Skocz do zawartości

EXTRA 300 KS 2,3m - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2 godziny temu, zielony_342 napisał:

Umowmy sie, ze to byla  krytyka niedotyczaca modelarstwa a wrecz przeciwnie - osobista.

Nie zam szczegółów to ciężko się odnieść.

2 godziny temu, zielony_342 napisał:

Ja wiem, ze nie masz z kim pogadac w pracy ale to, ze czasem sie rozgadasz

No to prawda , towarzystwo mało rozmowne , ale spokojne , i nikt nie narzeka.

2 godziny temu, zielony_342 napisał:

ale to, ze czasem sie rozgadasz a nawet czesciej niz czasem to nie powod do kpin. 

Oj Erwin ja z tego jestem znany i taka moja uroda, nie przypominam sobie aby mnie ktos przegadał , od zawsze mi sie gęba nie zamykała , ja zawsze mam temat, tylko że znają mnie z tego miejscowi bliscy znajomi , a jak pojadę dalej do ludzi których znam słabo to możliwe że kogoś przytłoczę tym że nadaję jak katarynka.

Wiesz co mi powiedziała moja żona na pierwszej randce?  zapytała czy się wreszcie przymknę;).

Wiesz co mówi gdy słyszy że będę dzwonił do któregoś kolegi? pyta czy dam mu dojść do słowa, a jak nie odbiera to mówi że już sobie zapisał mój numer i nie daje się zaskoczyć.

Wiesz co mówi współpracownik gdy mam mieć kontrolę sanepidu? proszę cię nie odzywaj się bo jak zaczniesz wykład to kontrola będzie trwała pół dnia zamiast pół godziny.

Jedyna sytuacja że się raz na parę lat nie odezwę mimo np krytyki , to nie świadczy że nie wiem co powiedzieć , wręcz przeciwnie ja zawsze wiem co powiedzieć, tylko czasami się to nie opłaca i więcej mogę stracić niż zyskać.

Tak że nie mam problemów ze swoim gadulstwem ,  krytyka mnie nie rusza , tym samym nie przeszkadza mi krytyka innych, problem to ja mam jedynie gdy w jednym czasie mówię na kilka tematów to czasami tracę wątek i się zawieszam;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cybuch napisał:

moze ktos wie jakie membrany do gaznika DLE 120 ?.

Spróbuj zapytać w dziale silniki, ja ogólnie unikam gaźników jak diabeł święconej wody, jak muszę wyczyścić to wyczyszczę ale nie lubię tego a w szczególności nie lubię regulacji , jeśli umiem to chętnie pomogę , ale gaźniki są wyjątkiem od reguły takim samym jak programowanie nadajnika, niestety w tych dwóch kwestiach nie pomogę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cybuch napisał:

Mam pytanie do Szanownych Kolegow , moze ktos wie jakie membrany do gaznika DLE 120 ?.

Po kilku latach eksploatacji mojego DLE 55 pojawiły się problemy z jego regulację. Straciłem prawie 2 sezony na regulację. Oczywiście gaźnik czyściłem i wszystkie "bebechy" wymieniłem na nowe i oryginalne Walbro. W tym czasie nauczyłem perfekcyjnych awaryjnych lądowań, po zgaśnięciu silnika w locie.

 

Wreszcie zamontowałem dedykowany, fabrycznie nowy gaźnik. Problemy zniknęły jak "nożem uciął". Po tych upierdliwych doświadczeniach, stwierdziłem: NIGDY WIĘCEJ walki z gaźnikiem, tylko czyszczenie filtra gaźnika, wymiana instalacji paliwowej i następnie wymiana gaźnika na fabrycznie nowy. Może być z logo DLE , gdyż jest to Walbro produkowany na zlecenie DLE.

 

Sugeruję oszczędzić swoje zdrowie, model i wymienić gaźnik na fabrycznie nowy:

 

https://pl.aliexpress.com/item/32855257670.html?_randl_currency=PLN&_randl_shipto=PL&src=google&src=google&albch=shopping&acnt=708-803-3821&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&albagn=888888&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&albcp=9594049142&albag=100017018638&trgt=1658033126615&crea=pl32855257670&netw=u&device=c&albpg=1658033126615&albpd=pl32855257670&gclid=CjwKCAjwvsqZBhAlEiwAqAHElfBWFw9dSjoogHA_SPhTZV4tmmRcs1_yy8Rp2FMhsATNcBqpCU17JBoCJVoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&aff_fcid=676b6c2b00644ab7b2a9ea4185c1cad9-1664281959549-00909-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=676b6c2b00644ab7b2a9ea4185c1cad9-1664281959549-00909-UneMJZVf&terminal_id=aced542c905e4da0a7529474e357fe18&afSmartRedirect=y

 

za 404,83 PLN

z pozdrowieniami

Staszek

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wymontowac gaznik, podjechac do lokalnego serwisu pil spalinowych i dobiora membranki od reki o ile jest to oryginalny gaznik Walbro a nie RCGF. Do RCGF znalazlem na allegro za jakies grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej witajcie. 

To ja zostałem posiadaczem extry którą wykonał Konrad. Udało mi się po krótkich negocjacjach nabyć model z silnikiem. 

Powoli kompletuję elektronikę. Nie mam chyba ciśnienia żeby poleciała jeszcze w tym roku... Chociaż patrząc na pogody jakie panują za oknem to kto wie ? 😅. W zasadzie zamontowałem póki co odbiornik i serwo na kierunek. Niedługo wezmę się za uzbrajanie skrzydeł i ogona. 

 

A tak jeszcze żeby pochwalić Konrada to powiem Wam, że wykonanie modelu na najwyższym poziomie. Zadbał o wszystkie szczegóły. Pełna profeska. Zresztą kto śledzi wątek ten widział po zdjęciach, że ma fach w ręku😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzysiek M napisał:

To ja zostałem posiadaczem extry którą wykonał Konrad.

A najlepsza była cena , kurcze opłacało się , ja jak wiesz buduję model ale sporo się pozmieniało od ostatniego razu jak budowałem model, dziś przyszła paczka z folią, za 10 metrów ponad 4 stówki , tak średnio mi to pasuje.

A tu Konrad sprzedawał chyba gotowy model do lotu w cenie silnika, i to dość świeży model bo raptem latał ten sezon i to pewnie nie za wiele bo upalał też extrę 2,7m.

Gratuluję okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się jakoś złożyło 😉 ceny okropne, szkoda się wkurzać ..

 

 

Edit. 

 

Tak jak wcześniej wspominałem elektrownia powoli trafia na swoje miejsce. Odbiornik i serwo kierunku wraz z pull pullem już na miejscu. IMG_20221109_112143.thumb.jpg.dcf86ab00c1dfa3bd6778c5ee69e8342.jpg

 

W wolnej chwili również przygotowałem pozostałe serwa. Dwie sztuki na ogon i dwie na lotki. 

 

IMG_20221109_111642.thumb.jpg.f9cf909c87b7fd16364107178a3ec51d.jpg

Edytowane przez Krzysiek M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.