Skocz do zawartości

PZL 38 II Wilk


Rekomendowane odpowiedzi

Ołówek na ostrzony i lecimy z tematem dalej ?, co do materiału z którego będę budował to zostaje przy balsie, budowa i tak będzie trwała raczej długo więc o dostępność materiału się nie boje.

Przez rok czasu pytałem kolegów z forum co i jak na temat wilka, mam też troszkę wyliczeń więc działam dalej.

Zostaje przy skali 1:7 może i za mały, może i będzie cegła (ale nie sądzę) ale wierzę że polecieć musi, nie ma innego wyboru?

 

IMG20221030132407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mam i podglądam co nieco, mówisz przerysować, posklejać i drukować ale jak to tak ? a samodzielne główkowanie i rysowanie ? Kiedyś na początku kariery na forum wyczytałem w jednym z postów cytuje( ilu jest modelarzy którzy zbierają dokumentację i sami rysują plany do budowy modelu samolotu? Na palcach jednej ręki można policzyć )

Wziąłem sobie to do serca i też chciałbym zaliczyć się do tego ścisłego grona ( oczywiście te 5 osób to przesada i jest chyba więcej takich modelarzy).

Także każda kreseczka na planie musi być moja ale podpatrywać można, poza tym budujesz spalinówke a u mnie elektryk można odchudzić tu i tam, planuje dodać klapy dla mniejszego stresu przy ladowaniu, skrzydło będzie nie dzielone w całości więc i zamocowanie w kadłubie będzie też inaczej wyglądało  ?. Tempest i P 51 już pod kończone czekają na wyposażenie elektryczne więc można pomyśleć o drewienku na wilka ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to masz całkowitą rację. Jeśli samodzielnie zaprojektowany i zbudowany model wykona całkowicie poprawnie swój pierwszy lot to satysfakcja jest ogromna. Również stawiając sobie kolejne wyzwania zdobywa się nowe doświadczenia i wiedza, wprawa coraz większa...

Myślę że to SUPER! że masz takie ambicje.

Zbudowałeś już sporo bardzo ładnych modeli, więc wierzę że spokojnie dasz radę. ? Bardzo mocno kibicuję. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy rysowania....

Skrzydło dzielić czy zostawić jako całe, jeśli nie to łączenie na dwie równe części ? czy przy samym kadłubie ? 

Przy 3.5 kg na gotowo będę potrzebował jakieś 1000-1100 W mocy licząc 300w na kilogram ?

Myślę że dwa silniki dualsky 2820 800kv powinny wystarczyć przy zasilaniu 4 s i śmigłach 12x6

 

IMG20221031203226.jpg

IMG20221031203211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, model napisał:

 .....!!! Jak tam 109 tka ? ?

Zdycha, nie mam czasu na rokujące projekty a co mówić o tym starym kotlecie.

 

Ja bym zrobił skrzydło w całości, patrz waga wilka, gąszcz  kabelków,  czas. 
Skrzydło od zera było w całości ze względu na wagę i jak fajnie latało.

 

Fajne kreseczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, model napisał:

No to zawsze możesz podrzucić do mnie ja tam mogę dokończyć ? u mnie leci wszystko taśmowo ? i 109 wzbije się w powietrze.


Chyba będzie trzeba, najbardziej obawiam się, że zważysz i zamieścisz kompromitujàce mnie zdjęcia ME i wtedy będę skończony ?

58 minut temu, model napisał:

Żebra skrzydła rozrysowane i mniej więcej wręgi kadłuba, zabrałem się za wręgi gondoli silnikowej ale mało co się zgadza 


Te gondole mają dzikie kształty, jak koledzy nie pomogą z wręgami to możesz zrobić ze styroduru i pociąć na plasterki i będziesz mógł odrysować od tego wręgi. Nawet nie musisz robić kopyta w skali modelu możesz mniejsze a potem powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenia powierzchni się nie boje spokojnie ? ile ci tam wychodzi ? ? Liczby zataimy jeśli będziesz chciał.

Co do gondoli spokojnie ogarnę, wczoraj po paru godzinach rysowania opadłem z sił i już mi precyzja spadła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile waży, jaka rozpiętości długość cięciwy w najszerszym miejscu i końcówki skrzydła zobaczymy co wyjdzie z obliczeń ? 

Jak na złość desek balsowych 1.5 mm i nie tylko brak ? trzeba czekać a wilk prawie wyrysowany, można by tu zaczynać

Z Łodzi do Gdańska niedaleko ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bobik napisał:

Znalazłem w archiwum plan Wilka w skali ~1:6,6.Publikowany w MAN...Może coś z niego przyda się w projekcie... 

 

pozdrawiam

PZL-P38WilkMAN.rar 7.78 MB · 9 pobrań

Wielkie dzięki za plany na pewno się przydadzą ?

8 godzin temu, merlin71 napisał:

No dobra Picasso, dawaj coś, bo jak pisał Patryk nie wiele sie ostatnio dzieje. Nie ma co oglądać...  :D

Deski balsowe to może tutaj:

 

https://www.conrad.pl/o/sklejki-balsy-listwy-1201060

Co do balsy to kupowałeś już może deseczki z conrada? Albo ktoś inny, chodzi o to co przyjdzie w paczce balsa czy jakiś substytut balsy ?( twardy i ciężki ) jak w przypadku desek 1.5 mm firmy kavan lub standard z modelemax raz jest ok a innym razem można deseczką krzywdę zrobić ? ( wiem wiem w dzisiejszych czasach nie ma co wybrzydzać)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.