Skocz do zawartości

PZL 38 II Wilk


Rekomendowane odpowiedzi

Najtrudniejszy ale i tak sobie z nim poradzę, to będzie wisienka na torcie🙂 spokojnie, chyba mnie kolega troszku nie docenia 😜😜😜 (nie mój pierwszy model samodzielnie budowany) 

Myślałem o całym skrzydle nie dzielonym, żebro centralne sklejka 3 mm przy gondolach silnikowych sklejka 2 mm, domki a raczej kręgosłup silnika jak i podwozia też sklejka 2 lub 3 mm który będzie się wsuwać miedzy zebra na zamek do dźwigarów reszta żeber balsa 2 mm, natarcie 6 mm, dźwigary sosna 6x4mm, wznios 5 stopni.

Co do skłonu i wykłonu to jeśli zastosuje śmigło prawe i lewe wykłon nie będzie potrzebny, czy u siebie zastosowałeś skłon silników ? 

W wytycznych które mi przesłałeś kiedyś nie ma informacji na ten temat, chyba że nie doczytałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że już nie jeden ładny samolot zbudowałeś, nie o to mi chodziło. Tylko pisałeś "że już tylko gondole, pikuś..." , ja tak to odebrałem, a wydaje mi się że wręcz przeciwnie. Cała reszta jest banalna w porównaniu do zaprojektowania gondoli, tak według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o małych serwach 9-12 g

Ale jeśli sugerujesz przekładnie z popychaczy to coś wykombinuje, zważywszy na to że balsa do budowy statecznika i tak do najlżejszych nie należy. 🤔

Wtedy serwo można wygonić aż na sam dziób.

Dzięki za szybką reakcje👍.

I chyba mam rozwiązanie...

 

 

Screenshot_2022-11-24-11-16-57-72_f541918c7893c52dbd1ee5d319333948.jpg

Screenshot_2022-11-24-11-18-07-52_f541918c7893c52dbd1ee5d319333948.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj natknąłem się na takie malowania wilka ,,bojowe" nie ukrywam ale prototypy były malowane- dużo powiedziane 😜, na kolor ciemno oliwkowy i spód jasno niebieski, a co powiecie na takie malowania pierwsze bądź drugie ? 

 

 

europe-pzl-p-38_wilk-screenshots-01-950x435.jpg

europe-pzl-p-38_wilk-screenshots-02-950x435.jpg

europe-pzl-p-38_wilk-screenshots-03-950x435.jpg

europe-pzl-p-38_wilk-screenshots-05-950x435.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się połączyć oba stery kierunku że sobą 👍

Cały dzień kombinowałem, nic nie wymyśliłem ale jak usiadłem to poszło raz dwa 🙂

Przepraszam za rzeźnię w balsie ale priorytet to działanie całego mechanizmu.

Orczyki z serw przykręciłem do kołeczków bukowych 4mm i długości 4 cm,   wywierciłem od spodu otwory aż do pierwszego zawiasu palcowego i wkleilem kołeczki z orczykami na poxipol, dodatkowo przewierciłem i wkleiłem kliny z wykałaczki, co by się ewentualnie nie obracało.

IMG20221213172143.jpg

IMG20221213172154.jpg

IMG20221213172200.jpg

IMG20221213173508.jpg

IMG20221213173529.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo! Idziesz ostro z robotą!

Te malowania fajne, owszem, ale to czysta fantastyka. Niestety. Nawet te oliwkowe.

Malowane prototypy Wilka nie miały nawet szachownic, nie mówiąc o pozostałych oznaczeniach.

Polączenie sterów kierunku fajnie wyszło. Obawiał bym się tylko o miejsce gdzie na kołku jest oczyk. Jeden wkręt...? Nie obróci się? Może i tam przydało by się to jakoś zakołkować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kołeczkach dałem pasek papieru okreciłem kilka razy na CA i wbiłem na siłę do środka orczyka ( na papierze zrobił się wieloklin) następne parę kropel CA i na koniec wkręt ale jak najbardziej można dać kołeczek.

Co do malowania to więc właśnie trzeba by jakoś zrobić Wilka na bojowo,  może i fantastyka ale chyba lepiej by się prezentował na lotnisku niż w jednolitym oliwkowym kolorze ?

Ps. Ostro to by praca szła jeśli bym miał z tydzień urlopu i nieograniczone godziny czasu pracy przy wilku 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 09:38, model napisał:

Myslałem o małych serwach 9-12 g

Ale jeśli sugerujesz przekładnie z popychaczy to coś wykombinuje, zważywszy na to że balsa do budowy statecznika i tak do najlżejszych nie należy. 🤔

Wtedy serwo można wygonić aż na sam dziób.

Dzięki za szybką reakcje👍.

I chyba mam rozwiązanie...

 

 

Screenshot_2022-11-24-11-16-57-72_f541918c7893c52dbd1ee5d319333948.jpg

Screenshot_2022-11-24-11-18-07-52_f541918c7893c52dbd1ee5d319333948.jpg

 

 

Buduje TEGO Skyrocketa  od 5 lat 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, cały czas obserwuje i powracam do tego tematu z sentymentu, co prawda zestawu kit jak w Twoim przypadku nie mam ale plany wydrukowane mam i trzeba pędzić z Wilkiem bo kto wie następny skyrocket 🤔 nie wiadomo 🙂.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.