Skocz do zawartości

Scalar F5J od ArtHobby


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, marcin83 napisał:

Idziesz Pan jak burza. To ja narazie sobie przysiądę i poobserwuje. Jeśli możesz to daj coś jak będziesz robił skrzydła. Chodzi mi o kąty wzniosu na skrzydłach. I jak będziesz łączył.

Pozdrawiam Marcin.

Marcin To proste . Tak jak Patryk powiedział w połówki centropłata wklejamy dwa dopasowane klocki i łączymy na Poxipol 10 min , następnie laminujemy z obu stron paski z Kevlaru a na zewnątrz tkaninkę szklaną tak 15 mm szerszą. Czekam na skrzydła , są jeszcze w produkcji . Jutro wyślę zdjęcie skrzydła od Silenta, to ta sama technologia.😊

5 minut temu, AudioTone napisał:

Marcin To proste . Tak jak Patryk powiedział w połówki centropłata wklejamy dwa dopasowane klocki i łączymy na Poxipol 10 min , następnie laminujemy z obu stron paski z Kevlaru a na zewnątrz tkaninkę szklaną tak 15 mm szerszą. Czekam na skrzydła , są jeszcze w produkcji . Jutro wyślę zdjęcie skrzydła od Silenta, to ta sama technologia.😊

 
 

D8D95677-AC39-4921-BC51-6BD916AD8521.jpeg

5D0BB45A-449B-42DE-BB96-7FAD42916F59.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,  Patryk jak tlumaczy to widać od razu. Ale i tak chętnie zobaczę u Ciebie. Może sie czepiam Ale nadal nie dają mi spokoju te łączenia uszu. Ala jak Patryk mówił że działają to nie ma bata, musi działać. Jeszcze jedno pytanie, będziesz lakierowanie skrzydla czy zywica?Powodzenia w dalszych bojach.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin83 napisał:

Wiem,  Patryk jak tlumaczy to widać od razu. Ale i tak chętnie zobaczę u Ciebie. Może sie czepiam Ale nadal nie dają mi spokoju te łączenia uszu. Ala jak Patryk mówił że działają to nie ma bata, musi działać. Jeszcze jedno pytanie, będziesz lakierowanie skrzydla czy zywica?Powodzenia w dalszych bojach.

Marcin.

Żywica - powierzchnia twarda , lotki i klapy się nie deformują i całe skrzydło lżejsze 😊

Pozdrawiam

Tomasz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko.

Tomku mam nadzieję ,że sie nie obrazisz bo to dobra rada a nie krytyka: na zdjęciach widać wgłębienia na fornirze.Chyba blizny od nożyka powstałe przy wycinaniu . Zaklej sobie wokół wnęki na serwa płat taśmą pakową bo szkoda pięknych skrzydeł .

A poza tym piękna robota i model. Trzymam kciuki i kibicuję.Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ares napisał:

Elegancko.

Tomku mam nadzieję ,że sie nie obrazisz bo to dobra rada a nie krytyka: na zdjęciach widać wgłębienia na fornirze.Chyba blizny od nożyka powstałe przy wycinaniu . Zaklej sobie wokół wnęki na serwa płat taśmą pakową bo szkoda pięknych skrzydeł .

A poza tym piękna robota i model. Trzymam kciuki i kibicuję.Powodzenia.

Arku ,  dziękuję za troskę , używam taśmy malarskiej ale jak wylecisz nożykiem to i taśma nie pomoże 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTone napisał:

używam taśmy malarskiej ale jak wylecisz nożykiem to i taśma nie pomoże 😡

Aha , no chyba ,że  tak: zdarza sie każdemu. Chyba ,że się nic nie robi:) . A gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

Jeszcze pozwolę sobie na małą dygresję: F5J to naprawdę fajna klasa, choć ogólnie modele są drogie. Jako człowiek lubiący budować modele od podstaw poważnie myślę o zrobieniu sobie modelu tej klasy ( wiadomo ,że nie będzie to aż tak dobry model jak choćby scalar ) ale do rekreacji lub nawet pierwszych startów w zawodach będzie dobry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ares napisał:

Aha , no chyba ,że  tak: zdarza sie każdemu. Chyba ,że się nic nie robi:) . A gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

Jeszcze pozwolę sobie na małą dygresję: F5J to naprawdę fajna klasa, choć ogólnie modele są drogie. Jako człowiek lubiący budować modele od podstaw poważnie myślę o zrobieniu sobie modelu tej klasy ( wiadomo ,że nie będzie to aż tak dobry model jak choćby scalar ) ale do rekreacji lub nawet pierwszych startów w zawodach będzie dobry.

Pozdrawiam.

Arku, bierz to co masz do latania i przyjeżdżaj na zawody. F5J to fajna klasa , startuje w niej od 2018 roku.

Nawet 2,5 m modelem masz szansę nie być ostatni. Zainwestuj tylko w Altisa. Skalara będziesz mógł z bliska obejrzeć na zawodach 1,2 października na zawodach we Wrocławiu. 💪👍😊

Do zobaczenia 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AudioTone napisał:

bierz co masz , kupuj licencję i przyjeżdża

Dziękuję Tomku za miłe słowa zachęty. Tylko u mnie jest inny problem: mianowicie czas. Pracuję w weekendy i nie mam absolutnie możliwości dostać urlopu.

Moi przełożeni patrzą na modelarstwo na zasadzie: "stary dziwak bawi się zabawkami".....przykre ale tak to u mnie wygląda i na to abym np. dostał wolne na zawody brak dobrej woli.

Także nie biorę pod uwagę latania zawodniczego a jedynie rekreacyjne, które zresztą bardzo lubię.

Lubię też budować więc realizuję się na tym polu.

Pozdrawiam i szacun za to ,że nalatałeś ludzi drewniakiem:) jak widać nie sprzęt a umiejętności i doświadczenie się liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , jest dużo racji w tym co napisałeś ale generalnie z pracą zmianową i na etacie to już tak to jest.

Jestem chyba juz nieco za stary i za mało odważny aby zmieniać pracę a w firmie już siedzę 12 lat .

Ale kto wie? Może kiedyś się uda?

Jedno jest pewne: póki starczy sił i kasy zawsze będę uprawiał modelarstwo bo to moja życiowa pasja:)

A propo F5J spróbuję sobie polatać trochę rekreacyjnie , zresztą trzeba wpierw zbudować odpowiedni do tej klasy model. Pracy jest więc sporo.

Pozdrawiam i powodzenia w składaniu Scalara.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, mieszkasz koło Rokietnicy?

Jeżeli tak to ja w Baranowie.

Ja rzuciłem pracę w niemieckim koncernie po 20 latach i  żałowałem że tak późno 😊 Ale czasu nie cofniemy , mamy wpływ na przyszłość a z historii możemy się tylko uczyć i wyciągać wnioski. Dziękuję i wzajemnie . I nie szukaj wymówek tylko rozwiązań 😊.

Scalara nam zamiar do końca miesiąca ulotnić 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioTone napisał:

jak będę w okolicach Zielonej Góry to się odezwę 👍😊

No to jak będziesz w okolicy zapraszam do Przylepu najlepiej zabierz ze sobą  Scalara:).

Na lotnisku działa sekcja modelarska więc jest strefa do latania ze wspaniałą nawierzchnią jak na polu golfowym. Może udałoby sie wspólnie polatac i poznać?

Ale póki co , działaj ze Scalarem i wrzucaj dużo fotek bo ładnie składasz i fajnie się to ogląda i czyta.

 powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku Z Przylepu mam dobre wspomnienia 👍😊

Do finału w 2019 r. wszedłem z 6 miejsca latając Vectorem AH.

A sekcja modelarska bardzo gościna .

Miło by było gdyby znów zorganizowali chociaż PP w F5J

ponieważ organizacja była wzorowa 💪👍🎉🍷🍾
serdecznie pozdrów całą sekcję.

Mimo , że było chłodno Ok 11 st 

to atmosfera była gorąca 😀👌

A ty Arku myśl jak 1,2 października podjechać na zawody pod Wrocław 💪😊

6392D3C9-7436-4482-AB7E-ABACCDFB5A8F.jpeg

6AD28D74-775B-491B-8763-90134666DB21.jpeg

33DDFB15-3A60-48BC-AFAB-96D1D50E0468.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojcio69 napisał:

Sorry, że się wtrącam, ale zawody F5J 1-2 października są w Starym Jaworze https://f5j.pl/events/zawody-o-puchar-polski/

Teoretycznie jest to koło Wrocławia ;) 

Masz rację Wojtku , Arek ma tylko 90 km z domu do Jaworu więc może nas na zawodach odwiedzić i poczuć trochę tego wyjątkowego klimatu , rozumiem , że Ty Wojtku też przyjedziesz ba zawody ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.