Skocz do zawartości

Piper Cub 40% 3D


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, koniorc napisał:

Ma ktoś jakiś patent żeby je trochę ściszyć?

 

chyba tylko serwo gazu ograniczyć 😎

 

skoro masz 2 serwa na skrzydło było pociąć lotkę na pół i do lądowania byś miał klapy a one robią robotę

 

teraz tylko poczekać ma kolejny film jak już nieco wlatasz się w model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, darkarll napisał:

Założyć porządne śmigło

Sądzisz, że ten hałas przy większych obrotach to od śmigła? Jaką markę i rozmiar proponujesz dla gp 178?

 

50 minut temu, cyrax_ojz napisał:

skoro masz 2 serwa na skrzydło było pociąć lotkę na pół i do lądowania byś miał klapy a one robią robotę

Bedzie dobrze z lądowaniem tak jak jest, kwestia wyczucia modelu i trochę niższych obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Modelem wylatałem już około 15 litrów paliwa, silnik gp 178 jest super, najlepszy jaki do tej pory miałem. Z incydentów to udało mi się uszkodzić goleń, dmuchną wiatr przy lądowaniu i przyziemiłem na jedno koło i goleń rozwarstwiła się przy kadłubie, nic złego poza tym się nie stało. Część nośna goleni miała przy kadłubie przekrój 50 x 6,5mm, zrobiona z taśmy UD i tkaniny węglowej w układzie (0UD/0UD/0UD/45PW)n, czyli 3 jednokierunkowe, jedna tkanina i takich pakietów kilka aż do uzyskania 6,5mm grubości. To przeło test dla modelu 17kg ale jest 19kg, w teście ta goleń wytrzymała 51 kg więc w przypadku lądowania na jedno koło siła dynamiczna musiała być większa. Zrobiłem nową goleń z częścią nośną przy kadłubie 60x11mm, układ warstw taki sam jak wcześniej, do tego dodałem po 2 sruby M3 na promieniu

20240501_111501.thumb.jpg.151e87221a258def294e0ef076eb122c.jpg

Z drobnych problemów ciągle pęka mi szybka w narożach

20240501_111401.thumb.jpg.45a8de78f8ab0edec3f5596b8b07d00b.jpg

Zrobiłem nową, chyba juz czwartą. No i latam sobie korzystając z pogody

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.