Skocz do zawartości

Edge 540 V3 RC FACTORY


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi że lubię takie modele to postanowiłem go kupić.

 

Dane techniczne:

  • rozpiętość: 1000 mm
  • długość: 1020 mm
  • waga do lotu: ca. 500 g

Zalecane wyposażenie:

  • silnik: 150-200 W
  • regulator obrotów: 18-20 A
  • serwa: 4x9-12 g
  • akumulator: 1000-1500 mAh / 3S

20210310_102121.jpg

Edge 540 V3 (4).JPG

Edge 540 V3 (7).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Witam.Mój też leży w pudełku,wyjąłem tylko do zrobienia foty.Narazie muszę kupić do niego silnik,serwa itp,także będę go składał troszkę później.Mam z neta ściągnięty manual,montaż nie wydaje się skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się nie chcesz denerwować to zamów sobie lepsze serwa, miałem te mg90s w yaku55 ten sam rozmiar co EDGE,  one wogóle nie centrują i sie do niczego nie nadają. Po 3 lotach wymieniłem. Moooże do łódek albo samochodzików gdzie nie trzeba takiej precyzji  , bo napewno nie do modeli latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny BEC dobry patent. Można założyć lekki regulator bez BEC, do tego osobno zasilanie. Można wykorzystać 6V na serwa i automatycznie nie wychodzi ciężej ani drożej. Co do serw, to mam obecnie zamontowane jakieś turnigy na lotkach i KST ds215mg, różnica w precyzji i trzymaniu "0" jest znaczna, zostaje tylko kwestia ceny, zależy ile kto chce przeznaczyć na model.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za 10 zł wzorując się na Reflexie stworzyłem sobie takiego Reflexa. Elementy wycięte z 6m/m depronu i zaprasowane folią o Marka  Rokowskiego .Czeka w kolejce do złożenia, wyposażenie jest co prawda skromniejsze to znaczy serwa, ale najtańsze SG 90 ogarniają sprawę, łatwo je wymienić na na te same nie uszkadzając przy tym specjalnie modelu.

Wam to dobrze, ja muszę sam robić?

100_1980.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Model zrobiony własnoręcznie od podstaw,na pewno daje większą satysfakcję,a gdy jeszcze poleci- to już wogóle szok.Mnie akurat nie chcę się dłubać,dlatego zbieram kasę,zbieram,zbieram,no i kupuję gotowca.Podziwiam tych co sami od podstaw budują swoje modele.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może już latał tym modelem? Jakie wrażenia? W szczególności jak sobie radzi z wiatrem?

 

Ja mam Edge XL i chciałem go użyć do nauki latania precyzyjnego (akrobacji). Model jednak nie lata tak jak bym się spodziewał.

Mieszkam na wybrzeżu i tu często wieje ponad 5m/s, więc muszę latać trochę szybciej. Niestety na zwiększenie gazu model reaguje zadarciem do góry. Przy większym dołożeniu gazu idzie pionowo do góry.

Czy jest to kwestia regulacji? SC? Trym na sterze wysokości? Czy może te modele tak mają?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach duże znaczenie ma SC. Ja swoją extrą latam na trochę tylnym i przy takim ustawieniu przy wytrymowaniu w normalnym locie jak obrócę na plecy to zamiast opadać, leci w górę. Cudowałem z pochyleniem silnika i nic to nie dało. Trzeba popracować nad SC. Dodatkowo zamontowałem żyroskop dualsky, wiatr nie przeszkadza. Natomiast samo zachowanie modelu jest zupełnie inne niż np extry multipleksa (półmakieta 1,3m), lata się bardziej jak halówką, zawraca w miejscu, bardzo stabilnie wisi na śmigle, stabilny w harierze, bardzo mała bezwładność napędu - w sytuacji podbramkowej gaz na Maxa i w górę, wyrywa momentalnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra 330 mpx - super mi się nim lata. Nie potrzeba dużo miejsca na lądowanie, przy odrobinie wprawy w miarę równa i prosta droga polna wystarczy. Model już nie produkowany, ale czasami zdarzają się na olx/allegro. Do IMAC jak najbardziej.
Jedynie na podwozie trzeba uważać, najlepiej trochę wzmocnić mocowanie, fabrycznie test dość delikatnie zamontowane i już udało mi się je odinstalować przy lądowaniu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tego zewnętrznego beca.Czy taki jest odpowiedni,I czy mogę go podłączyć wg.tego schematu.Czy przy tym wypiętym czerwonym przewodzie da radę programować regulator,czy muszę zaprogramować przed wypięciem.Nigdy takiego rozwiązania nie stosowałem.

Screenshot_20210701-182047_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210530-153132_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.