Skocz do zawartości

Easy Glider 1800 jako pierwszy model z pianki do nauki latania co wy na to? + jaka aparatura?


Pjoter92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Trafił mi się do zakupu Easy Glider 1800 w wersji pierwszej z silnikiem i przekładnią (cokolwiek to znaczy):D
W myślę bardzo fajnych pieniążkach. Co sądzicie o tym modelu jako pierwszym do nauki latania?
I drugie pytanko jaka aparatura będzie wystarczająca do tego modelu? Budżet mam bardzo ograniczony, wg danych technicznych potrzebna jest min 4 kanałowa.
Myślałem o Flysky IS-6 + przeróbka anteny na dwie zewnętrzne. Ps. Może ma ktoś taką na zbyciu w dobrych pieniążkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Myślę, że to dobry zakup na pierwszy model. Fajny bo można nim latać praktycznie wszędzie (dowolnie mała łąka wystarczy), a rozmiar na tyle rozsądny, że łatwo spakować i wiatr nie taki straszny.

Sam na takim zaczynałem i był to udany zakup.

Co do aparatury, to dowolna. Mogę być 4 kanały, tylko wówczas potrzebny będzie kabel Y do serw w skrzydłach. Model ma 4 serwa i silnik.

Lepiej by było mieć 5 kanałów, to wówczas można lotki używać jako klapy przy lądowaniu. Ale to opcjonalne.

 

Przyjemnego latania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam  Easy Gliderem ( nie wiem która wersja - 2 albo 3  ) i lata się bardzo przyjemne chociaż też dopiero zaczynam.

Mój przeszedł lekki remont - wymianę silnika i niektórych serw.

Na razie latam spokojnie , więc Easy mi wystarcza.

Co do aparatury FlySky iS6 - nie wiem dlaczego chcesz przerabiać.  Jak Easy odleci 200 - 300 m to robi się malutki i trzeba się pilnować żeby wrócić ... no chyba że masz sokoli wzrok. Zasięg Flysky to chyba min 400. jeszcze się nie zdarzyło żebym zerwał link. Aparatura ma swoje ograniczenia ale na pierwszą- jest b.dobra. i chociaż myślę o następnej to tę sobie zostawię.

Pierwsze co zrobiłem - to ograniczyłem sobie wychylenie sterów i  EXPO, ale ja nerwowy jestem i szybko macham dźwigniami ... ;-).

Generalnie: zacząłem latać gdy ograniczyłem wychylenia w moich modelach. Ale ja się uczyłem latać sam - mam nadzieje że masz dobrych doradców i pójdzie ci to szybciej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pjoter92 napisał:

Trafił mi się do zakupu Easy Glider 1800 w wersji pierwszej z silnikiem i przekładnią (cokolwiek to znaczy):D
W myślę bardzo fajnych pieniążkach. Co sądzicie o tym modelu jako pierwszym do nauki latania?

To bardzo dobry wybór. Wręcz idealny.

Co do aparatury to jeśli nie będziesz latać zbyt daleko i wysoko to każde radio będzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klangner dobrze że o tych kanałach napisałeś bo na stronach z modelem pisali że potrzebna 4 kanałowa, heh na szczęście jestem raczej mocno nastawiony na i6 bo czasem bardzo tanio trafiają się 4kanałowe, to bym wtopił:)
RobRoy czemu chcę przerabiać? W sumie nie wiem:D Jakoś tak mi się zawsze wydawało że te 300m to tak malutko że mi ucieknie i rozwali się gdzieś w krzachorach:D Ale może i masz rację:) Ale to już wytestuję organoleptycznie po skompletowaniu całego zestawu:D Heh jeszcze będę musiał właśnie poszukać jakiegoś podkarpackiego lotnika który by mi pokazał choć troszkę co i jak:D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio FlySky i6X jest dobrym wyborem. Masz 10 kanałów. Łatwo uruchomisz lotki na dwóch kanałach. Możesz też zrobić na dostępnych mixerach klapo-lotki.

Jeżeli będzie Ci brakować ustawień można wgrać OpenTx i masz mnóstwo możliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy nasz kolega go kupił i co to są fajne pieniążki bo zaraz po zakupie czka go wywalenie silnika i regulatora. Śmigło może zostać. Latanie na tym napędzie to masakra.Poza tym model fantastyczny. Miałem takiego i po wymianie na napęd bezszczotkowy służył 12lat jako model na wczasy czy do polatania w przerwach w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.