Skocz do zawartości

Piper Cub 40% 3D


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.01.2024 o 22:52, koniorc napisał:

ale to poprostu taki Wicherek na sterydach:).

Tak, tak ... ale chyba dałeś Wicherkowi całe wiadro sterydów, bo mój cały ostatni Wicherek jest mniejszy od Twojej lotki. To może jeszcze nie samolot, ale czy to model? - raczej obiekt latający. Następny jaki zbudujesz, to Cię chyba uniesie... 😉

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele relacji z budowy na tym forum . Raczej nigdy nie stawiam postów typu Wow ale cudo i tak dalej. Ale to co ty tutaj wyprawiasz to już przekracza granicę "normalnej" budowy modelu. To jest przykład jak powinna wyglądać nie tylko sama budowa ale także relacja. Po prostu profesjonalny poziom. Myślę że gdybyś sprzedawał bilety na twój pierwszy lot to wyprzedałyby się na pniu a Ty zgromadziłbyś niezłą widownię. 😀

Powodzenia!😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kuba, staram się wdrożyć i pokazać kilka nowych rozwiązań oraz technik budowy. Gdzie można poddaje je niezależnej ocenie - próbie. Loty pokażą co dobre a co do poprawy. Budowa dużych modeli staje się bardzo niszowa, a szkoda bo dużo można się przy tym nauczyć. Fajnie że mamy takie forum gdzie można się wymieniać doświadczeniami i tak trochę napędzać nawzajem do budowy coraz ciekawszych konstrukcji. Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.01.2024 o 22:52, koniorc napisał:

Dzieki za dobre słowo, ale to poprostu taki Wicherek na sterydach:).

Mam dylemat odnośnie doboru serw do lotek. Bedą po 2 serwa na lotke, wychylenia lotek +/- 30 stopni, dźwignia lotki 2 razy dłuższa od dźwigni serwa.

Bill Hempel do identycznej wielkości modelu ale z silnikiem 120 cm zaleca  2 serwa na lotke po minimum 11 kGcm.

Planowałem dać 2x savox 1270 35 kGcm ale jak wziąłem w rece oklejone skrzydło to mam wątpliwiści czy to nie zamało, lotka ma wymiary 155 x 1650 mm.

Wg amerykańskiego poradnika AMA dla dużych modeli akrobacyjnych dla takiej lotki należy dać po 2 serwa po 45 kGcm. Co radzicie?

Ja polecam 2290 znanej marki jak wyżej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieje że te radio się sprawi, bodobno ma mocny link, to ważne przy tak ciężkim modelu. Dość łatwo się je programuje, jak podłączyłem 2 czujniki telemetrii to od razu działały.

Z wad to ma dziwne w czuciu drążki -plastikowe i w przekroju wielokątne. Suwaki, które ja używam do odcięcia silnika, maja dość duże pokrętło i lekko chodzą. Trzeba będzie uważać żeby przypadkowo silnika nie zgasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 21:03, koniorc napisał:

Mam nadzieje że te radio się sprawi, bodobno ma mocny link, 

  Kiedyś oglądałem test nadajników , trochę długi i nie chce mi się oglądać jeszcze raz , ale z tego co pamiętam to PB wypadł raczej kiepsko , chyba że coś źle pamiętam . W każdym razie warto zobaczyć . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie troche racji, to są savoxy 1270 tg, 35 kgcm momentu przy 7,4 V. Mam ich około 20 sztuk, poprzednie 3 modele budowałem na takich serwach i się sprawdzały. Stąd decyzja skorzystania z tego co znam. Po pierwszych lotach ocenię czy nie brakuje gdzieś momentu na sterach i ewentualnie wymienie na mocniejsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, już wyjaśniam. Założyłem na początku projektu, że będę budował na podstawie rysunków płaskich i dam sobie trochę przestrzeni na improwizacje. W pracy spędzam setki godzin rocznie przy komputerze i dokumetacji technicznej i w tym projekcie chciałem trochę od tego odpocząć - popracować z materiałem. Tak powstał kadłub i usterzenie -konstrukcja najprostsza jak to tylko możliwe. W przypadku skrzydła doszedłem do wniosku że trzeba jednak użyć CADa i tam już pokomplikowałem trochę strukturę ale serwa także wystają ja poprostu lubię je mieć na wierzchu.

Chodzi mi już po głowie następny projekt, tam zrobię wszystko w CADzie i obiecuję zamocować serwa głębiej w strukturze. Natomiast konfiguracja będzie podobna jak tu, muszę mieć możliwość kontroli wzrokowej śrub mocujących serwo oraz dżwignię przed każdym dniem lotów. Aspekt niezawodności jest dla mnie ważniejszy niż wygląd. Dzięki za komentarz.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.