Skocz do zawartości

Odnowienie starego silnika.


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Grzesiek napisał:

Z paliwem samozapłonowym żaden problem,przynajmniej narazie.Eter aledrogo,olej wiadomo z naftą prawdziwą największy problem.To co zwie się naftą jest jakimś za przeproszeniem mixem gownianym nawet nie pachnie naftą.Ja stosuje olej napędowy z orlenu.

Jet - A1 tylko 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo dziękuje za informacje na temat paliwa do samozapłonów.

Troszku tego namieszałem i wiem jak to zrobić a na Forum jest dużo informacji na temat tego paliwa.

Silniki jakie zbieram nie mam zamiaru próbować uruchamiać . I dlatego nie będę rozwijał tematu na temat paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 09:30, Grzesiek napisał:

Pawełku nie każdy ma dostęp do Jet-a A1 jak Ty.Więc trzeba stosować alternatywe.

Cóż, w czasach dawno minionych na siermiężnej prowincji o nafcie lotniczej mało kto słyszał, i z musu w amatorskich zastosowaniach chodziły na zwykłej świetlnej.. (o ile miało się "wejścia" w aptece na eter :wink:)..

W dniu 29.01.2023 o 09:56, d9Jacek napisał:

nafta  do ZIBRO Camin...to jak lotnicze

W LM też sprzedają niby odwodnioną naftę do piecyków naftowych (na Alle teżhttps://allegro.pl/oferta/paliwo-do-piecow-naftowych-toyotomi-zibro-plus-20l-12476556175)  . Nie dość, że kosztuje 300+PLN za bańkę 20L (18+PLN za litr) i chyba chory wlałby to do baku samochodu, to jeszcze trzeba wypełnić personalne oświadczenie* dla KAS o zastosowaniu wyłącznie do celów ogrzewania... default_mental.gif

* - https://offer-attachments.allegrostatic.com/offer-attachments-bc/7ad9d28beb16d4834eaf904d157e3ab9016bd13ad51e3b6335b28c639afe6a3d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RomanJ4 napisał:

wyłącznie do celów ogrzewania... default_mental.gif

ustawa o akcyzie..

Romku, paręnaście lat temu  zadano pytanie  MF i MK  ''będę jeżdził na holzgazie  lub na wodzie" to jak to będzie  z akcyzą?

Dostano odpowiedz, że zgodnie z ustawą  akcyzową , akcyza musi byc zapłacona od każdego  paliwa. A jeżeli taka akcyza nie została pobrana  przez sprzedającego to użytkownik  pojazdu powinien sam ją  wyliczyć i  zapłacić..

Oblęd, nieprawdaż ?

idąc dalej...LPG nalewany  do zbiornika auta jest znacznie tańszy( mimo obłozęnia go akcyzą) niż ten sam LPG sprzedawany w butlach 11kg..Na Alledrogo można kupic specjalne adaptery do tankowania tychże-mają wielozawór więc ....

Andrzej , przepraszam za off top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę poprosić o pomoc na temat silnika na CO-2
Próbowałem sprawdzić ten silnik ale kiedy założyłem nabój gaz ucieka w miejscu jak pokazałem na zdjęciu. Na prawym zdjęciu to co było w środku.

Czy tam ma być jaszcze jakaś uszczelka. Czy może jest to nie prawidłowo złożone.

1.jpg.e049a9f953c0ef775f7eb41addf7ceb9.jpg

Mam jeszcze takie drobiazgi.

2.jpg.c7ed0f7ad148c067919276722aa06e79.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nieprawidłowo złożone. Uszczelki nie kojarzę, sprawdzę jak będę w piwnicy. Ogólnie ta kulka powinna pod wpływem ciśnienia blokować wypływ gazu przez otwór, a tam gdzie pokazujesz strzałką nigdy mi nie uciekało ale było to wkręcone do końca. A jak ładujesz gaz do zbiornika kulka jest wciskana co powoduje "otwarcie zaworu" 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grifon napisał:

Sory za zaśmiecanie, ale jeśli  przekręcony jest gwint w głowicy od świecy to można to jakoś naprawić?

Tak ja rozwiercalem i gwintowalem głowice juz nie pamiętam ale chyba 8x1 gwintownikiem ,poczym wytaczalem tulejke i wstawialem na klej loctite do gwintow.Z gory leko punktowalem poczym wiercilem i gwintowalem własciwy pod świece gwint 1/4"x32.Caly zabieg na tokarce.Mozesz jeszcze zmienić całą głowice lub jak jest niedostępna to kolega Yarun (Kamil ) Dorobi ci nową na wzór twojej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Grzegorz , ale ja to robiłem od strony  komory spalania-dotaczałem(z mosiądzu)  taka półszpulkę z gwintem M8 ale na 0,5. Taki sam gwint nacinałem w głowicy. Oczywiście w  tej szpulce nacięty gwint 1/4"x32. -Silnik 4T OS FS60...

Dlatego z mosiądzu czy brązu  żeby się ten gwint nie wyrabiał

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 08:28, rajaner napisał:

Czy mogę poprosić o pomoc na temat silnika na CO-2
Próbowałem sprawdzić ten silnik ale kiedy założyłem nabój gaz ucieka w miejscu jak pokazałem na zdjęciu. Na prawym zdjęciu to co było w środku.

Czy tam ma być jaszcze jakaś uszczelka. Czy może jest to nie prawidłowo złożone.

1.jpg.e049a9f953c0ef775f7eb41addf7ceb9.jpg

Mam jeszcze takie drobiazgi.

2.jpg.c7ed0f7ad148c067919276722aa06e79.jpg

 

 

 

Sprawdziłem i nie ma uszczelki, poniżej zdjęcia jak to u mnie wygląda i działa ok:

 

image.thumb.jpeg.331c19402eb79a0aea27509e8b65a44b.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7f8ab2f6b19e1aa92021197050199c6c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rajaner napisał:

Zostało mi jeszcze cztery naboje i spróbuję coś pokombinować.

 

Ostatni (ten czwarty) zostaw dla siebie, gdyby Ci z tymi trzema nie wyszlo 😉

Jak Ci nie wyjdzie, zakonczysz to przynajmniej honorowo, jak na PRAWDZIWEGO mezczyzne przystalo.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do silnika Co2 to jak bym to nie złożył to gaz ucieka. Silnik jest sprawny ale działa kilka sekund bo nie zdążę nabić zbiornika do pełna.
Może ktoś na takie coś? Chętnie odkupie.

 

Jeszcze jeden silniczek do mojej mikro skromnej kolekcji.
JENA 1- DDR.

967246988_JENA-DDR.jpg.39345cdc1316ec7bab7660b30547283f.jpg


Silnik jest w idealnym stanie. Kompresja bardzo dobra.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.