Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie takie przechodzily bez problemu, ale ciezko jest przewidziec, wszystko zalezy od szczescia. Male do 1kg jest szansa ze ubija w koperty, a do nich z doswiadczenia wiem ze nigdy nie zagladaja. Ogolnie jak cos idzie zwykla poczta nie kurierem to jest clone bardzo rzadko. Za to wszytkie paczki ktore szly do mnie kurierem bez wzgledu czy chiny czy usa ladowaly na cle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja tam zawsze piszę do nich maila, o treści wspomnianej wcześniej, zawsze pojawia się adnotacja w uwagach do zamówienia i nigdy nie miałem problemów.

Ostatnio prawie 3 kg i wartość ponad dwa razy więcej, bo 360$ a na paczce, zgodnie z sugestią: Toys parts, 30$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówione: 01.08.2008

shipped: 08.08.2008

The item (RA835004217HK) left Hong Kong for its destination on 12-Aug-2008

jak czytam że niektórym paczka idzie 2 tygodnie od zamówienia do domu to mi się słabo robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że niektórym paczka idzie 2 tygodnie od zamówienia do domu to mi się słabo robi...

Oj tam, 2 tygodnie, mój rekord to 7 dni, fakt że paczuszka malutka (3 figurki pilotów), przyszła w kopercie bąbelkowej, 4 dni przed sporą paczką, która była zamówiona 3 dni wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po około 2-3 godzinach od mego postu wszystko śmigało OK.

 

To znaczy że uważnie czytają nasze forum. :D

 

 

Ostatnie zamówienie:

 

Zamówione i zapłacone: 23.07.08

Wysłane: 28.07.08

Hongkong opuściło: 31.07.08

 

W poniedziałek 04.08.08, tuż po zdanym egzaminie na prawko (za I razem) listonosz przyniósł paczkę. (waga około 500gr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po kilku dniach walki z PayPal'em dziś rano o malo co nie wyszedłem z siebie i nie stanąłem obok :evil:

 

Sytuacja jak już kiedys wcześniej pisałem: brak możliwości ponownego zapłacenia na dany adres e-mail (raptem druga płatność w ciągu 2 dni), bo automatyczny system bezpieczeństwa... bla, bla, bla...

 

Czasami się to badziewie odblokowuje po dobie a teraz jak na złość kilka dni nic... W tzw. międzyczasie wcięło odbiorniki X8 R7, więc anulowałem zamówienie i wziąłem w ich miejsce inne, ale PayPal dalej trup... Więc znowu anulowałem i zamówiłem to samo ale tym razem płatność bezpośrednio kartą kredytową i... eureka :!:

 

Działa tak samo szybko jak PayPal a dodatkowo z ciekawości zapłaciłem kartą na którą PayPal kręcił nosem i co? I poszło, więc następnym razem to chyba sobie PayPal'a daruję. Po co się denerwować... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak samo szybko jak PayPal a dodatkowo z ciekawości zapłaciłem kartą na którą PayPal kręcił nosem i co?

I to, że teraz nie tylko PayPal zna numer Twojej karty kredytowej, a i rozliczenie transakcji może być droższe.

Podstawą działalności PayPala jest właśnie to, że tylko on zna nr twojej karty i nie jako za ciebie rozlicza transakcję z wierzycielem za niewielką prowizję, biorąc przy okazji odpowiedzialność za płatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie należę do tych nadwrażliwych, jeśli widzę że stronka jest kodowana (https), wiadomo kto rozlicza to spoko.

Nie raz, nie dwa płaciłem kartą w necie i jakoś żyję do tej pory... Więcej luzu, nie ma się co przewrażliwiać. I tak każdy skończy w piachu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza paczka zamówiona 5 sierpnia wysłana 12 sierpnia (mieli jakieś tornada czy sztormy i się opóźniło), dzisiaj w domku, odliczająć niedzielę i piątek - święto, paczka szła 4 dni :shocked: :jupi: :jupi:

 

 

Jakaś rozmazana pieczątka, chyba urząd celny, ale nie widać, cła nie ma, przynajmniej papierów żadnych nie dostałem. Wartość wpisali 16$ (nominalnie 50$) i oczywiście "Toy"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w piątek zatrzymali pierwszy raz paczuszkę na cle (trzynasta ;) ).

Wczoraj zapłaciłem, odebrałem i tak taniej niż tutaj w sklepie :)

A zatrzymali przez duże wymiary i dużą masę własna prawie 400g i gabaryty 2 razy większe niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża oczywiście w porównaniu do tego co miałem do tej pory, czyli max. 250g i połowę cieńsza paczka :)

Tutaj na poczcie mają przedziwne kryteria selekcji "małych" paczek czasem wymiary, czasami masa i zawartość (ta którą widzą na ekranie jak je prześwietlają). Najwyraźniej moje 2 baterie wzbudziły ich podejrzenie.

No ale idą do mnie jeszcze 4 szt. A123 więc zobaczymy czy też zatrzymają :) Tak czy inaczej i tak będzie taniej raptem 4.7% cła + 19% VAT-u - a pan "celnik" bez problemu przyjął do wiadomości, że to do modelu (bo baterie niekoniecznie mu się z modelem kojarzyły :) ) pewnie go serwa przekonały. Szkoda, że nie dołączają do tak małych paczek faktur - byłoby prościej.

Jak kupowałem ramę do TRexa w Infinity Hobby dodali fakturę na 25USD i po sprawie - tyle, że tam szło to EMS-em bo mi się spieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.