Skocz do zawartości

EXTRA 300 K.S 2,7m amatorska budowa modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz po naprawie , jeszcze dziś stanie na kołach , ale mam uszkodzoną owiewkę koła i muszę ja zdemontować a łatwiej mi będzie ja odkręcić trzymając podwozie w ręku niż na modelu, i dlatego nie ma jeszcze podwozia przykręconego.

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu , miałeś rację. Jedna łopata na spływie jest rozwarstwiona na odcinku 10cm. do osi śmigła . 

Widać , że producent poskąpił rowingu na spływie.

Myślę , że temat da się ogarnąć.

20230508_150359[1].jpg

20230508_153913[1].jpg

20230508_154105[1].jpg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cybuch napisał:

Myślę , że temat da się ogarnąć

No aż jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Ogólnie to pokusił bym się o stwierdzenie że nawet nie naprawiane było by lepsze od tego które ci trzasnęło przy rozruchu na ziemi, jak się nie da naprawić bądź wyważyć po naprawie to zostaną ci pokrowce Falcona.

No i jeszcze problemem może być sam silnik , ty masz 111ccm a śmigło chodziło z silnikiem 123ccm który to naprawdę ma moc no i niewiadomą jest jak mniejszy silnik będzie sobie radził.

Mam nadzieję że się pochwalisz co tam z tego wyszło , i czy ci to lata czy nie lata? no powiem ci że nagranie bym chętnie zobaczył. Moje doświadczenie z tym śmigłem jest takie że model na nim zaczął wolniej latać, ciekawe jakie będą twoje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Shock napisał:

Jak wagowo w stosunku do oryginalnych ? z ciekawości pytam

Wiesz też mnie to zastanawia, ale oryginał leży u Marcina w Łukowie, to Marcin jak odczyta to niech zważy ten największy 115mm i poda wagę, a dorabiana podstawa 115mm waży 70g , cały kołpak czyli nowa podstawa z stożkiem laminatowym waży 120g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek jak tam śmigło? jak tam domek?, weekend za pasem i ma być ładna pogoda.

 

 

U mnie tak średnio , model nie wyleci w weekend mimo że jest naprawiony bo nie mam serw , więc model stoi a ja latam i sobota i niedziela na zmianę , raz Mx, a raz extra 2,4m, ostatnio latałem dwa tygodnie temu i naprawdę mam chęć polatać.

 

Moje śmigło do extry 2,7m ma się dobrze , ale jeszcze jedna taka akcja i wpadnę w depresję.

 

Śmigło dziewica

spacer.png

 

 

No i ogarnąłem temat kołpaków , extra 2,7m ma juz kołpak i jest gotowy do przykręcenia wraz z śmigłem, a extra 2,4m to już dostała nowy kołpak i stoi gotowa do wylotu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cybuch napisał:

Zakładam śmigło i co widzę. Skrzywiona śruba centrująca śmigło

Uuuu to nie kiepsko urwane śmigło szarpnęło piastą , ciekawe czy gwintu nie zgięło  na który jest przykręcana śruba centrująca.

 

8 minut temu, Cybuch napisał:

i też w niedziele  nie polatam

Ja polatam , już się napaliłem na latanie jak szczerbaty na suchary,  no jestem w o tyle komfortowej sytuacji że prócz extry 2,7m mam jeszcze 2 inne modele gotowe do lotu, mniejsze to mniejsze ale latają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 20:12, enter1978 napisał:

Irek jak tam śmigło? jak tam domek?, weekend za pasem i ma być ładna pogoda.

 

 

U mnie tak średnio , model nie wyleci w weekend mimo że jest naprawiony bo nie mam serw , więc model stoi a ja latam i sobota i niedziela na zmianę , raz Mx, a raz extra 2,4m, ostatnio latałem dwa tygodnie temu i naprawdę mam chęć polatać.

 

Moje śmigło do extry 2,7m ma się dobrze , ale jeszcze jedna taka akcja i wpadnę w depresję.

 

Śmigło dziewica

spacer.png

 

 

No i ogarnąłem temat kołpaków , extra 2,7m ma juz kołpak i jest gotowy do przykręcenia wraz z śmigłem, a extra 2,4m to już dostała nowy kołpak i stoi gotowa do wylotu

spacer.png

Irek jak tam śmigło? jak tam domek?

Domek naprawiony.

20230512_194413[1].jpg

20230512_194353[1].jpg

20230512_194736[1].jpg

20230512_194511[1].jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyszło , zaraz będzie latał.

 

Ja mam już i śmigło i kołpak na miejscu ale model nielotny bo czekam na serwa.

Dziś polatałem nawet sporo Mx-em , aż w końcu zdechł , rozleciało się serwo na gazie ale to było do przewidzenia bo to było i stare i z dużym nalotem i przede wszystkim budżetowe serwo.

Jutro latam 2,4m , a przyszły tydzień siedzę w domu bo ma codziennie padać , to jak dojdą serwa to sobie je na tygodniu zamontuję , poustawiam i pierwsza ładna pogoda i latamy extrą 2,7m:D.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka w miarę naprostowana i zamówiona nowa.

Silnik odpalony , wszystko OK.

Wał prosty nic nie bije.

Ale miałem problemy z odpaleniem.

Pod membranę w gaźniku dostała się odrobinka  resztek śmigła i jeden listek nie domykał się.

Dotarł przelew ?.                                        l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cybuch napisał:

Dotarł przelew ?. 

Tak dotarł , dzięki.

A śmigło już się kręci?

 

Nie wiem jak komu, ale mi ciężko się przesiadać z dużego modelu na mały, po przesiadce z piankowych małych modeli na Mx-a było wielkie wow i wycofałem się z małych modeli i już do nich nie wróciłem.

Od dwóch lat latam extrą 2,7m , a Mx-em to sporadycznie pojedyncze incydenty się zdarzyły a w zeszłym roku to w ogóle nie latałem 2,2m bo skoro wiosny ubiłem model, więc latałem tylko 2,7m i 2,4m.

I powiem wam że teraz przesiadka na model 2,2m to tak nie za bardzo mi podchodzi , coś czuję że wycofam się z klasy 2,2m tak samo jak kiedyś z małych elektryków. Dziś latałem modelem 2,2m a myślałem o lataniu modelem 2,7m , ale jaja , i jeszcze miałem pretensje do małego modelu że nie lata tak jak duży :D.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 22:04, Cybuch napisał:

Wiesiu , spokojnie , wszystko po kolei.

Jak tam u ciebie , sytuacja opanowana? i co ci z tego śmigła wyszło?

 

Ja dziś polatałem, model naprawiony , ster kierunku chodzi jak trzeba , dorabiany kołpak śmigła wydaje się że będzie chodził , jest dobrze , a polatałem dziś kilka godzin.

Nic nie nagrałem bo nie miałem czym a i nikogo nie było ze mną , mam tylko zdjęcie modelu z kołpakiem, model polatał na śmigle i powisiał nie mało , ale juz nie 10cm nad ziemią bo takie zawisy gdzie model szoruje sterem po ziemi to coś widzę że drogo wychodzą;).

spacer.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naprawiony i gotowy do lotu.

Planowane na dzisiaj loty nie wyszły . W moim mieście odbywał się zlot motocyklowy i miałem zablokowany dojazd do modelarni.

Za śmigło zabieram się w przyszłym tygodniu i oczywiście dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.