Skocz do zawartości

Su 29 50E Sebart


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Turnigy 80A UBEC.

BEC Castle Creations.

Jestem skołowany, nie wiem co kupic

Jak masz możliwość to bierz Castla z tym, że w scorpionie nie ma go na stanie. A ten drugi co podałeś to regulator z becem a nie sam bec. Chyba, że cię źle zrozumiałem i chodzi ci o to, że chcesz kupić ten regulator plus bec zewnętrzny, wtedy ten zestawik będzie ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy 80A to regulator bez BEC'a

 

BEC Castle to BEC zewnętrzny.

Wiem bo sam takiego beca używam i dlatego ci go polecam.

Natomiast jeżeli chodzi ci o ten regulator to posiada bec. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3727

Jeżeli nie ten to daj linka do tego o który tobie chodzi bo

Turnigy 80A UBEC
ma wbudowanego beca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no, faktycznie. Gafa :oops: :oops:

 

Ma BEC'a.

 

Więc jaki polecacie 80-100A niedrogi bez BEC'a? Ale z tego co na obrazku Castla jest narysowane, można wyjąc jeden przewód (+) od BEC'a z regulatora i wtedy normalnie podłącza się BEC zewnętrzny. Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co na obrazku Castla jest narysowane, można wyjąc jeden przewód (+) od BEC'a z regulatora i wtedy normalnie podłącza się BEC zewnętrzny. Dobrze rozumuje?

Bardzo dobrze.

Dlatego ci napisałem wyżej, że Ten regulator + bec Castla będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Castle BEC 10A to ja kupiłem niedawno :)

Jak już piszesz, że kupiłeś to pochwal się gdzie :wink: może będzie taniej niż arthobby bo tu to już nie stówka jak kiedyś w scorpionie. Wątpię jednak żeby teraz kupić ten regulator w PL za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwilą:

Pakiety 4000mAh 5s 30C Turnigy zwykłe, były tańsze a i tak nie mam ładowarki żeby lądować je powyżej 3C. Powinny oddać 120A, będę pobierał max 80A więc będą miały luz.

 

Silniczek ten co w waszych Yakach lata - Turnigy 42-50 650kV.

 

Regulator Turnigy 80A UBEC (BEC zamontuje i tak zewnętrzny)

 

Goldy 4mm

 

Mam nadzieję, że błędu nie popełniłem kupując te aku i silnik.

Teraz tylko czekać na paczuszkę :)

 

Jakie najlepsze śmigło będzie do tego zestawu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwilą:

Pakiety 4000mAh 5s 30C Turnigy

Mam nadzieję, że błędu nie popełniłem kupując te aku i silnik.

 

Moim zdaniem popełniłeś błąd. Dołożyłeś 160g zbędnej masy którą nie wiem gdzie chcesz zrzucić. Su to model większy od Yaka a więc siłą rzeczy cięższy, dawanie do niego akumulatora 3000mah byłoby optymalne ( max 3300mah ) a nie 4000mah. Śmigła większego nie dasz bo ugotujesz silnik. Tak więc pozostaje ci walka z wagą modelu albo zmiana silnika. Jeśli chcesz dawać tak duży akumulator bo boisz się o wyważenie lepiej było dać cięższy silnik i mniejsze aku. Zobaczymy jak to wyjdzie bo teraz już nie za wiele poradzisz, pozostaje walka z wagą i jeśli upchasz to do 2400g to może jakoś da radę ( optymalna max. waga modelu pod ten silnik to 2300g )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryki_RC 3000mah 20C = 60A silnik łyka ponad 70A więc na tym aku na pewno nie osiągniesz max mocy, bo napięcie na pakiecie spada dosyć znacznie.U mnie na tym aku przy około 40A spadło o 1V, a przy 70A duuużo dużo więcej.Pakiet 30C 4000mah będzie wyrabaiał spokojnie i ciąg statyczny na pewno podskoczy i to zncznie.Podsumowując

 

1 Ma większy ciąg

2 dłuższy czas lotu

3 dobre wyważenie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryki_RC 3000mah 20C = 60A silnik łyka ponad 70A więc na tym aku na pewno nie osiągniesz max mocy, bo napięcie na pakiecie spada dosyć znacznie.U mnie na tym aku przy około 40A spadło o 1V, a przy 70A duuużo dużo więcej.Pakiet 30C 4000mah będzie wyrabaiał spokojnie i ciąg statyczny na pewno podskoczy i to zncznie.Podsumowując

 

1 Ma większy ciąg

2 dłuższy czas lotu

3 dobre wyważenie modelu

 

Bzdura. Nie ukrywajmy że na elektrykach to ty się nie znasz i udowadniasz to po raz kolejny. Lepiej odpuść sobie już wypowiadanie w temacie napędu elektrycznego.

 

Krótko obalając twoją tezę :

 

Silnik w modelu yak 54 2,3kg pobiera max. 72a. Teraz odpowiedz na pytanie kiedy używasz max. gaz i skąd bierze się max. pobór prądu w takim modelu ? Odpowiedź : max. pobór prądu jest generowany zazwyczaj gdy lecisz w pionie z otwartą przepustnicą. Teraz odpowiedz na pytanie przez jaki czas wznosisz się w pionie ? 15-30sekund to max. a dla akumulatora 3000mah który ma wydajność chwilową 30C masz do wykorzystania aż 90a z czego wykorzystujesz 72A.

 

Teraz weź pod uwagę że model na pakiecie 3000mah lata 8min a po locie wchodzi około 2800mah to masz średni pobór prądu na poziomie 21amper ! Teraz mi powiedz o ile wyższe napięcia da ci twój akumulator przy takim poborze prądu ? Czy będzie to odczuwalne ?

 

A teraz sytuacja graniczna czyli max. pobór prądu. Mój model o masie 2.3kg pobiera max. 72a. Model z pakietem 4000mah jest cięższy o 160g tak więc w lecąc w pionie aby uzyskać podobny stosunek wagi modelu do jego ciągu musi wygenerować około 250-300g ciągu więcej. I teraz powiedz mi skąd chcesz wziąć ten ciąg ?

 

Zakładając nawet że pobór prądu będzie w obu modelach taki sam ( a pewnie tak nie będzie bo masz cięższy model ) i że twój akumulator da nawet o 0.2V więcej na celę to masz tylko 1V więcej i spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie czy pozwoli ci to uzyskać 250-300g ciągu więcej ?

 

I teraz obalając twoją tezę do dna wytłumacz mi sens dawania do modelu przeznaczonego do latania 3D który na 3000mah akumulatorze polata spokojnie 7-8min większego pakietu ?

 

Tak więc Radku wiele się jeszcze musisz nauczyć zanim zaczniesz udzielać innym rad.

 

Podsumowując :

1. Większy ciąg ale większa masa modelu. Stosunek pozostaje ten sam.

2. Cięższy model = większy pobór prądu tak więc czas lotu wydłuży się nieznacznie.

3. Wyważenie modelu może i faktycznie wyjdzie lepiej ale :

-lepiej kupić troszkę cięższy silnik który będzie faktycznie pobierał mniej prądu i dawał większy ciąg,

-silnik masz w modelu jeden a pakietów zapewne pare. Teraz zobacz na różnice w cenie między silnikiem 225g o którym mówimy a silnikiem o masie 280-300g oraz różnicę w cenie między akumulatorem 3000 a 4000mah których masz parę. Co wychodzi bardziej ekonomiczne ?

-mniejsze pakiety lepiej ładować choćby z samochodu a biorąc z hk masz lżejszą paczkę ( kolejna ekonomia ).

 

Dobór napędu elektrycznego do modelu jak widać nie jest taką prostą sprawą i wymaga przemyślenia na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.