Skocz do zawartości

B 17


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Prace trwają i muszę pomału rozglądać się za napędem. Jak dobrać silniki w takim modelu?

Przyjmijmy, że waga do lotu będzie w granicach 2500 g.

Gdzieś wyczytałem, że potrzebuję 198-250 W/kg (250Wx2.5 kg.):4 = 156W

Czyli mam szukać 4 silników o mocy 160-200W każdy?

Dobrze kombinuję czy to jakoś inaczej dobrać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki z serii 28xx w zupełności stykna. Mam wodnosamolot na takich i przy wadze ponad 1,5kg lata i startuje z wody dość dynamicznie. Mam również B-17 i były tam silniki A22 coś tam i również mocy aż nadto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę co u mnie będzie się działo. Zakupiłem kiedyś tanio coś bardzo kit C-160 Transall. Stwierdziłem że zrobię go sobie na C130 bo nie ma dużo różnic. Dałem silniki 2400kv i śmigła 5x5x4. Czyli w praktyce jakbyście drona postawili na boku. Model sam w sobie nie jest jakąś cegłą, lot jeden 10sek wykonał ale były problemy z ciągiem silników. ESC były również od drona i miały ustawiony inną linię ciągu. Tzn 2 silniki lub jeden na jednej stronie kręciły się za szybko w stosunku do drugiego skrzydła. Poprawiłem to już i czekam jedynie na dobrą pogodę i czas. Dodałem mu stabilizator lotu na wszelki wypadek bo mogą wyjść niezłe cyrki z tego. Waży do lotu 800g przy 1.1m rozpiętości. Narazie zdjęć tego nie mam bo nie mam czym jeszcze się chwalić. Wspomniałem jedynie tutaj o nim bo zaciekawiły mnie wasze spostrzeżenia na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robloz napisał:

Jak napisałem do zakupu silników jeszcze trochę czasu, jak z grubsza wykończę to będę znał wagę.

Wstępnie przemierzam się np. do tego silnika  + smigło 3-łop.

https://modelemax.pl/pl/silniki-redox/12194-redox-silnik-bl-900-900

 

 

W ecalcu wzialem ciut mniejszy 2830 a nie 2836. Obydwa w wersji na 4S 1000kV będą fajnie pracować np ze śmigłem 8x4 właśnie 3 łopatowym. Nie będzie to demon prędkości ale start będzie miał pionowy :)

Godzinę temu, majula7 napisał:

Silniki z serii 28xx w zupełności stykna. Mam wodnosamolot na takich i przy wadze ponad 1,5kg lata i startuje z wody dość dynamicznie. Mam również B-17 i były tam silniki A22 coś tam i również mocy aż nadto. 

 

Silnik serii 28xx i A22 to są te same silniki. Tylko że jeden producent podaje rozmiar dzwonka a drugi statora. Wymiarowo silniki są takie same. Z tym że seria A jest bardziej  badziewna więc pewnie nie grzeszy wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jarek1925 napisał:

Tak sobie czytam i myślę co u mnie będzie się działo. Zakupiłem kiedyś tanio coś bardzo kit C-160 Transall. Stwierdziłem że zrobię go sobie na C130 bo nie ma dużo różnic. Dałem silniki 2400kv i śmigła 5x5x4. Czyli w praktyce jakbyście drona postawili na boku. Model sam w sobie nie jest jakąś cegłą, lot jeden 10sek wykonał ale były problemy z ciągiem silników. ESC były również od drona i miały ustawiony inną linię ciągu. Tzn 2 silniki lub jeden na jednej stronie kręciły się za szybko w stosunku do drugiego skrzydła. Poprawiłem to już i czekam jedynie na dobrą pogodę i czas. Dodałem mu stabilizator lotu na wszelki wypadek bo mogą wyjść niezłe cyrki z tego. Waży do lotu 800g przy 1.1m rozpiętości. Narazie zdjęć tego nie mam bo nie mam czym jeszcze się chwalić. Wspomniałem jedynie tutaj o nim bo zaciekawiły mnie wasze spostrzeżenia na ten temat.

 

Mój B-17 ma własnie takie dronowe silniczki - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Waży do lotu 800g przy 1.1m rozpiętości

 

No mój będzie dużo większy.

Właśnie wygrzebałem w "rupieciach" 4 silniki Emax CF2822 po esiakach i zobaczymy co z nich wyjdzie.

Przy okazji sfajczyłem jeden regulator  i trzeba poczekać na dostawę.

 

EMAX CF2822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.