Skocz do zawartości

Drugi latający model


Fiflet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po małej przerwie w lataniu postanowiłem z powrotem wrócić do modelarstwa. Do tej pory latałem sky surferem i udało mi się go nieźle opanować. Więc teraz chciałbym wybudować nowy model. I tu mam dylemat. Planuje wybudować jakiegoś trenerka z podwoziem, tylko jest ich strasznie dużo i nie wiem co wybrać. Podpowiedział by mi ktoś czy jest sens budować model większy od sky surfera? Bo słyszałem że modele większe inaczej się pilotuje, podobno spokojniej. Brałem pod uwagę Toto-7 albo model podobny do niego.

Podpowiedział by ktoś jeszcze jakiś przykład. Osobiście bardzo mi się podobają modele większe pomiędzy 1,5 a 2m. 

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź sugeruje, że chcesz budować model od "zera" i z pianki.

Ustalmy zatem kilka szczegółów:

1 - budujesz od zera czy może chcesz kupić zestaw typu KIT, a może ARC

2 - budujesz z pianki czy balsa i inne drewno, a może konstrukcja mieszana np. z laminatowym kadłubem

3 - napęd będzie elektryczny czy spalinowy, a może elektryczny EDF lub odrzutowy (choć te dwa ostatnie do trenerka, to słabo widzę ;) )

https://www.alexrc.pl/viewtopic.php?f=14&t=10402

http://modelerc.info/modele/rwd5/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje budować model od zera z pianki takiej jak np. podkład pod panele. Napęd planuje elektryczny i chciałbym coś z napędem z przodu.

W przyszłości planuje latać modelami wielosilnikowymi więc zastanawiałem się nad modelem 2 silnikowym. Potrzebuje modelu który będzie przypominał w locie taki model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład pod panele OK, ale "rama" modelu chyba z listew sosnowych lub prety węglowe na wzmocnienie. Rok temu z podkładów zrobiłem model Slowly i... fajnie to latało, ale model był bardzo delikatny, wrażliwy na wszelkiego rodzaju wgniecenia.

Wysłane z mojego SM-M127F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama modelu oczywiście wzmocniona listwami sosnowymi lub prętami węglowymi. Szukam modelu z planami i z instrukcją budowy. Konstrukcja musi być w miarę prosta.

Dokładniej szukam czegoś czym da się latać w lekkim wietrze.

Podobają mi się modele o takim kształcie jak wicherek czy toto-7.

Podpowie ktoś jaki model wybrać na podstawie tych informacji powyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powie ktoś czy opłaca się budować toto-7 na drugi model. Czy lata tak samo jak skysurfer?

Wydaje mi się że chyba jego zbuduje (chyba że ktoś podrzuci jakiś fajny pomysł na inny model) bo kształtem mi odpowiada.

Proszę o pomoc w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 10:39, Filip2010 napisał:

Jak to możliwe że skrzydło się tam zmieściło?

Nie znam tego modelu ale pewnie jest tam projekt jednej połówki skrzydła :) pamiętaj że drugie robisz w odbiciu lustrzanym żebyś nie skończył z dwoma prawymi skrzydłami :)

 

 

Polecam Ci modele że strony PaperReplika Julius Perdana - proste w budowie. Po motoszybowce zbudowałem właśnie przy pomocy jego planów modem Staerman PT17 z którego budowy zamieściłem mała relacje w dziale modele elektryczne średniej wielkości. Głównie wykonany właśnie z podkładów pod panele i plyt xps z Castoramy. Był to mój pierwszy model z lotkami i latał znakomicie. Wylatalem nim kilkanaście pakietów ale w pewnym momencie poczułem się zbyt pewnie i zwalilem go w korek w ostatnim zakręcie przed ladowaniem. Jestem właśnie w trakcie odbudowy kadłuba bo skrzydła i ogon przetrwały. 

SKrzydla tylko zrób z jakimś profilem lotniczym bo autor robi to na zasadzie grubiej u góry... Latać lata ale jednak taki clark-y lepiej trzyma się powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, wother napisał:

Nie znam tego modelu ale pewnie jest tam projekt jednej połówki skrzydła :)

Po wysłaniu planów do drukarni okazało się że te plany są wielkości ok. 120x150cm. Na planach umieszczono są obie połówki skrzydła.

8 godzin temu, wother napisał:

Polecam Ci modele że strony PaperReplika Julius Perdana - proste w budowie. Po motoszybowce zbudowałem właśnie przy pomocy jego planów modem Staerman PT17 z którego budowy zamieściłem mała relacje w dziale modele elektryczne średniej wielkości.

Nigdy wcześniej nie zaglądałem na tą stronę, ale na pewno zobaczę.

Widziałem relacje z budowy twojego modelu i wyszedł bardzo fajnie. Ogólnie podobają mi się dwupłatowce i kiedyś w przyszłości napewno jakiegoś zbuduję.

 

Dzięki za radę😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2023 o 21:32, mjs napisał:

A, przymierz się do tego modelu, 132 cm rozpiętości, nie jest trudny w budowie, prezentuje się godnie: 

Czy to aby dobry model na "2" ?  Czy dobry na "1" dolnopłat ? . Budowałeś? Dobrze lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. A w zasadzie kilka. Wiem że jeszcze do tego daleko ale zastanawia mnie czym mogę pokryć model. Folia typu oracover jest dość ciężka a te lekkie są dosyć drogie.

Trochę nie podoba mi się efekt oklejenia taśmami pakowymi. Papier na wikol nigdy nie robiłem i też mnie to nie przekonuje (oklejanie papierem, malowanie). Model będzie z pianki XPS diall z Castoramy. Istnieje jakaś inna dość prosta metoda na wykończenie modelu?

Jakaś farba?

Ciekawi mnie też folia do modeli ze sklepu napolskimniebie.pl,

czy da się czymś pomalować model a następnie zabezpieczyć go ta folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krycia taśmami pakowymi bym nie skreślał , jeśli robisz model z białej pianki sprawdzą się dobrze takie taśmy ale  kolorowe  a nie standardowa "szara"  .

Koszt/efekt  niezły , jedna rolka starczy na kilka modeli . Przyrost wagi żaden, wzmocnienie  zauważalne a przy starannym oklejaniu nie będzie wyglądać jak paczka kurierska  :) 

Ewentualnie napisy , dekoracje można nakleić wycięte z foli "okleinowej" .

Poniżej przykład   . Żółta taśma pakowa i czarna folia 

gawron.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.