Skocz do zawartości

F3F Sierra 2,5m


pacyfic_77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

      Sierra jest to szybowiec według projektu Krzyśka Jasińskiego z Łodzi, który produkował i sprzedawał go w celach komercyjnych. Po zdiagnozowaniu bardzo poważnego uczulenia na żywicę epoksydową, Krzysiek Jasiński zrezygnował z produkcji kadłubów epoksydowych. Od bardzo wielu Krzysiek produkuje skrzydła, a Wiesiek Dzik zleca wykonywanie elementów epoksydowych i zajmuje się kompletacją i dystrybucją  gotowych zestawów modeli szybowców.

       Rysunki szybowca nic Tobie nie dadzą, bo Krzysiek produkuje świetne skrzydła, według własnej i bardzo dobrej i autorskiej technologii (styropian + fornir + sztywna forma) i tego nie nie przeskoczysz przy jednym egzemplarzu.

 

Według mojej wiedzy, szybowiec Sierra 2,5 m nie jest produkowany od bardzo wielu lat. Możesz zadzwonić do Wieśka Dzika, lub jego syna i uzyskać potwierdzenie moich informacji: http://www.arthobby.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotografia przedstawia mój zestaw. Nie chcę powielać modelu. Ma kilka braków szczególnie chodzi o mocowanie motylka. Dziękuję za linka już paTrzę co i jak Niestety zdjęcia się nie otwierają, chyba że po mojej stronie jest problem

Wysłane z mojego M2006C3MNG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że stateczniki nie są z tego modelu ? Zdjęcia obejrzałem ale nic istotnego na nich nie ma. Podejrzewam, że szukasz kąta "V" ?  Ale te stateczniki ze zdjęcia mogą być małe. Musiałbyś wydłużyć kadłub. Porównaj długości kadłuba od skrzydeł (za) do statecznika z Serenity i w Twoim modelu. Będziesz wiedział w którą stronę powinieneś pójść ?

- J.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym temacie nie widać fotografii a one zapewne dużo by powiedziały

Wysłane z mojego M2006C3MNG przy użyciu Tapatalka


Ale co konkretnie potrzebujesz wiedzieć? Mam serenity, mogę Ci podać kąt statecznika mierzony po krawędzi spływu. Model buduję się prosto, choć jest trochę pracy. Pytaj, może pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.