Skocz do zawartości

F 100 Super Sabre


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kalki na podkładzie papierowym dokładnie takie jak do modeli plastikowych. Po próbach mogę z czystym sumieniem polecić kalki od tej firmy https://viscar.pl/. Kalki mają ba foli białej i przezroczystej. Daje to możliwość zrobienia nawet oznaczeń z białym kolorem np nasze Polskie szachownice. Kalka po nałożeniu jest bardzo cienka i doskonale układa się na powierzchi czego nie można powiedzieć o kalce irmy forever którą użyłem na ogonie. Tam wyraźnie czuje się krawędź pod palcem i łatwo ją zerwać. Jej nie kupujcie. 

Zrobiłem mocne zbliżenie aby było dobrze widać jak przylega do powierzchni. Pod kalkami nie żadnego podkładu. Trzymają się doskonale. Teraz jestem pewny że efekt końcowy bedzie taki jakbym oczekiwał. 

IMG_20211027_164351.thumb.jpg.a21acf607808372a20a9a68169a09d82.jpg

 

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, solainer napisał:

Drukuje na laserowej drukarce. Wszytkie naklejki zrobiłem w profesjonalnym programu graficznym word 2011. 

Kalki to konkretnie ten produkt. 

https://viscar.pl/papiery-termotransferowe-na-koszulki-ceramike-kalkomania/210-papier-termotransferowy-kalkomania-fun-white.html

 

Dzięki Piotrze za odpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem sobie przerwę w malowaniu i pobawiłem się w projektowanie 3d. Chcę w ten sposób przygotować drukowane formy do wykonania zbiorników pod skrzydłowych i zbiorników paliwa.  Wydaje mi się że jedyna super lekka opcja to właśnie cieniutki laminat bo te zbiorniki tak naprawdę nic poza wyglądem nie wnoszą i nie muszą być jakoś niezwykle wytrzymałe. 

Sporo się namęczyłem aby jako tako opanować wykonanie modelu i jeszcze więcej aby zrobić z niego formę. Na szczęście w sieci jest kupę poradników i się udało. Tak się prezentują już pocięte na kawałki i przygotowane do drukowania. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale to za ładnych parę godzin bo sporo jest do wydrukowania. W sumie jak tak patrzę to w ten sposób można by cały model odformować i jest to łatwiejsze niż budowanie kopyta. 

 

formy.thumb.jpg.54e4c345c96c6a50586795e5e11d6c70.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, solainer napisał:

Zrobiłem sobie przerwę w malowaniu i pobawiłem się w projektowanie 3d. Chcę w ten sposób przygotować drukowane formy do wykonania zbiorników pod skrzydłowych i zbiorników paliwa.  Wydaje mi się że jedyna super lekka opcja to właśnie cieniutki laminat bo te zbiorniki tak naprawdę nic poza wyglądem nie wnoszą i nie muszą być jakoś niezwykle wytrzymałe. 

Sporo się namęczyłem aby jako tako opanować wykonanie modelu i jeszcze więcej aby zrobić z niego formę. Na szczęście w sieci jest kupę poradników i się udało. Tak się prezentują już pocięte na kawałki i przygotowane do drukowania. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale to za ładnych parę godzin bo sporo jest do wydrukowania. W sumie jak tak patrzę to w ten sposób można by cały model odformować i jest to łatwiejsze niż budowanie kopyta. 

 

 

Cześć, myślałeś co z gładkością takiej formy? Planujesz odpowiednio przygotować formę czy już  gotowe prefabrykaty ? Też kiedyś planowałem formy z druku 3D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RobertK napisał:

Cześć, myślałeś co z gładkością takiej formy? Planujesz odpowiednio przygotować formę czy już  gotowe prefabrykaty ? Też kiedyś planowałem formy z druku 3D ...

 Tak myślałem. Zwykłe PLA nie nadaje się jeśli forma ma być naprawdę gładka bo ono nie daje się szlifować. Spróbuje z tym lepszym PLA Pro. Oczywiście formę przeszpachluję i zobaczymy jakie to da rezultaty. W każdym razie takie zbiorniki to doby element żeby przećwiczyć przydatność nowych technologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JacekCichy napisał:

Te zbiorniki wygladaja na dosc duze - ja przy formach opon do jednego jezdzidla stosowalem metode polecona od @przemo ze drukowalem z normalnego PLA a potem na to malowanie pedzelkiem Epidian 652 + IDA po dwoch malowaniach nawet bez szlifowania bylo naprawde niezle :)

Zbiorniki mają ponad metr długości. Jest na czym ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.