Skocz do zawartości

Szukam silnika dla 4S do warbirda


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Za bardzo Ci nie pomogę, ale wydaję mi się że warto wrzucić :). Cobra Motors dla chyba każdego silnika ma podane tabelki z pomiarami dla różnych śmigieł i napięć, wydaję mi się, że to dość pomocne w przeszukiwaniu silnika, bo można znaleźć rozmiar i pasujące KV pod nasze wymagania i potem ewentualnie szukać czegoś podobnego wśród innych silników. Oczywiście trzeba wziąć pewnie poprawkę na te dane, ale mimo wszystko moim zdaniem może być to pomocne :).
Tutaj link do silników - https://www.cobramotorsusa.com/products.html

A jak wejdziesz w któryś z nich to są linki do tabelek "Propeller Data Chart" przykładowo:

image.png.6dab5d61977cc1691fdb31f56aa89161.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj silinika w wątku o szybowcu MPX FUNRAY, który ma 2m rozpiętści i wagę ok. 1.9kg

Mój na tym silniku http://www.nastik.pl/282610-gold-line-p-7138.html  i pakiecie 4s oraz śmigle 11x7 latał pionowo do góry.

Podobne parametry ma np. ten silnik: http://www.nastik.pl/dualsky-xm3548ea8-brak-p-8655.html  pewnie tańsze też idzie znaleźć.

 

Ja zawsze przy szukaniu silnika patrzę na sugerowaną przez producenta wagę modelu akrobata oraz do latania 3D nawet, jeżeli wybieram do szybowca. Oczywiście prąd maksymalny i jak długo na nim może silnik pracować są również ważne. A najważniejsze jest chłodzenie silnika...

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modeli FMS były fajne silniki (też FMS, potem AEAC czy jakoś tak), pod rozpiętość 1.4m. Wciąż je sprzedają.

Mam taki w Corsairze - 4250 540kV. Daje ok. 2800g ciągu na APC 15x8 i bierze ok. 35A.

Na pięknych, makietowych śmigłach FMS 3-4 łopatowych (znasz z mojego Corsaira) daje nawet 3200g ciągu przy poborze poniżej 50A.

Latasz na pół gwizdka spokojnie 15-20min., a w razie czego masz zapas lub możesz poszaleć. I to przy modelu, który - jak mój - waży grubo pow. 2kg.

Jak będziesz zainteresowany, podeślę Ci tabelę z pomiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia jakiej prędkości potrzebujesz, choć tutaj pewnie będzie i tak w miarę okej. No i masa takiego silnika też jest ciut większa, ale pewnie to wszystko wiesz sam :), ale fakt propozycja fajna. 
A i tak tylko podrzucę, dla uwiarygodnienia tabelek i dla danych na temat prędkości oraz innych śmigieł (choć akurat pomiarów dla 4-łopatowych nie ma). Podobna średnica silnika i takie samo kV i nieźle pokrywa się z tym co napisał Bartek przy śmigle 15x8 :). PS: Prędkość jest w MPH. PS2. A trochę oszukałem bo ten jest "grubszy" mimo oznaczenie 41, kurczę faktycznie pokręcone :P.

image.png.09ea9be58ad3a817c74bb4629eb8a94a.png

 

Ale FMS tańszy i chyba bardziej dostępny więc to tak może poglądowo i mam nadzieję, że nie uznacie za spam (nikt mi nie płaci :P:).
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.