie cos na ten temat może powiedzieć bo Szwecja to kraj o najwiekszej ilości gwałtów na 1000 mieszkańców)

Bo takie rzucenie tą statystyką nie służy niczemu innemu jak zaciemnieniu obrazu.

Różnica jest taka, że ja nie rzucę po prostu statystyką, jak Wam nawet wstawię pracę naukową w tym temacie:
https://link.springer.com/content/pdf/10.1023/A:1008713631586.pdf

 

I tak sie zyje wlasnie legendami i opowiesciami z mchu i paproci . To sa efekty czytania i ( rzetelnej ) prawicowo-katolickiej prasy i ogladania TVP i TRWAM ( co Jacek tak wszystkim bardzo  doradza ). Dobrze , ze Jacek nie czyta  statystyk o przemocy w rodzinie w Polsce ( a jako"prawdziwy" polski  prawicowiec jest pewnie PRZECIW konwencji antyprzemocowej ) , bo  musialby uciec do swojej "ukochanej" Szwecji , tylko w sumie tutaj przeciez ludziom dzieci zabieraja ? .     Nie , niech lepiej siedzi w domu .......... 

 

Jako osobisty protest przeciwko tym strasznym gwaltom w Szwecji , Jacek moze po prostu NIE remontowac swojego SAABa  i nie kupowac do niego czesci produkowanych przez gwalconych Szwedow , tak jak ludzie nie kupuja tanich ciuchow z Bangladeszu , bo nie chca wspierac dzieciecej pracy ....... 

   Remontuj SYRENKE !  Toz to samochod ze szczesliwej , rozmodlonej krainy mlekiem i miodem plynacej ! Tam NIKT NIKOGO nie gwalci , zadne dziecko nie dostalo od nikogo w tylek , nikt niczego nie naduzywa i wszyscy pracuja za GODNE wynagrodzenie !

Wspieraj SWOICH , wstan w koncu z kolan !!!

 

P.S. I pamietaj Jacek nie odpisuj mi , bo i tak nic nie widze ........

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zipp napisał:

Jaki ma związek zawodowe wysyłanie przesyłek do jednorazowej wysyłki komuś z forum?

 

Ano taki, że wysyłając spore ilości przesyłek można wyciągnąć pewne wnioski co do statystyki. A z tej statystyki wynika, że nie kilka procent, a ułamek procenta takich przesyłek jest nieodbieranych. Stąd też podejście "nigdy nikomu nic nie wyślę za pobraniem" jest co najmniej nieuzasadnione. 

Oczywiście też uważam, że zachowanie takiej osoby jest mocno nie fair. Rozpisywanie się jednak o tym na forum, że miało się pecha i trafiło się akurat na taką osobę niczemu nie służy bez podania konkretów co do tej osoby. Nie stanowi żadnego sensownego ostrzeżenia. Chyba, że ktoś uważa za sensowne podejście typu nic nie wyślę za pobraniem żadnemu z kilkudziesięciu (?) modelarzy z okolic Kartuz, bo jeden z nich kiedyś od kogoś nie odebrał przesyłki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwykle stroną kupującą i od kilku osób tutaj na forum miałem okazję coś już kupić. Zwykle proponuję następującą formę płatności: przedpłata za wysyłkę, reszta przy odbiorze. Chyba, że kontrahent nie budzi wątpliwości, bo na przykład na forum ma konto od 8 lat i jego posty wyglądają na pisane przez osobę rozsądną i poważną.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 13:36, jarek996 napisał:

...do tego kilku kompanow , ktorzy mu zawsze "przyplusuja" ( nawet wiem dlaczego ? ) jakis jego kolejny "psztyczek"  i pozniej razem sie ciesza , ze komus "przywalili"...

...IGNORUJ...

 

Znowu gdzieś plusika dałem, nie tam gdzie należy? Zapomniałem że nie powinienem. Składam samokrytykę i postaram się poprawić. Jakieś kolejne urojenia strzałkowo - pucharkowe? Może Melisa i powtarzanie sobie - strzałeczki i pucharki nie są najważniejsze coś pomoże?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grzegor napisał:

Znowu gdzieś plusika dałem, nie tam gdzie należy? Zapomniałem że nie powinienem. Składam samokrytykę i postaram się poprawić. Jakieś kolejne urojenia strzałkowo - pucharkowe? Może Melisa i powtarzanie sobie - strzałeczki i pucharki nie są najważniejsze coś pomoże?

Klasyczne "UDERZ W STOL , A NOZYCE SIE ODEZWA"  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.