Skocz do zawartości

F 100 Super Sabre


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też. Czasami trzeba sporo szukać aby trafić na to czego akurat potrzeba ale też są takie sytuację że coś się trafi przypadkiem. Sporo też kupiłem takich wynalazków które niby miały być do czegoś idealne ale nigdy nie doczekały się zastosowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych gabarytach modelu z jednej strony łatwo coś dopasować ale z drugiej strony trzeba mocy na oświetlenie, czy nie przegrzewają Ci się ? obudowy robisz z tworzywa a nie lepiej z ALU? będą tez odprowadzały ciepło co jest dużym problemem przy LED dużych mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z samym radiatorem tym na płytce PCB momentalnie jest 40 stopni ale z tym radiatorem dodatkowym przez 5 min nie rozgrzała się powyżej 50 stopni. To są lampy do startu i lądowania także za długo pracować nie muszą. Gorzej bedzie z lampami pozycyjnymi bo te z kolei świecą cały lot  ale dla nich mam przewidziane większe radiatory i wyłącznik termiczny dla bezpieczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, co za technologia ! Te oświetlenie ma taka moc, że ma wypalać trawę na lotnisku?

Ja zamontowałem raz ledy ze zwykłej taśmy zasilanej 12V do samolotu, to tak dawały mocno że było by go widać z 10km, a jak latałem w nocy to oświetlały pole. Tam się nic nie grzeje

 

obraz.png.a7802774210b613faccd9205ce40ad26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w nocy wszytko co jest jaśniejsze od księżyca widać bardzo dobrze ale ja latam raczej za dnia i zwykłe ledy przy dziennym świetle są praktycznie niewidoczne. Aby w dzień było widać że coś tam świeci trzeba naprawdę jasnych lampek. Dla przykładu zdjęcie wampira właczonym oświetleniem i co? Prawie nic nie widać a tam właśnie są 12 voltowe żarówki led takie z samochodowego sklepu. 

 

290975150_phoca_thumb_l_dsc_7739copy.jpg.b6264624ae6099dbe00e1b6df1b5c24d.jpg

 

1731634174_phoca_thumb_l_dsc_7741copy.jpg.e10510e09a585c3b8787348a2e12f775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabe te lampki... Ja mam cały worek różnych taśm ledowych ogólnego stosowania m. in. w meblarstwie i świeca dużo mocniej, na różne kolory RGB. W dzień też widać jak mocno świecą. Ale nie każda taśma świeci tak jaskrawo. Nie mam pomysłu bo bym zamontował do któregoś modelu ?

Mam gdzieś chyba nawet filmy z tymi ledami jak latam i z daleka widać jak świecą. Wieczorem poszukam to jak znajdę to pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampy z unilight'a i powiem, że warte są swojej ceny widać je również za dnia nie tylko w nocy. 

Zdj zrobione w środku pochmurnego dnia. 

_20210917_125114.thumb.JPG.3cae4861b3c58057cbe705b8f8f3a503.JPG

 

Zresztą na yt jest masa filmów z modelami z ich systemem zrobionych nawet w słoneczne dni i ładnie świecą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A nie myślałeś żeby zrobić sobie otworowaną listwę i nanosić imitację nitów z żywicy lub jakiegoś dwuskładnikowego lakieru? Coś podobnego do sitodruku. 

 Zagladam do Twojego tematu bo jest ciekawy ale tego że wykupiłeś całą balsę ze sklepów na pokrycie tego modelu to Ci nie wybaczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.