Skocz do zawartości

F 100 Super Sabre


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek rzeczywiście fajna frezarka ale do drewna do metalu za mało sztywna . Wiem i ją znam bo kiedyś pracowałem na niej w modelarni odlewniczej. Ma ogromne możliwości obróbki drewna wytoczy koło ponad 2m średnicy. Pracuje w 5 osiach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale trzeba by mieć wielki warsztat żeby taka frezarkę upchnąć. 

Wracając do modelu to za dużo w tym tygodniu nie skleciłem ale zawsze coś. Zrobiłem ster kierunku. Autor modelu przewidział go jak w trenerku na listkowych zawiasach. Beznadzieja, więc na podstawie zdjęcia zrobiłem go po swojemu. Szkoda że nie mam planów chociażby w trzech rzutach w przyzwoitej rozdzielczości bo było mi łatwiej z wieloma rzeczami. Jakby ktoś z was trafił na coś takiego to będę wdzięczny. 

 

IMG_20201129_170012.thumb.jpg.9c0d2c291a911f9c372fd047b6a8872a.jpg

 

IMG_20201129_165815.thumb.jpg.89c0308b9f181ff90fb59d7a29bb9b76.jpg

 

IMG_20201129_165845.thumb.jpg.24fb5d8ac481ed3a08c226645b522c9d.jpg

 

IMG_20201129_165909.thumb.jpg.5451eb7d411d145827b17c9b230e99b7.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tobie wpadam w kompeksy. Ledwo zestaw dotarł a ty masz pół modelu. Przez święta machniesz resztę a za kolejne 2 miesiące jak Cię znam to będzie skończony.

Jako typowo zazdrosny Polak będę się od dziś modiłl o bliźniaki dla Ciebie albo lepiej trojaczki ? żeby się nam rozkład zajęć trochę wyrównał, hehehehe.

Zresztą jak już kupisz dużego Vana, żeby wozić to cudo to dla takiej gromadki jakiej Ci życzę jak znalazł ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dzięki za życzenia wystarczy jak będzie jeden potomek i tak z czasem jest kiepsko. Robię szybko bo nie mam ogrzewania w modelarni i muszę zdążyć przed zimą :) A tak na poważnie to wcale nie gonię. Buduje praktycznie tylko w soboty, czasem w tygodniu tak z godzinkę przed spaniem. Ten model jest tak prosty że się praktycznie sam buduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 16:41, Chuck Yeager napisał:

Jako typowo zazdrosny Polak będę się od dziś modiłl o bliźniaki dla Ciebie albo lepiej trojaczki ?

 

Albo zeby mu Zieloni model podeptali !            Przeciez na ten model , to ze 3 ha "puszczy balsowej"  wycieli ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@solainer Zapowiada się piękny model, podwozie będzie wyposażone w hamulce ? 

sprawdź sobie jeszcze, czy ludzie (mający dokładnie ten sam model) nie skarżyli się na problemy z fatterem występującym na stateczniku pionowym robiący model na podstawie tych planów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa wsparcia. Dawno nie pisałem bo obiecałem między świtętami zrobić skrzydła i jest szansa że się uda ale chce zamieścić fotkę że skrzydłami i dopiero później z budowy. 

Arku jeśli chodzi o flatter na stateczniku pionowym to myślę że nie ma na nim niczego co mogło by go wzbudzić. Nie trafiłem też na wzmianki o takich problemach, z żadnym z f100 nie tylko z tych planów ale też z innych zestawów. Skąd przypuszczenie że może być problem? 

Będą hamulce w kołach i aerodynamiczny pod kadłubem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AKocjan napisał:

sprawdź sobie jeszcze, czy ludzie (mający dokładnie ten sam model) nie skarżyli się na problemy z fatterem występującym na stateczniku pionowym robiący model na podstawie tych planów. 

Nie z fatterem , a z flatterem. Proponuję Ci Arkadiuszu byś lepiej zgłębił temat tego zjawiska...

To co, Piotr w takim tępie na wiosnę oblot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RobertK napisał:

Nie z fatterem , a z flatterem. Proponuję Ci Arkadiuszu byś lepiej zgłębił temat tego zjawiska...

To co, Piotr w takim tępie na wiosnę oblot

Przyganiał kocioł garnkowi?

Proponuję, byś lepiej zgłębił temat pogrubionego w cytacie słowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, solainer napisał:

to forum modlearskie, a nie polonistyczno-ortograficzne

Znaczy, mamy nowe i wystarczy tępo gapić się w monitor?

 

Dla rozładowania napięcia, napiszę: duże.

I już się nie odzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie wytykanie literówek niczego nie wnosi. Niestety autokorekta w telefonach też często płata figle i zanim człowiek się spostrzeże to już piękny byk wisi i czeka. W wielu przypadkach to niczyja wina i można na to spokojnie przymknąć oko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam mimo że Flatter nie jest polskim słowem a od niego wszystko się zaczęło. 

 

Z modelem raczej nic złego się nie dzieje. Tu film z lotow. Egzemplarz na filmie w przeciwieństwie do mojego ma skrzydła styropianowe kryte balsą. Lata nim konstruktor modelu. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jerzy_R napisał:

Przyganiał kocioł garnkowi?

Proponuję, byś lepiej zgłębił temat pogrubionego w cytacie słowa.

 

Kolego Jerzy, nie mierz innych własną miarą, żadnej złośliwości w kierunku Arkadiusza z mojej strony nie było. Tu nie chodzi o literówkę w słowie flatter, a o samo zjawisko!
Co oczywiście mnie nie tłumaczy, że nie dopełniłem wszystkich wymogów pisania poprawną polszczyzną nie korygując autouzupełniania !
 
Piotr przepraszam za OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@solainer  geometria steru oraz jego konstrukcja wewnętrzna. Kwestie sztywności.  Ale skoro modele latają, to wszystko jest ok, zresztą z pokryciem balsowym konstrukcja będzie sztywna. 
Przy oblocie dawkuj prędkość, tak żeby wszystko sprawdzić.
@RobertK wytłumacz mi o co Tobie chodzi (oprócz oczywistej literówki) - tylko na priv żeby koledze tematu nie psuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.