Skocz do zawartości

Leszno lotnisko


Ares

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wojcio69 napisał:

Byłoby bajecznie gdyby nie paralotniarze.

 

No właśnie najlepsze kominy trzeba było opuszczać przez nich....mam nadzieję ,że kolejnym razem będzie spokojniej i da się polatać wysoko i dłużej.

Fajnego masz tego Magica: bardzo mi się podoba i lata też spoko.

Fajnie było się w końcu poznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, micro napisał:

Nieba dla każdego wystarczy 😉.

Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana: nad naszą strefą bez wyraźnej potrzeby przelatują paralotniarze na małej wysokości. Podobnie szybowce. 

Po prostu zachowują się tak jakby nas nie było na lotnisku .Lotnisko w Lesznie to obecnie firma zarządzana przez Urząd miasta i nie ma sekcji modelarskiej takiej oficjalnej.

Dlatego latamy niejako na dziko a Pan prezes póki co godzi się na to ,jednak bez większej dla nas przychylności.

Nie mam absolutnie pretensji do takiego stanu rzeczy  , ale szkoda ,że zapomniano o modelarzach a przeciez to też dziedzina lotnictwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, micro napisał:

Nieba dla każdego wystarczy 😉.

Roman problem jest w ogólnie pojętej kulurze.

Skoro na lotnisku wyznaczono miejsce, gdzie mogą latać swoimi samolotami i szybowcami modelarze, to szanuję to i nie latam im nad głową 20m na paralotni czy szybowcem.

Wszystko fajnie dopóki się nic nie dzieje, a pomyślałeś o skutkach zaplątania się w linki paralotni takiego samolotu 2,5m rozpiętości i 15kg wagi?

OK, niech nawet będzie, że to Ty miałeś prawo tam lecieć, a nie ja. I co z tego?

Ja stracę model za kilka tysięcy, a Ty w najlepszym układzie kilka miesięcy spędzisz w gipsie, a może resztę życia spędzisz na wózku inwalidzkim, a może poprostu nie przeżyjesz upadku.

Dlatego jak widzę paralotniarza lecącego w kierunku mojego modelu, to wolę zejść z jego toru lotu. Nie, nie dlatego, że się go boję, dlatego, że myślę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% procentach z tym co Wojtek napisał. Nie uważam że paralotniarze są źli lub nic podobnego, ale mogliby chociaż podjechać powiedzieć że będą latali w tym obszarze i żebyśmy uważali oraz dać radio abyśmy wiedzieli kiedy zwiększyć uważność i ustąpić miejsca.
Powiem tak, wszystko zależy od człowieka i idzie się dogadać tak że niebo będzie dla każdego, ale muszą tego obie strony chcieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.