Skocz do zawartości

Moje inne hobby, smacznego ;-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne urządzenie, wygląda na prawie bezobsługowe - jest podajnik paliwa i chyba jakiś termostat.

Mam wymurowaną wędzarkę tradycyjną (palenisko i poziomy tunel + komora i komin), ale jej obsługa jest na tyle czasochłonna i skomplikowana, że w tym roku nie uruchomiałem wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wędzarnia ma osobną grzałkę do komory, z termostatem i osobną minigrzałeczkę na wyjściu dymogeneratora, na której żarzą się zrębki. Zrębki z leja zasypowego podawane są ślimacznicą. 

Dodatkowo mam do tego programator z nastawami czasów i temperatur, gdy nie mam czasu osobiście doglądać. Właązam wieczorem, rano gotowe :-) Ale tum razem reguluję sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :) Wędzę głównie na wiśni i drzewie olchowym + ścinki jałowca na sam koniec dla koloru i smaku :) :)

Ja zawsze robiłem na drewnie owocowym (śliwa, wiśnia, jabłoń) i też olchowym z własnej wycinki.

Z samą wiśnią mam złe doświadczenie: kiedyś wędzonki wyszły mi bardzo ciemne, prawie bordowe i niestety bardzo gorzkie - chyba coś przesadziłem.

 

Ale patrząc na zdjęcia Tebe, moje i tak wychodzą dużo ciemniejsze.

Boczki, kiełbasa i małe szynki/balerony nie muszą być parzone.

Zabawa trwa cały dzień: głównie chodzi o dławienie ognia, żeby nie spalić wędlin (komin mam chyba z 3 metry, a w połowie jest komora na wędzonki).

 

Ostatnio, z różnych względów, w domu jest moda na pieczenie, wiec zważając na troszkę skomplikowaną obsługę moja wędzarnia  jest tylko mieszkankiem dla pająków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.