Jump to content

Wstążka z bibuły zakłóca opływ powietrza wokół skrzydła


AKocjan
 Share

Recommended Posts

Arek zrobiłeś manewr samolotem który nigdy nie powinien być zrobiony z doczepionymi wstążkami. Przed wykonaniem takiego manewru powinieneś przewidzieć co może się stać. Sam latam z takimi wstążkami swoim spitem tyle że każda ma ponad 10m. Taki lot ładnie wygląda ale także zobowiązuje do delikatnego skręcania. Sam pokazałeś robiąc takie ciasne zakrętasy iż nie masz wyobraźni i nie przewidujesz co może się stać za chwilę. Nie jest to raczej powód do dumy ale do skrzętnego ukrywania swojej porażki. Zastanawiam się co chciałeś powiedzieć ale tego nie powiedziałeś. Może to nadrobisz. Raczej nie jest to zaburzenie powietrza. Powiedziałbym raczej, że to brak wyobraźni pilota. Zastanawiam się czy czasami gdybyś wkręcił taśmę w śmigło czy nie tłumaczyłbyś do miejscowym zachwianiem przestrzeni, zanikiem grawitacji czy zmianą częstotliwości strun. 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Arek przecież specjalnie wywołał problem aby go opisać. Taki był plan. Ciężko napisać nowy wykład czekając aż coś się samo wydarzy. Potwierdzam z doświadczeń z walk modelami ESA, że tasiemka z bibuły zakłóca opływ powietrza wokół skrzydła.

 

Napisałbym więcej ale się boję.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ten ranwers na pewno był specjalnie ?. Nie znam się na lataniu ze wstążkami, ale wydaje się że Kolega wiedział że przy tego typu figurach może się wstążeczka wkręcić. Niektóre elementy analizy interesujące.

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca było to zamierzone działanie, chciałem głównie sprawdzić na ile mogę sobie pozwolić z tymi wstążkami. Popełniłem błąd, przerzucając się przez skrzydło. Zresztą myślałem wcześniej, że bibuła co najwyżej owinie się wokół śmigła.  Latałem wysoko, więc takiej ewentualności się nie bałem. Przerywacza na skrzydle się nie spodziewałem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.