Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Może już wypada wiedzieć, jakie są stawki podatkowe we własnym kraju?

Fakt, az mi wstyd panowie.

 

Co do tematu, wyslana w piatek, zobaczymy iedy dojdzie,

jednym slowem nasi przyjaciele zmienili system, albo cos :)

Kiedys przy 3 paczkach, wysylane zostaly ok tydzien po wpłacie, teraz wysylaja na 1-2 dni po ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A swoją drogą ciekawe jak się czują właściciele sklepów modelarskich, którzy czytają ten wątek. Oni nie mogą uniknąć VAT. Jak by nie patrzeć kantujemy ich :| stosując nieuczciwą konkurencję.

 

Ich kantują, co najwyżej, osoby kupujące za granicą sprzęt, po to aby w kraju sprzedać. Ja kupując sprzęt dla siebie (i być może unikając VAT'u) kantuję tylko budżet państwa (na ich własne życzenie). A już na pewno nie stosuję wobec sklepikarzy nieuczciwej konkurencji. To jedna rzecz.

Kolejna to to że ludzie o których mówisz żyją z tego biznesu, ja zarabiam w inny sposób, i z tego co zarobię też muszę ok. 1/4 pieniążków odprowadzić do kasy państwa (z różnych roszczeń).

A poza tym prawa wolnego rynku: coś za coś. Kupując za granicą musimy czekać na przesyłkę, która często bywa ryzykowna (zaginięcie, uszkodzenie), mamy również utrudnioną gwarancję. Dla tego jest taniej, a i to tylko tak długo, jak dolar będzie miał niski koszt w stosunku do zł. Mówię oczywiście o rynkach z którymi można rozliczać się w dolarach, czyli znakomitej większość runku modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że nieuczciwie konkurujesz. I bez znaczenia czy kupujesz dla siebie czy do odsprzedaży. Gdybyś płacił wszystkie podatki, być może ich oferta byłaby bardziej konkurencyjna i kupowałbyś w lokalnych sklepach. Wolny rynek zakłada brak oszustw (unikanie podatku). Mylisz wolny rynek z wolną amerykanką.

 

Dla ułatwienia - nikogo nie potępiam, sam robię zakupy za granicą. Ale jak moja paczka trafia na cło to zawsze mam mieszane uczucia - z jednej strony szkoda forsy, z drugiej strony zawsze ciut się cieszę, że Państwo normalnie i sprawnie funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że nieuczciwie konkurujesz. I bez znaczenia czy kupujesz dla siebie ...

Włos się jeży od takich stwierdzeń... Teraz, kiedy UH nie pozwala deklarować wartości to ja już nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Nie łamię prawa w żadnym miejscu:

- płacę za wszystko z opodatkowanych pieniędzy,

- paczka idzie normalną legalną pocztą i celnicy mogą sobie ją otwierać i clić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włos się jeży od takich stwierdzeń... Teraz, kiedy UH nie pozwala deklarować wartości to ja już nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Nie łamię prawa w żadnym miejscu:

- płacę za wszystko z opodatkowanych pieniędzy,

- paczka idzie normalną legalną pocztą i celnicy mogą sobie ją otwierać i clić.

I w tym jest chyba sedno sprawy Panowie.

Kupuje tam, bo jest taniej.

Pracujac w wakacje legalnie z umową na zlecenie, podatek odprowadzam.

A wiec korzystam z globalizacji, ktora daje mi mozliwosc zakupow poza granicami Państwa, za ktore place legalnymi pieniedzmi.

Jesli moja paczka trafi na cło, to je zapłace tyle ile bedzie trzeba.

 

Co do tzw. szarej strefy, tzn osob kupujacych w uh ( i nie tylko), widze tutaj jeden pozytyw, lecz wątpliwy. Jesli na allegro mozna dostac tanio akcesoria modelarskie, to wzrasta konkurencja. Co byc moze przyczyni się do obnizenia cen w legalnie dzialajacych firmach, dzieki czemu bedziemy mieli tanio u siebie i w dodatku z gwarancja i szybką przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Włos się jeży od takich stwierdzeń... Teraz, kiedy UH nie pozwala deklarować wartości to ja już nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Nie łamię prawa w żadnym miejscu:

- płacę za wszystko z opodatkowanych pieniędzy,

- paczka idzie normalną legalną pocztą i celnicy mogą sobie ją otwierać i clić.

 

IMO mylisz pojęcia -prawne i ekonomiczne.

 

Prawa nie łamiesz (choć akurat tę tezę łatwo obalić, bo teoretycznie według przepisów powinieneś sam się zgłosić do UC :-)). Ale aktywnie nie przyczyniasz się do obchodzenia przepisów. I normalne jest, że wyrzutów sumienia nie masz, podobnie jak ja.

 

Konkurujesz nadal nieuczciwie, ale pozwala ci na to nieudolność państwa. Wykorzystując nieudolność aparatu skarbowego kupujesz rzeczy, na które powinien zostać (a nie zostaje wskutek ww. nieudolności) nałożony podatek. Nasze sklepy, działające na tym samym rynku takiej możliwości nie mają. I tu właśnie jest ta nieuczciwa konkurencja, polegająca na umożliwieniu jednym na ominięcie podatku a innym nie.

 

Co tu się włosy mają jeżyć? Ekonomia, pierwszy semestr nawet na słabej uczelni.

 

Kupowanie w UH i na allegro jest równie legalne. Co więcej nie masz obowiązku żądania faktury VAT. Co więcej, nie każdy sprzedający musi być płatnikiem VAT.

Moje uwagi nie mają na celu potępianie kogokolwiek, ot przyczynek do dyskusji. Z drugiej strony pewnie cześć z was jest przedsiębiorcami, a większość pracownikami. I pewnie dociera do was przykład, że wasza firma plajtuje, bo nie jesteście w stanie sprzedawać komputerów, czekoladę czy trumien, bo wy musicie doliczyć do nich 22% VAT, a okazuje się, że ludzie sprowadzają odpowiednio komputery, czekoladę czy trumny z pominięciem tej uciążliwości (22%).

Znając jednak kilku właścicieli sklepów RC w Polsce czy z nimi korespondując po prostu zastanawiam się nad ich odczuciami przy ew. lekturze tego wątku. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wywiązał się dość ciekawy temat związany z zakupami za granicą. Ale robimy off-topa, więc jeśli ktoś jest chętny do kontynuowania dyskusji to można poprosić moderatora o przeniesienie co niektórych postów do hyde-parku. Ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że rozumiem gorycz sprzedawców. Ale nie mam żadnych wyrzutów, z powodu kupowania taniej za granicą, gdyż ta 'nieuczciwa konkurencja' wynika z błędów w systemie podatkowym naszego deczko pokręconego kraju...

 

A kończąc offtopa i wracając do tematu.

Dziś przyszła do mnie przesyłka z UH zamówiona 28.06 (sobota), wysłana w pon. 30.06.

Na przesyłce zaznaczona była opcja 'gift', wartość podana została realna, celnicy jej nie obadali :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła i moja paczuszka, zamówiona 29.06.

Była i chwila grozy na poczcie bo byl protokół uszkodzeń. Na szczęście uszkodzenie dotyczyło tylko opakowania (zgnieciony jeden róg i rozerwane na odc. 5cm) - zawartość OK.

 

Aha, dodam jeszcze, że deklarowane jako "Toys - 35$" :devil: , żadnego śladu UC nie stwierdzono :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując nieudolność aparatu skarbowego ...

Nasze sklepy, działające na tym samym rynku takiej możliwości nie mają...

Dla sklepów coś tam bym w sobie empatii uskrobał ale dla fiskusa - NIE.

Zamykam dziób bo to faktycznie off-topic i mi krawata powieszą a czerwonych nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie modelomanaiacy, gdyby znalazł się ktoś kto w najbliższym czasie kupował coś w tym sklepie to prosiłbym o kontakt na gg icon_aim.gif

 

Chciałbym zakupić kilka drobiazgów do modelu, a czym więcej w paczce tym się bardzie opłaca :)

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem dzis 5 min temu juz jest staus Paid i Processing...Teraz tylko zostalo czeka cna packze i na to ze PP sie zlituje...

Najpierw musisz poczekać na spakowanie i wysłanie, na szczęście ostatnio trwa to dzień-dwa.

Przy płaceniu PayPalem płatność jest potwierdzana od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.