Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5


Byczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwsze przymiarki skrzydeł, przypasowanie sterów kierunku i wysokości oraz co należy poprawić w modelu.

ffc1a759154ba679med.jpg

Widok na model z lotu ptaka :) (chcąc wykonać zdjęcie w pełnej krasie trzeba było wdrapać się na stół :) )

07ff21879174f5a1med.jpg

2914ce69cb4987f9med.jpg

be4d531b83e600d3med.jpg

Widok na model od strony śmigła czyli od przodu jak kto woli.

bc341b889fefd4e8med.jpg

W tym miejscu będzie środek ciężkośći biorąc model do ręki dało się to odczuć.

9d03a629986b57e6med.jpg

4850d88f1e171934med.jpg

Oraz widok na model myśliwca od strony steru.

18fdcc62ad6762b5med.jpg

6814d83525b2dfb8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jeszcze przymiarki, model muszę jeszcze raz złożyć i przyjżeć się dokładnie co należałoby jeszcze poprawić w modelu przed dalszą pracą, element sterujący (czyli ta rurka czarna ) nie jest jeszcze nie jest jeszcze wklejona.

Dziś nie wiele zrobiłem tylko jedną sterlotkę i wklejenie krawędzi spływu.

7a408aa749897b96med.jpg

1fa808bc1b59a9eemed.jpg

jedna ze sterlotek

1fa808bc1b59a9eemed.jpg

775ff06e7f1ec5f3med.jpg

malinowski dziękuje przyda się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym lepiej nie ważył

 

a czemu nie? grubas to nie jest 8)

Dzisiejsza aura sprzyja pracami modelarskimi a więc dzisiejszy dzień poświęcony budową sterlotki, wpasowanie jej w elementy żeber skrzydeł orac odpowiednie jej wpasowanie.

9953318984cee930med.jpg

gotowa sterlotka przed umieszczniem w skrzydle lub też jej wyprofilowanie

342853af0d8a925emed.jpg

Widok sterlotki z boku (zdjęcie troche nie wyraźne ale oddaje jej kontury)

21c66eedef204f44med.jpg

To zdjęcie poniżej przedstawia szlifowanie profilu do sterlotki, oraz sposób jej wykonania za pomocą rury kartonowej pożyczonej w sklepie z wykładzinami :wink:

09d6e6e4bf168a40med.jpg

393acbee4b7ff5f7med.jpg

Części będące elementami składowymi sterlotki niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania modelu Messerschmitta:

63c24fed85fdc06fmed.jpg

Oraz widok na skrzydło lewe po wykonaniu tej części pracy, wymaga jeszcze odpowiedniego wyprofliowanie krawędzi natarcia do końcówki skrzydła ale to już pikuś w porównaniu do budowy sterlotki którą kleiłem ze dwa razy,raz słabym klejem a drugi bardziej pożądnym i wytrzymalszym.

b4e15d715ef057b7med.jpg

I widok na skrzydło z boku od strony końcówki skrzydła, dalszym etapem prac na modelem będzie budowa schowka na koła.

e9f79d70d40c7af7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo wygląda to na razie (stery ) paskudnie.

Cały model nabiera wyglądu i zaczyna się fajnie prezentować. :D

 

Ważyłeś już go?

 

Dzięki, model napewno zważe, podstawowy problem to że nie mam wagi, a kupno jej nieopłaca mi się na zważenie modelu, a więc muszę pożyczać. nie wiem czy może być taka waga do mierzenia wagi ludzi? (tomek gdzie mogę zobaczyć twojego B-25? muszę go zobaczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie,B-25 można spotkać... w modelarni.

Robię nowe skrzydło.

Wstępnie mam 90% żeber ,ale 4 najważniejsze , na łączeniu skrzydeł, zrypałem otwory prowadzenia rurki więc muszę do poniedziałku poczekać na paczuszkę z nowymi .

 

Twój model zaczyna to coraz lepiej wyglądać , gdyby nie ten papier , który psuje cały efekt twojej pracy.

No nic , zawsze możesz jeszcze nad tym popracować. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie,B-25 można spotkać... w modelarni.

Robię nowe skrzydło.

Wstępnie mam 90% żeber ,ale 4 najważniejsze , na łączeniu skrzydeł, zrypałem otwory prowadzenia rurki więc muszę do poniedziałku poczekać na paczuszkę z nowymi .

to dziś, nie pozostaje ci nic innego jak szaronąć z budową :wink:

 

Twój model zaczyna to coraz lepiej wyglądać , gdyby nie ten papier , który psuje cały efekt twojej pracy.

No nic , zawsze możesz jeszcze nad tym popracować. :faja:

 

Dziękuje :) , no mam nadzieje że zobacze fotogalerie z pfmrc!

 

UWAGA: PO ZWAŻENIU MODEL WAŻY 2,895 GRAM!!! CZYLI NIECAŁE 3 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byczek, zamierzasz pokryć model folią czy raczej jakimś płótnem :twisted: :?:

 

standardowo model pokryty będzie balsą, potem folia, aczkolwiek w planach podane jest aby połacie skrzydeł pokryć plastikiem. Marzeniem byłoby oczywiście duraluminium ale to nie ten model i na ta moc silinika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo model pokryty będzie balsą, potem folia

 

Chcesz spaskudzić model :?: :!: Tyle trudu zadałeś sobie chyba nie po to by pokryć folią. Masz dwa wyjścia zakończone tym samym - na balsę pójdzie papier japoński potem odpowiednie lakiery lub balsę pokryjesz Koverall'em. Po jego lakierowaniu znowu możesz malować w/g schematu autentycznego. Na folii nie wyjdzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli mogę Tobie doradzić to proponowałbym pokryć model balsą i grubym papierem japońskim. Ja tak zrobiłem przy swoim „Emilu”. Jeżeli masz możliwość

(i pieniądze) to warto w mieszalni lakierów akrylowych dorobić sobie odpowiednie kolory (niemieckie RLM) i trysnąć cienką warstwę. Są też dostępne zmatowiacze.

(pytać lakiernika samochodowego). Ja poszedłem na łatwiznę (szczerze odradzam) i pomalowałem lakierem nitrocelulozowym a potem matowym poliuretanowym. Agresywność tego ostatniego zmieniła mi nieco kolory. Chyba że uda Ci się zdobyć matową folię o odpowiednich kolorach. Broń Boże błyszcząca! Zepsujesz model.

Co do ciężaru to gratuluję optymizmu. Mój „Emil”bez wyposażenia ważył tyle po pomalowaniu (1800cm rozpiętości). Aby nie obciążać modelu zrezygnowałem z chowanego podwozia. Tak więc walcz z ciężarem do końca!!!

 

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.