Skocz do zawartości

EXTRA 300 KS 2,3m - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, koniorc napisał:

Panowie, napiszcie lepiej jakie serwa sprawdzały się wam w modelach podobnej wielkości, tak aby osoby które wchodzą w temat korzystały z doświadczeń kolegów

Tak jestem za, a temat serw jest zawsze dobry.

Ja ujeżdżałem trochę badziewia  jakie jest na rynku , ale z tanich serw praktycznie nigdy nie byłem zadowolony , za to zawsze jak przychodziło nieznane mi serwo to je rozbierałem , i feetech lądował w śmietniku zamiast w modelu , king max w okolicach 100zł to takie serwo na własne ryzyko było i nic dobrego mu nie wróżę ale sprzedałem je z modelem.

Z tanich serw dobre były tytanowe turnigy które juz dawno nie istnieją w ofercie, i jakiś king max dobrze się zapowiada nie pamiętam symbolu ale za około 160zł było za sztukę, oczywiście ten king max nie istnieje już w ofertach więc nawet szkoda sobie nim głowę zawracać.

Savox 8kg za około 120zł również rozczarował i zdechł po jednym sezonie więc nie jest wart uwagi.

Najbardziej ze wszystkich serw rozczarował mnie blue bird 27kg z bezszczotkowym silnikiem , nie był konkurencyjny nawet dla tower pro po 21zł za szt, ale model serwa modelowi serwa nie równy więc może ja kupiłem jakiś niewypał i inne serwa mają OK , szczególnie interesujące są ich serwa z tytanowymi przekładniami , ale to bym się na te mechanizmy zdecydował tylko z czyjegoś polecenia konkretny model serwa z konkretnym nalotem, moje zrobiło może z 5 lotów i wysypała się przekładnia w czasie lotu blokując w dodatku ster kierunku w wychylonej pozycji.

 Byłem zawiedziony trwałością tańszych serw bo nawet niezłe jak na swoją cene wspomniane tyrnigy działały dobrze ale za krótko , 1,5 sezonu raptem , więc chciałem zapłacić więcej i mieć spokój na kilka lat.

Zdecydowałem się na Savoxa 1270TG i to była dobra decyzja , model przelatał na tym 2,5 sezonu i zero problemów , tak naprawdę przestało mnie dotyczyć jakieś telepanie sterami czy za krótki czas eksploatacji , wyglądają jak by były w świetnej kondycji i  na razie wszystko wygląda na to że będą śmigać drugie 2,5 sezonu, a to by oznaczało że mimo że serwo kosztuje 320 zł za sztukę to w perspektywie czasu wychodzi taniej niż serwa po 100 czy 150zł za sztukę które ledwo rok wytrzymują.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co bić piane, nie łatwiej popatzeć na czym latają ludzie którzy zjedli na tym zęby ? Po co szukacie dziury w całym ? to już dawno jest czarne na białym .. Irek nie szukaj  dziury w d***e.

Do twego pytania o Expo...co to jest Expo ? Irek teoria teorią polataj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miło że się odezwałeś .

Ja nie szukam dziury w całym , ale  szukam całość w dziurze. Mogę powiedzieć . że lata mi to co kto będzie robił i jak , ale nie tak.

Wiedzą trzeba się dzielić.

Napisałeś , że wystarczy popatrzeć na czym latają inni.

Można pewne wnioski wyciągnąć , ale właśnie może warto

skusić  oko w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krzysiek M napisał:

 

Jasne u nas w Polsce ludzie zawieszaja się na savoxach? Dlaczego? .... Nie zauwyles że  jesteśmy daleko za murzynami?

 

 

No tak ,ale mamy jednak ograniczony budżet.

17 minut temu, Cybuch napisał:

Nie zauwyles że  jesteśmy daleko za murzynami?

 

Tak do końca nie masz racji.

39 minut temu, Krzysiek M napisał:

Czołówka celuje teraz w bluebirdy. Dlaczego ? Nie, wiem.  Sam używam Bb. Dajcie argument czegoś lepszego w podobnych pieniądzach?

Ja nie widzie alternatywy..

No widzisz jak to działa .

Ja mam inne zdanie.

Jednak nikt nie podał celowość  stosowanie szybkości serw ponad miarę.

Godzinę temu, Krzysiek M napisał:

Panowie po co bić piane, nie łatwiej popatzeć na czym latają ludzie którzy zjedli na tym zęby ? Po co szukacie dziury w całym ? to już dawno jest czarne na białym .. Irek nie szukaj  dziury w d***e.

Do twego pytania o Expo...co to jest Expo ? Irek teoria teorią polataj...

 

28 minut temu, Cybuch napisał:

No tak ,ale mamy jednak ograniczony budżet.

Tak do końca nie masz racji.

No widzisz jak to działa .

Ja mam inne zdanie.

Jednak nikt nie podał celowość  stosowanie szybkości serw ponad miarę.

 

Godzinę temu, Krzysiek M napisał:

Panowie po co bić piane, nie łatwiej popatzeć na czym latają ludzie którzy zjedli na tym zęby ? Po co szukacie dziury w całym ? to już dawno jest czarne na białym .. Irek nie szukaj  dziury w d***e.

Do twego pytania o Expo...co to jest Expo ? Irek teoria teorią polataj...

No dobra wyłączę Expo.

Doznania przekażę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można poruszyć temat MKSów i JR. Pewnie nikt nie piszę o nich bo problem z dostępnością a i cena zabija. 
Ciekawym rozwiązaniem mogą być serwa FRSKY serii Xact, jeszcze nie używałem, ale wiem że sporo ludzi lata za oceanem. 

Jeśli chodzi o hiteci to sporo ludzi lata na 7955TG to dobre serwo, cena podskoczyła ostatnio, uważam że za te pieniadze można mieć dużo więcej i dużo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysiek M napisał:

Czołówka celuje teraz w bluebirdy. Dlaczego ? Nie, wiem

Ja jak wycelowałem w Blue birda to sie kiepsko skończyło, na szczęście tylko dla serwa.

Ale to jest pewnie tak jak z savoxem serwo za za 100 zł ma nie wiele wspólnego z serwem za 300zł.

Ale jak używasz i masz sprawdzony model serwa blue bird to napisz jaki model serwa polecasz , bo ja tam nie zdyskwalifikowałem producenta a jedynie jeden model ich serwa.

 

Mam i używam na gazie w extrze 2,7m serwo savox SB-2273SG wylatało w tym roku ponad 50L paliwa , i wychodzi na to że to  jest dobre serwo ale ani cena ani jego waga juz dobre nie są, za to parametry ma lepiej niż  dobre a i trwałość pewnie jest na wysokim poziomie ale aby trwałość przetestować to jeden sezon to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diabolo napisał:

Przede wszystkim nie kupowałbym już dzisiaj serw na 6v

Trend jest na HV

To jedyny słuszny wybór w moich modelach już od 7 lat tylko HV i to nie tylko dla tego że są mocniejsze i szybsze ale i z powodu prostoty zasilania, Dwa lipole i z głowy.

Oczywiście przekonanie kogokolwiek do takiego rozwiązania nawet wśród znajomych graniczy z cudem. Nie lubię robić reklamy żadnej firmie ale przytoczę kilka rozwiązań dla HV.

1. Spektrum AR12310T jest jeszcze 9 kanałowy i 20 kanałowy.

2. PowerBox competition SRS obsługuje większość systemów nadawania i odbioru praktycznie wszystkich topowych firm.

3. JETI który ma swój system na zasilanie praktycznie wszystkiego rewelacja do jet-ów i nie tylko żecz jasna.

Twierdzę że kilka topowych firm zatrzymała się jakieś 10 lat temu i jadą jeszcze na wypracowanej marce ale czas i rozwój technologii w temacie BSP dopiero się zaczyna a miejsca w top szybko się zmieniają, może nawet trochę za szybko jak na nasze portfele ;)

 

A co do serw wczoraj hitec dziś sawox czy spektrum a jutro bluebird kingmax czy idąc po bandzie futaba HPS A700 granice są tylko w naszych głowach i portfelach niestety. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 12:09, cyrax_ojz napisał:

przestańcie karmić trolla grasuje w tym dziale i w każdym temacie prędzej czy później zaczyna swoje wywody na tema serw i powerboxa

Nie jesteś w tym dziale więc proszę nie zabieraj głosu. Nie krytykuj , pomagaj.

W dniu 30.12.2021 o 12:09, cyrax_ojz napisał:

przestańcie karmić trolla grasuje w tym dziale i w każdym temacie prędzej czy później zaczyna swoje wywody na tema serw i powerboxa

Próbuje czegoś się dowiedzieć . Czy jest w tym coś złego?.

Jak jesteś taki krytykant i taki dobry w tym co robisz napisz od siebie coś konstruktywnego.Nie bądź złośliwy , chętnie wysłucham dobrych rad.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koniorc napisał:

Dziś było trochę słonka więc podocieralem trochę silnik:

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak smarfonem samsunga nagrać model w locie tak żeby była lepsza jakość filmu.

Byłem ciekawy jak ten model zachowuje się przy lądowaniu bo słyszałem opinie ze jest szybki a tu widzę że to nie prawda jest idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.