Skocz do zawartości

Spitfire IX 1700 drukowany - konwersja skrzydła na laminat


grabek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ogarniam szablon pod materiały, wcześniej robiłem to za pomocą folii aluminiowej, ale stwierdziłem że po co się męczyć :) W Fusionie nie mogę spłaszczyć powierzchni (konstrukcji blachowej nie mogłem utworzyć), więc poszukałem i natknąłem się na pomocny film: 

 

Całkiem fajnie działa, ciekawe czy się ładnie ułoży w realu :)przy okazji zrobiłem perforację dla Herex'a, którego będę próbował ciąć wycinarką laserową:
image.thumb.png.7561db95cc158fe611f8f677aa033f7f.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, micro napisał:

Kalibracje zrobiłeś pod ten materiał?.

No ja nie słyszałem by robić kalibrację osi Z pod materiał, no chyba że chodzi Tobie o pierwszą warstwę, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Z Chironem nie chce mi się już walczyć, czekam na RatRig 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, micro napisał:

Gdzie ja pisałem o kalibracji osi, a tym bardziej Z.

Mówię o kalibracji drukarki do użytego filamentu np. temperatura, retrakcja, kalibracja extrudera, flowrate itp.

 

Ucieklo 3mm na wysokosci. Wiec skoro nie miales na mysli kalibracji osi Z to jak jakakolwiek inna kalibracja mialaby miec wplyw na 3mm wysokosci detalu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, micro napisał:

Jeśli tylko w osi Z to rzeczywiście nie mają.

Być może silnik w Z gubi kroki (może poluzował się robaczek nakrętki osi Z, a może zbyt mały prąd sterownika...).

Fajnie że próbujesz pomóc, ale nie ma co na ślepo strzelać, nic z tych rzeczy co napisałeś to w sumie w żadnej osi nie wpłynie na tyle by doszło 3mm, tym bardziej jeżeli mogłeś zauważyć druk praktycznie bardzo dobry jak na takie rozmiary. 
Jak nic problem tkwi w samym oprogramowaniu Chirona i jego budowie, zakładam że jest mało precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.