Skocz do zawartości

Serwo micro około poniżej 10g, 2kg/cm - co polecicie?


Robert Tomzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów :)

 

poszukuje serwo w rozmiarze micro o poniższych parametrach:

 

- masa około 10g, fajnie by było nie przekroczyć, a nawet mniej
- moment około 2kg/cm
- na metalowych trybach
- nie musi być markowe, w miarę przyzwoite jakościowo
 
jest tego sprzętu sporo - co możecie polecić? 
 
Z góry dziękuję za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertus napisał:

TowerPro MG-90S, ale trzeba uważać bo sprzedają tez podróbki.

 

Dziękuję, a masz jakieś pewnę źródło? :) a coś alternatywnego ewentualnie, żeby nie trafić na podróbkę? 

 

To było by idealne https://sklep.modelarnia.pl/p18055,micro-serwo-powerhd-dsm44-5-8g-1-6kg-6v.html

gdyby miało 1.6kg przy 4.8V, a nie przy 6V ;) waga rewelacyjna, cena też super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kwestia do jakiego modelu...  i jak z ceną -czy ma być po taniości -czy ma być dobre i kwestia ceny jest drugoplanowa -gdzie leży kompromis cena-jakość ? zawsze jest dobre serwo w cenie do kwoty / szt

 

wspomniane  TowerPro MG-90S  jakościowo jest kiepskie, niedokładnie centruje i jest dość awaryjne -to niska półka cenowa.

-natomiast jak na "tanie serwo do 20 zeta " jest jednym z lepszych tanich  . ma dość  dobry stosunek jakość (dość kiepska) do ceny  niska.  Do modelu piankowego można polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego chcesz wsadzić to serwo? Piankowiec 1m czy coś poważniejszego? 

 

Ogolnie do Redoxa mam mieszane uczucia, ale kupiłem za namową kolegi serwa S90Mg w Botlandzie. I działają. Lepiej niż niewiadomego pochodzenia TowerPro. Najważniejsze że centrują się zawsze, a nie zależnie od chumoru lub godziny włączenia. Cena śmieszna. Wziąłem 10szt i pewnie wezmę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinienem na początku napisać do czego te serwa ;) 

Mianowicie do chowanego podwozia, jedno serwo na goleń, waga modelu około 1800g. 

 

Mechanizm podwozia będę wykonywał we własnym zakresie, zasada działania podobna jak tutaj: https://rc-team.pl/podwozia-elektryczne/50424-podwozie-chowane-do-modeli-40-60-komplet-3-szt-hobbico-708066540002.html

 

Tylko mi zależy na masie aby mechanizm był jak najlżejszy.

 

image.png.72ce15ae2c4bd2ce17b80703a53c93c5.png

 

image.png.368bbc259affeb5527b63abd1e850ff8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robert Tomzik napisał:

Mianowicie do chowanego podwozia, jedno serwo na goleń, waga modelu około 1800g. 

 

Jeżeli masa modelu to 1800g to te parę gram w tą czy tamtą jest zupełnie bez znaczenia. Jeżeli tylko wielkość nie jest ograniczeniem to brałbym Corona DS-939MG lub jak trzeba mniejsze to Corona DS-843MG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dariuszj napisał:

 

Jeżeli masa modelu to 1800g to te parę gram w tą czy tamtą jest zupełnie bez znaczenia. Jeżeli tylko wielkość nie jest ograniczeniem to brałbym Corona DS-939MG lub jak trzeba mniejsze to Corona DS-843MG.

 

Corona DS-843MG taki moment przy tak małej wadze - rewelacja :) Masz doświadczenie z nimi? Działo to jako tako?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Robert Tomzik napisał:

Corona DS-843MG taki moment przy tak małej wadze - rewelacja :) Masz doświadczenie z nimi? Działo to jako tako?

 

Mam dobre doświadczenia z innymi serwami Corona w moim amatorskim lataniu. Z tego względu kupiłem w ubiegłym roku 4 sztuki DS-843MG na próbę. Jak na moje potrzeby na razie jestem zadowolony. 

 

Co do momentu to nie mierzyłem, ale tak jak zostało to napisane w wątku podanym przez Przemka, raczej mało prawdopodobne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robertus napisał:

Na podwoziach się nie znam, ale spodziewam się, że przy lądowaniu siły mogą być większe niż waga modelu. Zależy pewnie tez jak działa na ramię. Jaka jest dźwignia siły. itd.

 

Serwo nie będzie przenosiło żadnych sił występujących przy lądowaniu, nie może. Mechanizm jest tak zrobiony, że goleń blokuje się w skrajnych pozycjach, ta blokada przenosi wszystkie obciążenia, serwo służy tylko do odblokowania otwarcia/zamknięcia, zablokowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Robert Tomzik napisał:

Nawet jak będzie połowa tego co piszą to i tak będzie spoko ;) będzie używane do podwozia, czyli podczas lotu zostanie użyte dwa razy.

 

Można do nich dostać metalowe orczyki lub będą jakieś pasowały od innych serw?

 

Nazwa tez trafiona...

A do czego Ci metalowy orczyk w tym serwie? Dasz metalowy orczyk to albo zmieli gdzieś zębatki albo urwie ucho mocowania serwa. Skoro sam przyznajesz że serwa nie pracują ciężko, bo wszystkie obciążenia bierze na klatę blokada to po co Ci takie mocne serwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, japim napisał:

A do czego Ci metalowy orczyk w tym serwie? Dasz metalowy orczyk to albo zmieli gdzieś zębatki albo urwie ucho mocowania serwa. Skoro sam przyznajesz że serwa nie pracują ciężko, bo wszystkie obciążenia bierze na klatę blokada to po co Ci takie mocne serwo?

 

W sumie masz racje, orczyki z tworzywa będą w porządku i bezpieczne dla serwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć,

 

narazie nie, mam je, ale brak czasu i praca nad nowym modelem odsuneła w czasie. Kolega będzie jest stosował do chowanego podwozia - dam znać.

Latam na uwięzi, także nie mam doświadczeniach w serwach, a potrzebowałem małe, lekkie i mocne ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.