Skocz do zawartości

Nowy projekt własny ... na razie noname ;)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2023 o 16:06, marek_c4 napisał:

Pomysł z żywicą, wydaje się całkiem fajny, ale u mnie chyba się nie sprawdzi.

Nie mam płaskich powierzchni, więc pewnie żywica będzie ściekać :(

Jak Piotrek sugerował z tym ze aerosil też płynie,tylko mikro balon.Zageszczasz do porzadanej przez Ciebie gęstosci to do strzykawki i wypelniasz fugi.Tak jak byś pracował z tubą silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2023 o 14:31, Grzesiek napisał:

Jak Piotrek sugerował z tym ze aerosil też płynie,tylko mikro balon.Zageszczasz do porzadanej przez Ciebie gęstosci to do szczykawki i wypelniasz fugi.Tak jak byś pracował z tubą sylikonu

 Co to szczykawka i sylikon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj zobaczyłem Twój wątek i przeczytałem go od A do, no jeszcze nie ma Z. Mam uwagi co do pokrywy silnika. Ona nie może być równo z pokładem, bo jakbyś jej nie uszczelniał, nawet przy braku fali podczas pływania będzie się lało do środka. Jeżeli już musi tak zostać, to przynajmniej otocz krawędzie otworu litewkami np. 5x5. Nie rozwiąże to problemu ale przynajmniej go zmniejszy. Bardzo pomoże też zamontowanie tzw. falochronu przed tą pokrywą. Ma to kształt albo płaskiej litery V albo łuku skierowanych w stronę dziobu i dochodzących do burt. Tutaj wysokość ok. 15-20 mm. W wątku o Omedze  w poście z 12 grudnia 2021 autor pokazuje zdjęcia, tam ładnie widać jak taki falochron wygląda i łatwo wyobrazić sobie jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CrazyTomas napisał:

Dopiero dzisiaj zobaczyłem Twój wątek i przeczytałem go od A do, no jeszcze nie ma Z. Mam uwagi co do pokrywy silnika. Ona nie może być równo z pokładem, bo jakbyś jej nie uszczelniał, nawet przy braku fali podczas pływania będzie się lało do środka. Jeżeli już musi tak zostać, to przynajmniej otocz krawędzie otworu litewkami np. 5x5. Nie rozwiąże to problemu ale przynajmniej go zmniejszy. Bardzo pomoże też zamontowanie tzw. falochronu przed tą pokrywą. Ma to kształt albo płaskiej litery V albo łuku skierowanych w stronę dziobu i dochodzących do burt. Tutaj wysokość ok. 15-20 mm. W wątku o Omedze  w poście z 12 grudnia 2021 autor pokazuje zdjęcia, tam ładnie widać jak taki falochron wygląda i łatwo wyobrazić sobie jak działa.

Rozumiem co masz na myśli.

Dzięki za uwagę dotyczącą pokrywy, na razie temat uszczelnienia jest dość odległy, ale .... będę miał na uwadze Twoje rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie (kolejnej długiej ;) )

Odnośnie przekładek pomiędzy deskami pokładu, postanowiłem że spróbuję wykonać je z listewek drewnianych 1x1mm.

W dniu dzisiejszym, dotarły do mnie zamówione listwy, no i ........... znowu zagwozdka.

Planowałem przekładki bobejcować na czarno, a deski zostawić jasne, ale ... co gdyby zrobić na odwrót ... ?

Może czarne deski pokładu, z jasnymi fugami, otoczone mahoniem, wyglądałyby lepiej ?

Jakoś nie potrafię sobie tego zwizualizować

Jak myślicie - jak będzie ładniej ?

 

IMG_20230830_141516_985.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.