Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5


Byczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Balsa sie ugina pod klockiem z papierem ściernym, poza tym miejsce klejenia jest przesztywnione od kleju i ciężko je ruszyć na konstrukcji.Pół biedy jak poszycie biegnie od jednej wręgi do drugiej po prostej jak to w moim Edziu bo wtedy można to jeszcze poszlifować ale jak pomiędzy wręgami balsa przyjmuje kształt sferyczny to już tak fajnie nie jest.Wykonalne ale nakład pracy jest dużo większy żeby doprowadzić powierzchnię do porządku przed oklejaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej Kuba...

Jak tam prace z podwoziem ?? Zainstalowałes już? Sprawdzałeś jak to działa w tym modelu??. Może jakieś fotki z postępu prac... U mnie idzie jak krew z nosa:) Wróciłem do pracy i na nic nie mam czasu, do tego jeszcze okres świąteczny, a co za tym idzie przygotowania na pierwszym miejscu. Jakby tego było mało, żonka mnie bez przerwy zanudza co chwile to nowymi pomysłami na wystrój domu może tutaj półka, a może łóżko przestawimy, pomaluj mi stół, porąbałes już drzewo?, może zrobisz poręcz na schody?, co z ociepleniem rur w łazience, może zamontujemy inny piecyk gazowy w kuchni, wyszlifujesz krzesła... i tak do z....... Dobrze, że zrobiło się zimno to nie marudzi mi żebym ocieplał dom i kosił trawe:) Ach te kobity.

Oczekujemy na fotki z postępów prac i do zobaczenia na jakimś lotnisku :)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kuba...

Jak tam prace z podwoziem ?? Zainstalowałes już? Sprawdzałeś jak to działa w tym modelu??. Może jakieś fotki z postępu prac... U mnie idzie jak krew z nosa:) Wróciłem do pracy i na nic nie mam czasu, do tego jeszcze okres świąteczny, a co za tym idzie przygotowania na pierwszym miejscu. Jakby tego było mało, żonka mnie bez przerwy zanudza co chwile to nowymi pomysłami na wystrój domu może tutaj półka, a może łóżko przestawimy, pomaluj mi stół, porąbałes już drzewo?, może zrobisz poręcz na schody?, co z ociepleniem rur w łazience, może zamontujemy inny piecyk gazowy w kuchni, wyszlifujesz krzesła... i tak do z....... Dobrze, że zrobiło się zimno to nie marudzi mi żebym ocieplał dom i kosił trawe:) Ach te kobity.

Oczekujemy na fotki z postępów prac i do zobaczenia na jakimś lotnisku :)

 

PZDR

 

No witam, przy podwożiu nic nie robię. Muszę się wybrać do sklepu modelarskiego po szkic jak to ma byc poskładane bo nie wiem, a w pudełku nie raczyli nawet zamieścić instrukcji i tylko jest na pudełku ale nieczytelne, pozatym brak jeszcze rurek aluminiowych i sprężyn no i oczywiście koła. Także prace przy podwoziu zostawiam na przyszły rok oraz silnik też w przyszłym roku. Dziś kleiłem balsę jako obudowę i jutro druga część tego oklejania. fotki zamieszcze jutro. No oklejaniu kadłuba w tym roku się skończy, przedemną zakup pleksy jako poszycie płata. No może mi się uda zrobić jeszcze w tym roku owiewke kabiny.

Przemo nic na siłę, spokojnie powoli się zrobi. Idą najładniejsze święta i na tym teraz trzeba się skupić urządź sobie mieszkanko w międzyczasie może ci się uda sklejić choć jedną listewkę :wink: , jedna ale mały krok w budowie modelu.

Ach kobiety, zrób to zrób tamto, a tak wogule to świat byłby nudny bez nich :wink: przynajmniej nie pozwalają na chwile relaksu tylko na "sport domowy" :wink:

Dzięki i również podrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etap prac oklejanie kadłuba oraz wklejenie ostatniej wręgi oraz trzech listewek:

Wnętrze kadłuba:

23ed76d95b4a319cmed.jpg

Boczne listewki kadłuba oraz miejsce gdzie ma być silnik:

500c2ce4f70f7a82med.jpg

Wpasowanie owiewki kabiny, oczywiście nie jest to taka jaka ma być więc ją rozkleje i wykonam tak jak ma być w modelu Messerschmitta bf 09 g-10 a myć półokrągła, zdjęcie zamieszczam jako mała przymiarka :wink:

43b6f51f2315699emed.jpg

Widok z góry na kadłub modelu przed oszilifowaniem:

c019186a6d059bedmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

 

Nie myślałeś, żeby zrobić ramy z metalu lub kompozytu i w nie wstawić oszklenie?

 

Cześć,

Raczej nie, od samego początku budowy tego modelu jestem za pleksą. Pozdrawiam w nowym roku.

Praca nad modelem niebawem ruszy a przerwa spowodowana była wiadomo okresem świąteczno-noworocznym.

Co do swastyki, swastyka jest symbolem szczęścia a dopiero w czasie wojny i po wojnie nabrała złych skojarzeń. Polskie lotnictwo też stosowało swastykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć,

Kabinę można zrobić "na piechotę", bez wytłaczania, z obramowaniem z ALU, przy tej skali łącznie z wkrętami, będzie wyglądać bardziej realistycznie, jak u mnie w "Foce".

 

 

Dziękuje, rozważe taką budowę wygląda o wiele atrakcyjniej niż balsa.

Pozdrawiam i powodzenia

 

Również pozdrawiam!

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, powoli prace brną do przodu. Dziś wykonałem owiewke kabiny pilota z kawałka blach aluminowej, sklejki oraz pleksi. Jednym dość kłopotliwym zajęciem było wycinanie w blaszce aluminiowej obramowania ale po paru cięciach złapałem wprawe i zacząłem ciąć bardziej precyzjnie, pozostaje jeszcze od wykonania podsufitka która też będzie wykonana z pleksi lub butelki po coca coli, coca cola była by lepsza ponieważ łatwiej podda sią wygięciu natomiast pleksi już nie. Kabiny messerchmittów zmieniały się jak zobaczycie na poszczególne wersje tych myśliwców i przyjrzymy się uważnie zauważymy róznice w ich budowie,:

A oto efekty tych prac na zdjęciach poniżej:

wklejenie szyb:

2f3004190d039c7amed.jpg

Wklejenie obramowania (nie wiem jak to inaczej nazwać)

bd8c14302abd4686med.jpg

I z drugiej strony to samo:

21b33b862f85408emed.jpg

89cb1bc5f31cc94cmed.jpg

acc3c87c3939da43med.jpg

A tak wstępnie wygląda na modelu, pozostaje pozatykać dziury i założyć zawiasy:

f5fec15639fcb48fmed.jpg

b5ffcab966827013med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dalszy etap prac nad owiewką kabiny pilota:

Wycinanie wedle szablonu bocznej szyby z pleksi grubości ok 2mm

URL=http://www.fotosik.pl]925968eeb72767demed.jpg[/url]

Wkelejenie bocznych szyb do kadłuba myśliwca:

4bd6155972eb7b9bmed.jpg

Wklejenie przedniej szyby

560a8c6c74827502med.jpg

Widok z przodu:

45087c013ef36aa1med.jpg

Wklejenie futryn okiennych:

2efe61e3400eb23bmed.jpg

843949301187d396med.jpg

Zdjęcie z prawej części kadłuba podczas schnięncia:

a8c81b33b889a147med.jpg

bb19bacd885011d0med.jpg

Pozostaje jeszcze tylko ładnie wyrównać pilniczkiem, pomalować i wykonać podsufitkę i założyć zawiasy:

11540a1b9fcca2d9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem praktycznie nie wiele ale cóś a mianowicie umocowałem dwa serwomechniazmy na skrzydle prawym jedno dla lotki a drugie dla klapy. a oto i foto:

Pasowanie serwa dla lotki, jest serwo marki Power HD 1201 MG

masa – 60g.

wymiary (szer./dł./wys.) – 21x41x40mm.

tryby – metalowe

prędkość – 0,16sek./4,8V - 0,14sek./6V

moment obrotowy – 12,2kg./4,8V - 13,2kg./6V

00fb2c47bc78f433med.jpg

d1ee6ed39cf7a61cmed.jpg

A tak wygląda na planach ułożenie serwa dla klapy na skrzydle:

9d29ddf660f8b3c6med.jpg

a tak w realu, serwo typu standard hitec HS322:

6a1be7ccced894b1med.jpg

Gwintowanie metalowego pręta służącego jako popychacz lotek:

d1ded45569a1235dmed.jpg

Pierwsza próba wkręcenia snapa udana 8)

9a42d40c729be6aemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowy myśliwca ciąg dalszy, kontyunacja budowy mechanizacji skrzydła:

Montaż silentbloków na serwie:

c57d9a9f49c6029emed.jpg

montaż serwa na lewym skrzydle:

b24bb3d5b9379fb7med.jpg

Metalowa dźwignia lotki:

c28465befca24cc1med.jpg

To na razie tyle :) na reszte zapraszam jutro, ciąg dalszy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie opisujesz budowę swego modelu.

 

Tymczasem proponuję zajrzeć TU (zwłaszcza ostatnia informacja), bo trochę się tam zmieniło...

i pewnego dnia relacja może urwać się nieoczekiwanie. :|

 

A tego byśmy nie chcieli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Skoro moderator 8) stwierdził że nie jest naruszony regulamin w mojim profilu to zdaje się na ciebie marex. Przeciesz imiona nie są tajemnicą państwową 8) zrobie taki mały image (czyta się imaż) w profilu abyście wiedzieli jak mam na imię 8)

Dziękuje van_daal za ocene fotorelacji staram się aby była jasna i przejżysta, ale póki co prace trwają nadal i nic nie zapowiada aby miały się zakończyć.

Tutaj poniżej przedstawiam, rozwiązanie mechnizacji skrzydła, do ramienia serwa przymocowana jest taka ruchoma beczułka w której otwór włożony jest popychacz lotki, na końcu popychacza zgiętego w kształcie litery Z, jest zamocowana regulacja wraz ze snapem metalowym a snap przymocowany jest do metalowego ramienia lotki.

a3bf58ce1c86959fmed.jpg

Metalowe ramię lotki lewej:

bf25b8d930daec03med.jpg

Popychacz lotki zamontowany na ruchomej beczułce będącej na ramieniu serwomechanizmu:

dd14710a3e6bcee3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.