Skocz do zawartości

Orczyk serwa - nowe otwory


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, muszę zmniejszyć średnicę otworu w orczyku serwa hs 125 mg bo niestety popychacz hamulca jest luźny w tym otworze. Pomyślałem żeby zaślepić otwór distalem i odwiercić nowy, mniejszy otwór. Inny pomysł to podklejenie orczyka laminatem 0,8 mm z nowym otworem. Może podpowiecie właściwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to zmienia postać rzeczy. :)

Jeśli distal będzie się trzymał porządnie i się nie wykruszy to moim zdaniem dobry pomysł. Wówczas zrobisz otwór o żądanej średnicy.

 

Edit

A nie da się tego hamulca w snapa włożyć i do dźwigni przypiąć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze nanieść na popychacz cjano, cienkie warstwy, aż do osiągiącia pożądanej średnicy na styku z popychaczem. Ale to musi być dobry cjano, np. Loctite 406 + przyspieszacz. Daje się zrbić twardą powierzchnię. Dość trwałe i można powtarzać wielokrotnie jak się wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 125 tce otwory są spore i oddzielone od siebie na odległość średnicy otworu. Można spróbować. 

Oblewanie u mnie ca jest kłopotliwe bo popychacz jest dostępny tylko na przestrzeni komory w skrzydle na serwo. Trudno będzie oblać go równomiernie po obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielce prawdopodobne ze orczyk wykonany jest z nylonu lub innego udarnego tworzywa w stylu PP lub PE. A tego prawie żaden nornalny klej nie łapie. Zakleisz CA to się wykruszy. Plytka z laminatu to dobry pomysł. Ewentualnie można sięgnąć po dedykowany klej i zaślepić istniejacy otwór.

https://www.google.com/amp/s/plastplus.pl/klejenie-poliamidu-i-tworzyw-sztucznych-trudnosklejalnych/amp/

Alternatywnie można zastanowić się na pogrubieniu popychacza który siedzi w tym otworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robas69 napisał:

Panowie, muszę zmniejszyć średnicę otworu w orczyku serwa hs 125 mg bo niestety popychacz hamulca jest luźny w tym otworze. Pomyślałem żeby zaślepić otwór distalem i odwiercić nowy, mniejszy otwór. Inny pomysł to podklejenie orczyka laminatem 0,8 mm z nowym otworem. Może podpowiecie właściwe rozwiązanie.

Ja używam, jeśli różnica średnic na to pozwala:

  • rurki igielitowej
  • koszulki termokurczliwej 

Jeśli dźwignia pozwala, to robię nawet ciut większy otwór i rurka na drut, lub do otworu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.