Skocz do zawartości

F 100 Super Sabre


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2022 o 21:24, Lucjan napisał:

Brawo!  Wygląda jak prawdziwy

Dziękuję, do prawdziwego sporo brakuje ale dla moich potrzeb jest wystarczający. Dziś zrobiłem przymiarkę kokpitu  w kadłubie. Nawet cos tam widać i to całkiem dobrze. Warto było się męczyć. Jedyny mankament to zbyt nisko osadzony przedni panel bo dość sporo odstaje poniżej osłony. W oryginale też jest spora szpara ale nie aż tak wielka. Jutro to poprawie. Pilot zaporzyczony z Vampira jest w skali 1,6 ma 30 cm wzrostu czyli w skali Sabre miałby niecałe 1,5 metra wzrostu. Kurdupel ale mam teraz pewność że trzeba większego. Mam już wydrukowane zegary, jutro działam przy przednim panelu. Dużo łatwiej było by zrobić wszytko z jakiś rzutów, a nie ze zdjęć ale i tak wyszło całkiem dobrze.

 

IMG_20220314_211928.thumb.jpg.6a132a8fe5ae072f8ef17d9f55eba5fe.jpg

 

IMG_20220314_211851.thumb.jpg.54ead0d5088d9a9448555bfe5c55c95c.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, solainer napisał:

miałby niecałe 1,5 metra wzrostu

 

Sarkozy ??? ?

Oj ; zapomnialem , ze to Lucjan buduje MIRAGE ?

 

P.S Gdzie kupiles te kola ? Potrzebuje do IARa wlasnie 140 mm. 

Tutaj taka mala ciekawostka ( skala 1:7 ) http://www.bvmjets.com/pages/kits/f-100 site.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, solainer napisał:

Nie podążajmy tą drogą.

Chodzilo mi TYLKO o wzrost ?

 

Rozne kola 5,5 cala ( 140 mm ) sa w Chinach . Nawet bardziej pasujace do Twojego modelu. No chyba ze idziesz makietowo i znajdziesz miniaturowe "oryginaly" , tylko wtedy cena idzie mocno w gore . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jarek996 napisał:

Rozne kola 5,5 cala ( 140 mm ) sa w Chinach

Daj linka do jakiś 140mm z hamulcem. Zobaczę czy różnica w cenie będzie znaczna. Bez przesady nie zależy mi na makietowości to ma być ładny model przypominający wyglądem f100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potrzebuję z hamulcami. Samolot śmigłowy ma super hamulec w postaci śmigła na wolnych obrotach, a w odrzutowcach tego nie ma. Dojdzie do tego spora masa i można przejechać pół kilometra zanim to ustrojstwo się zatrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, japim napisał:

Nice... ale w kokpicie nadal brakuje najważniejszej rzeczy. Pilota!

Spokojnie ceny euro na chwilę obecną nie zachęcają do zakupów więc spróbuję zrobić pilota ale to w ostatniej kolejności. Teraz trzeba powoli składać wszytko do kupy żeby można było wreszcie wyjechać z tym z domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, solainer napisał:

O tym nie pomyślałem. W gruncie rzeczy  cały czas zakładałem, że mój pilot to będzie taki kozak jak chłopaki z Topgun i zdjęcie żony mu nie potrzebne ale za to gazetki oglądał takie. :)

 

IMG_20211112_162602.thumb.jpg.8c72815bc3dd28076ae60a4b100ef484.jpg

 

 Który rocznik przedrukowałeś , jaka rozkładówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.