Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5


Byczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

 

Miałem ten sam problem z krawędziami natarcia do mojego Swordfish'a.

Nie znalazłem gotowych i w końcu zdecydowałem się je zrobić samemu. Wbrew obawom poszło mi to bardzo łatwo, polecam tylko kupić hebel do balsy, wstępnie obrobić heblem klocek balsy a dopiero potem szlifować papierem ściernym.

 

Ja w ten sposób zrobiłem 5 metrów krawędzi natarcia i się jakoś bardzo przy tym nie namęczyłem ;)

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker o czym Ty piszesz, bo nie rozumiem????

To zależy chyba tylko i wyłącznie od ciężaru właściwego materiału wyjściowego....

Kupisz twardą dechę i masz twarde natarcie, kupisz miękką i masz miękkie :D

Generalnie to sam wykonywałem natarcia do wszystkich modeli i polecam to każdemu kto mianuje się modelarzem....Operacja ta daje wiele satysfakcji, szczególnie fajnie obrabia się natarcie strugiem modelarskim - bardzo to lubię :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można wyszlifować sobie samemu od wzorników??

 

ok, mam kupione dwie metrowe belki balsowe, rozważam jeszcze możliwość ich oddania do zakładu stolarskiego na frezarke, pytanie czy będą takie frezy? a jak nie to wyszlifuje sam tak jak piszecie.

 

4 warstwy 5mm "listewek", podstawa zajmuje prawie pół deski balsowej ...

 

Dzięki :) mam kupione dwa klocki balsy, czekają na dalszą obobkę którą postaram się wkrótce pokazać. Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe skrzydło 109-tki przed dalszą obróbką. Na dziś niewiele mi się udało zrobić a czas nagli żeby model ukończyć w tym roku, czy się uda zobaczymy.

0373c7388728a84fmed.jpg

Ster kierunku.

f4b2f901bd1f6916med.jpg

A tu zdjęcie przedstawia wyciętą końcówkę skrzydła, została wykonana z dwóch desek balsy ponadklejane ze sobą aby stworzyły żądaną grubość, zostanie ona jeszcze zeszlifowana. Krawędź natarcia z braku laku wymaga jeszcze obróbki w postaci zestrugania z grubości 3 mm do 2mm co chce zrobić na strugarce.

a89b702c2b53bbbbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Deseczki balsowe posklejane, będą stanowić póżniej końcówke skrzydła prawego:

cf4f0cbd87052f48med.jpg

Zdjęcie poniżej przedsawia widok deseczek z boku.

ec9d000c81e31b44med.jpg

A tu zdjęcie końcówki skrzydła lewego, już po wyprofilowaniu papierem ściernym, żeby darować sobie żmudne długie tarcie papierem ściernym, wyciąłem część balsy piłką.( identycznie wykonam końcówke skrzydła prawego.

1ede72902aae409dmed.jpg

f2f1ecd13c9f63cfmed.jpg

A tu widok ogólny na lewe skrzydło, wskutek małego wypadku uszkodzeniu uległo trzecie żebro

ce0b1328f3a4d7b4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na lewą końcówkę nie zabrakło balsy?

 

chodzi ci o pokrycie skrzydła? jeśli tak to jeszcze za wcześnie, przedemną zakup wyposażenia RC, serw, odbiornika silnika. podłączenia wszystkiego i próby na szkielecie, dopiero jak będzie wszystko na git to pokryje model balsą którą podobno brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o pokrycie skrzydła? jeśli tak to jeszcze za wcześnie, przedemną zakup wyposażenia RC, serw, odbiornika silnika. podłączenia wszystkiego i próby na szkielecie, dopiero jak będzie wszystko na git to pokryje model balsą którą podobno brak.

 

NIe mi chodzi o to:

1ede72902aae409dmed.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o pokrycie skrzydła? jeśli tak to jeszcze za wcześnie, przedemną zakup wyposażenia RC, serw, odbiornika silnika. podłączenia wszystkiego i próby na szkielecie, dopiero jak będzie wszystko na git to pokryje model balsą którą podobno brak.

 

NIe mi chodzi o to:

Obrazek

 

To jest narysowana linia czarnym flamastrem 8) z tąd wydaje się jakby brakowało balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.