Skocz do zawartości

Elipsa KS wrsja 2 - relacja z budowy F2B


kszczech

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Visionaero napisał:

OK, a nasi celnicy nie chcą za to opłat. A może masz jeszcze wolny taki silnik?

 

Jasne, że chcą. Za dwa silniki zapłaciłem cło około 135zł. Niestety, nie mam takiego wolnego silnika. Po wszystkim wyszło około 450zł za silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, kszczech napisał:

No i czas na dobrą informację!

 

Nasza najlepsza zawodniczka F2B, Joasia Rakowska, zdobyła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Muncie, USA. 💪

Użyła modelu z projektu opisanego w tej relacji, który został wykonany wspólnie przez Joannę i jej tatę, Zbyszka Rakowskiego.

 

Joanno, wielkie gratulacje i życzę dalszych sukcesów w podboju modelarskiego świata

 

Poniżej zdjęcie z naszą kadrą. Od lewej Krystian Borzęcki, Marek Rakowski, Joasia Rakowska, Sylwek Kubik.

 

Muncie2024.thumb.jpg.64b2056f6b217705a88cfbf2e314dbbe.jpg

Fot. J. Rakowska

 

Super.Też obserwuje.Niech uważają bo tak kot Garfield grasuje,😁😁😁🇵🇱🇵🇱🇵🇱.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyła modelu z projektu opisanego w tej relacji, który został wykonany wspólnie przez Joannę i jej tatę, Zbyszka Rakowskiego.

 

Krzysztof gratulacje również dla Ciebie jako konstruktora modelu.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 11:32, kszczech napisał:

Użyła modelu z projektu opisanego w tej relacji, który został wykonany wspólnie przez Joannę i jej tatę, Zbyszka Rakowskiego.

 

A właśnie ,zapomniałem.Gratulacje dla konstruktora modelu ,bo oprócz umiejętności sprzęt jest też bardzo ważny.

A propo Mistrzostw nasunęła mi się pewna myśl: To co jest fajne w klasach tzw.klasycznych  np. właśnie F2B to jest fakt ,że można latać wyczynowo i zdobywać medale modelami wykonanymi przez siebie w domu bez super nowoczesnych i drogich technologii.I to jest kwintesencja modelarstwa a nie jak to się zrobiło w większosci klas FAI że aby mieć szanse w krajowych zawodach pucharowych musisz wydać kilkanascie tysiecy zł za model albo jak budujesz to musisz mieć dostęp do maszyn i technologii a i tak model ustępuje osiągami od fabrycznych.F2B to jedna jeśli nie jedyna klasa która nie została skażona komercją co cieszy.Niestety na zachodzie polski po śmierci P.Zawady z Poznania uwięź jest bardzo mało popularna a szkoda bo to naprawdę ciekawa i efektowna klasa do której od wielu lat sie przymierzam🙂 

Wolę modele rc i w tym siedzę na stałe ale i F2B amatorsko bym spróbował.

Jeszcze raz Krzysztofie gratulacja za dobrze zaprojektowany model👍

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się zmienia i modelarstwo z nim , żeby zaprojektować i skonstruować nowoczesny model do startu w zawodach ( i nieważne czy to fruwa ,pływa czy jeździ ) potrzebne są Wiedza ,Umiejętności  oraz Pieniądze że nie wspomnę o maszynach i pomieszczeniu . A nieważne jaka dziedzina  wyczynowego sportu modelarskiego uwzględniając koszty wyjazdów na zawody także zagraniczne nie jest to tanie . Zapomniałem o najważniejszym  PASJA 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.