Skocz do zawartości

F 100 Super Sabre


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, AKocjan napisał:

Będziesz mieć hamulce w kołach, jak to będzie działać?

 

Hamulce w kołach to nic nadzwyczajnego. W tej chwili najpopularniejsze są dwa rodzaje: elektromagnetyczne i pneumatyczne. W tych pierwszych elektromagnes przyciąga lub dociska tarcze do felgi, a w pneumatycznych robi to powietrze za pomocą prymitywnego siłownika. 

Niżej masz przykład zestawu felg z hamulcami pneumatycznymi. Do sterowania potrzeby jest zawór jedno funkcyjny. 

 

https://www.jautsch.de/fahrwerke/bremsen/behotec-bremsen/behotec-bremse-c1.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Przed malowaniem kadłuba chciałbym zrobić elementy wyposażenia kabiny do których nie będę miał dostępu po oszkleniu kabiny. Zabrałem się więc za to co znajduje się za pilotem. Narazie obyło się bez drukowania ale drobiazgi typu wtyczki i przyełączniki będę drukował. Tak samo muszę zrobić na przednim podszybiu. Gdy wkleję owiewkę dostęp tam już będzie praktycznie niemożliwy. Narazie wygląda to tak powiedzmy 1/4 makietowo :)

 

IMG_20210523_210154.thumb.jpg.142a88dd219ca73f96c7b9ac6d16c48e.jpg

 

IMG_20210523_210148.thumb.jpg.69cb28c5ae05022f5d49af08f7ade490.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym. Gi Joe są za niscy. Trzeba by głowę dłonie i buty wydrukować. To zbyt skomplikowane bryły jak na moje umiejętności w rysowaniu. Trzeba by też mieć wykroje krawickie dla kombinezonu i je pomniejszyć do skali ale z tym było by łatwiej niż z drukowaniem. Zobaczymy. Pilot to ostatni element który kończy dzieło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowę z hełmem, buty, dłonie - itd to wszystko da się ogarnąć :) Powiedz czego Ci trzeba a się wygrzebie :)

Ale lalkę szyjesz sam :P

 

Czytałem, że Ci duzi piloci to nic innego jak szmaciana kukiełka z drucianym szkieletem do utrzymania kształtu. Z innego materiału będzie dość ciężko - nawet przy druku 1 obwódką.

 

pilot_parts.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z taką pomocą to się napewno uda :) Jak zabiorę sie za pilota na poważnie to będzieny ogarniać elementy ciała na spokojnie.

Zgadza się piloci z warbirdpilots to szmaciana kukiełka z drutem jako szkielet ale szczegółowość i dopracowanie detali ubrania są na wysokim poziomie. Mojego da się rozebrać do zera ze spadochronu, kamizelki i kombinezonu. Naprawdę jest fajnie zrobiony i gdyby nie cena bez wachania kupiłbym kolejnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 302_Osh napisał:

Czy malowanie będzie z jakiegoś konkretnego dywizjonu z konkretnej bazy w Wietnamie?

 

 

Konkretnie ten egzemplarz ale historii samolotu nie znam. Wybrałam to malowanie po to aby model był dobrze widoczny w locie. 9ace575b4c45983df683decd268f.thumb.jpeg.6806393b223b68c415fd0ea3a15a3a4a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż otrzymam zamówione do wycięcia 30000 nitów i tak w sumie z nudów dalej działam przy podszybiu od kokpitu. Z tyłu już jest wszytko, a na przednim mam zamontowane zegary od poziomu paliwa w zewnętrznych zbiornikach i ramkę do wyświetlacza celownika. Zostały przyrządy celownicze ale za nic w świecie nie wiem jak dokładnie mają wyglądać. Mam tylko zdjęcia od wnętrza kabiny także bedzie to improwizacja. Zresztą wszędzie jest improwizacja bo nie mam do tego żadnych rysunków w skali. Najważniejsze żeby coś w kabinie było ;)IMG_20210526_205645.thumb.jpg.ef1ba093aff7a1d8d44e789629b51e64.jpg

 

IMG_20210526_205713.thumb.jpg.ae23af1e6b2fd7479a0501fcd3288131.jpg

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czekam aż otrzymam zamówione do wycięcia 30000 nitów

 

Właśnie, odnosnie nitów, czy coś możesz powiedzieć na ten temat? Wytłumaczyć technologię? z czego robione, gdzie wycinane itd.

Rozumiem że mają być płaskie, jakiej średnicy, grubości, rastrze?

Też będę miał do wykonania podobną ilość takich nitów z tym że wypukłych i chcę przetestować pewną technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniosłem kadłub na podwórko aby wydmuchać pył z obróbki i przy okazji złożyłem samolot do kupy. Może z poł roku i uda się dokończyć płatowiec. Wygląda dobrze, ktoś na jakimś pikniku na pewno z nim sobie fotkę zrobi :). 

 

IMG_20210604_134834.thumb.jpg.57e922a0a8632c9a186e125617ce61cd.jpg

 

IMG_20210604_132905.thumb.jpg.57a1eeedffbdcb58b063d30699c708c2.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.