Skocz do zawartości

Os max 25 fx problem


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem R40 (opisany jako silnik na części) za jakieś śmieszne pieniądze. Nowy, kompletny, z tłumikiem i w pudełku. Silnik był zablokowany w TDC. Właściciel wpadł w panikę, chciał wyjąć tuleje i chyba "naprawić". A wystarczyło podgrzać silnik w okolicy głowicy żeby uwolnić tłok, zamiast rozkręcać i się mocować ;)

 

DSC_6079.JPG

DSC_6077.JPG

DSC_6075.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny motor Marcinie!!!

A wystarczyło czymś z wyczuciem stuknąć w tłok.

Niestety, przy okazji swoich rojeń pokaleczył karter...

Tak to jest jak się komuś wydaje, że się zna i na tym wydawaniu się kończy 🙂

22 godziny temu, Ares napisał:

O widzisz , dobrze ,że podzieliłeś się swoim przypadkiem.

Mimo wszystko nie żałuję ,że oddałem silnik.W moim egzemplarzu podejrzewam pozotałość po obróbce stąd ryska na tłoku.

Pewnie podobnie jak u ciebie dało by radę odpalić i dotrzeć ale po co , skoro mogę kupić sobie motor pozbawiony wad i spokojnie go ekspoatować.

Bardzo kiepsko wykonane są te współczesne Os Maxy a szkoda bo moim zdaniem to najlepsze dwusuwy.

Nie opluwam firmy , bo każdemu może się zdarzyć drobny błąd a najważniejsze ,że otrzymałem pieniądze .

Pozdrawiam

 

Najlepsze do czego??

Jakie kryteria oceny zastosowałeś?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paweł Prauss napisał:

Najlepsze do czego??

Jakie kryteria oceny zastosowałeś?

We wcześniejszych moich postach jest dokładnie napisane do jakich modeli stosuję silniki spalinowe ,więc jeśli chcesz dokładnie wiedzieć przeczytaj moje posty w tym wątku.  Są nawet fotki modelu jakim mnóstwo lat latałem także wszystko już zostało napisane.Tutaj może odpowiem w skrócie : moim zdaniem silniki OsMax są najlepsze do rekreacyjnego latania modelami treningowymi samolotów RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ares napisał:

We wcześniejszych moich postach jest dokładnie napisane do jakich modeli stosuję silniki spalinowe ,więc jeśli chcesz dokładnie wiedzieć przeczytaj moje posty w tym wątku.  Są nawet fotki modelu jakim mnóstwo lat latałem także wszystko już zostało napisane.Tutaj może odpowiem w skrócie : moim zdaniem silniki OsMax są najlepsze do rekreacyjnego latania modelami treningowymi samolotów RC.

No cóż o gustach się nie dyskutuje.

Jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Prauss napisał:

No cóż o gustach się nie dyskutuje.

Tak , to prawda. Ale sądząc z tonu Twojej wypowiedzi raczej mamy zupełnie inne gusta:)

Uwieź a szczególnie loty zawodnicze na prędkość to zupełnie inna bajka i to co tam jest wspaniałe nijak nie nadaje się do modeli RC i na odwrót. Także słuszna uwaga o tych gustach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witold_pi napisał:

OS-MAX SILNIK 25 FX II (21L) tłumik W/892 -799pln

to nie OS 25 FX , to dwa różne silniki!


Naprawdę? A czym się różni oprócz gaźnika i dekla?

 

 

1 godzinę temu, Ares napisał:

Tak , to prawda. Ale sądząc z tonu Twojej wypowiedzi raczej mamy zupełnie inne gusta:)

Uwieź a szczególnie loty zawodnicze na prędkość to zupełnie inna bajka i to co tam jest wspaniałe nijak nie nadaje się do modeli RC i na odwrót. Także słuszna uwaga o tych gustach.

Pozdrawiam


Mam tak, że jak coś się świeci i tanio, to biorę :D 
Mówiąc poważnie, to nie jest silnik kolekcjonerski, nawet gdyby nie był oszpecony. Kupiłem go na części, ale niestety okazał się zupełnie sprawny :D Nie mam pomysłu. Mam kilka zupełnie nowych R40 i R45, ale wykorzystywanie nowych silników do latania uważam za stratę pieniędzy, więc ten będzie w sam jeśli kiedyś powstanie odpowiedni model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MASK napisał:

Mam tak, że jak coś się świeci i tanio, to biorę

I bardzo słusznie, jest okazja to trzeba brać . Fajnie ,że jeszcze krąży po sieci całkiem dużo aukcji z fajnymi i co najważniejsze sprawnymi silnikami.

Ja bardzo lubię żarowe dwusuwy: duża moc i prosta konstrukcja. 

A poza tym mam sentyment bo zaczynałem od napędów spalinowych.

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marek_Spy napisał:

Gdzie wy takie silniki kupujecie ?

Ja dla przykładu jakiś czas temu w celu zakupu kilku silniczków udałem się do pomieszczeń po byłej kwiaciarni, a co tam znalazłem widać na załączonych zdjęciach 🙂

 

WhatsApp Image 2023-04-28 at 06.37.07(1).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-28 at 06.37.07(2).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-28 at 06.37.07.jpeg

WhatsApp Image 2023-04-28 at 06.37.08(1).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-28 at 06.37.08(2).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-28 at 06.37.08.jpeg

W związku z tym, że sprzedawca sympatyczny i dał dobre ceny to kupiłem więcej niż początkowo zamierzałem 🤪

Nawiązując do tematu wątku w którym teraz piszę, aby nikt nie posądził mnie o offtop, to żaden z zakupionych przeze mnie tam motorków rys na tłoku nie posiadał...i nadal nie posiada.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Prauss napisał:

to żaden z zakupionych przeze mnie tam motorków rys na tłoku nie posiadał

 

Ale dodaj tez, ze zaden NIE posiadal tloka 😂

No ale tanio bylo, to fakt 👍

 

Wracajac do tematu. zamiast FXa wolalbym znalezc sobie jakas fajna uzywke starego poczciwego (i prawie legendarnego) SRa (FSRa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł Prauss napisał:

No jak, jak.......

a tu  masz kolejna  "kwiaciarnię"

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/modellmotoren-2-takter-und-4-takter-sammlungsaufloesung/2422555494-249-8769

Modellmotoren 2-Takter und 4-Takter; Sammlungsauflösung in Althengstett

 

Modellmotoren 2-Takter und 4-Takter; Sammlungsauflösung in Althengstett

 

Modellmotoren 2-Takter und 4-Takter; Sammlungsauflösung in Althengstett

może sie równiez Arkowi przyda  bo On poszukuje motorków dla siebie

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.