Skocz do zawartości

X-Shuttle, na noc i dzień z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oblot. Malina :D
Lata pięknie. I bardzo wolno i szybko.
Wyrzuty "z półobrotu" bezproblemowe. Wylatałem pakiet do dna, ok 15minut w tym kilka startów i lądowań.


Wyposażenie
silnik emax cf2812
śmigło APC 7x4
accu 3S 850mAh
Waga do lotu 350gram
Powierzchnia nośna 28dm2 czyli wychodzi 12,5gram/dm2
Jest jeszcze sporo zapasu wagi na światełka.

Teraz, gdy wiem gdzie zrobić klapkę na akumulator, poprawę plany.
Czas poszukać światełek w HK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taśmy diodowe z metra i przez przełącznik bezpośrednio z pakietu 3s działa rewelacyjnie mam tak w skrzydełku,natarcie białe , tył góra niebieskie (nie było akurat zielonych) tył dół czerwone .Metr taśmy w elektrycznym około 15 do 20 pln pobór niecałe 5 W na metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Fajny model :) Z daleka można pomylić ze StuntCatem. ;) Z tym, ze tamten to decha. A w Twoim można poszaleć wewnątrz,

A zasilanie pasków LED myślę, że można zasilać z głównego pakietu. Są też dostępne bardzo jasne paski 120 diod na metrze, 9,6 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. W załączeniu plany.

Będę robił jeszcze jednego, z białego depronu. Zrobię wtedy więcej zdjęć z budowy, choć jest tu ledwie kilka części na krzyż więc specjalnych komplikacji nie przewiduję.

Skrzyneczka na baterie nie jest jeszcze sprawdzona.

Myślę, że najlepiej po sklejeniu dolnej części wyciąć otwór i wykorzystać oryginalny kawałek, będzie wtedy lepsze przyleganie.

Można też zrobić zwykłą klapkę na jednej połówce, tak jak mam teraz a pakiet przymocować na rzepa na pionowej wrędze. To wersja dla leniwych.

Tak to wygląda u mnie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

x-schuttle_v2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy ksztalt, gratuluje pomyslu i zabieram sie za robienie swojego.

 

Podpowiedzcie jaki zrobic rozmiar do mojego wyposazenia: 3s 2200mah, regiel 40a, silnik jakies 300W.

Będzie odpowiednia rozpiętość jakies 100cm przy długości 100cm , czy robić jeszcze większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.