Skocz do zawartości

Kiedyś to było modelarstwo...


AndrzejC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z  "tamtych" starych modelarskich czasów to najmilej wspominam zapach paliwa/spalin z żarek/samozapłonów ;)

Dawno tego już nie wąchałem bo nie bardzo jest gdzie...

 

Pamiętam czasy kiedy podróżowało się do Czechosłowacji by coś modelarskiego zakupić,byle co bo u Nas strasznie skąpo było.

Nie było internetu,pierwsze proporcjonalne radio, Futabę kupiłem z ogłoszenia w Modelarzu z firmy Wimarex

Kleiłem całą zimę by na wiosnę polatać i najczęściej rozbić... tamte czasy miały swój urok ale jednak stoję w grupie której podobają się obecne .Gonitwa za kasą ,brak czasu skutecznie eliminuje zamiłowanie do klejenia ,lepiej kupić... :rolleyes:

Tamte czasy jak powiadają  to se ne vrati :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tamte czasy jak powiadają  to se ne vrati :)

A bo to taki nostalgiczny temat, z gatunku: "O Panie - kiedyś to było!! Trawa zieleńsza, dziewczyny chętniejsze, wódka mocniejsza i kaca po niej nie było".

Szczerze powiedziawszy podoba mi się jak obecnie i nie mogę się doczekać jak to kiedyś będzie :D

 

Nostalgię i wspominki daruję sobie na zgrzybiałą starość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro już, to nie do końca zgodzę się z kolegą Konradem, że CZŁOWIEKI staną się kiedyś zbędnym elementem.

I bardzo dobrze, że mamy inny pogląd. :) Dzięki własnie takim odmiennym poglądom na sprawy tworzy się postęp. 

 

Andrzej ja sobie też nie wyobrażam takiej sytuacji, że człowiek stanie się zbędny. Ja tylko przedstawiam swój pogląd na niektóre aspekty naszego obecnego i przyszłego życia. Ale SI na pewno wyeliminuje człowieka z dużej części prac. 

 

Teraz jadę po bandzie :)

No chyba, że sytuacja będzie taka, że ja będę sobie leżał na leżaczku, na tarasie domu z drinkiem z palemką w ręce a SI będzie zapierniczała za mnie i zarabiała kasę. :D No tak to ewentualnie mogłoby być. :D

 

...

Bo wszystkie te maszyny za chude w uszach są żeby nam ludziom podskoczyć

No chyba, że SkyNecie w filmie, ale to już inna bajka jest...

A.C.

Żebyś się nie zdziwił. :) Już dziś nie są aż tak chude w tych uszach :) a za chwilę będą dużo mądrzejsze od nas. 

Czy nas czeka taki SkyNet hmm... to jest dobre pytanie.

 

Dla mnie kiedy powstał film w 2004 roku "Ja robot" to akcja tego filmu była czystą SF.

Teraz w 2019 część akcji tego filmu to rzeczywistość. Boje się, że jak człowiek da przysłowiowej du.y i zaimplementuje SI na komputerze kwantowym (notabene już można sobie takowy kupić, tyle że nie na własność) to powstanie taka VICI która będzie umiała przejąć kontrolę nad naszym życiem. Ja pewnie lub na pewno tego nie dożyję, ale mam taką obawę, że nasze dzieci spokojnie tego mogą doświadczyć.

 

PS

Żeby nie było, ale tak jak już napisałem wyżej, lubię wspominać stare czasy tylko robię to bardzo rzadko bo moja wątroba tego nie wytrzymuje. :)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  A mnie się podobają obecne czasy w modelarstwie. CNC zastąpiłem laubzegą , Auto Cad ołówkiem bo mogłem wybrać a kiedyś nie. A i tak mam kilka pilników i nóż zamiast lasera bo chcę i mogę,i we własnym zakresie wystarcza mi . Króliczki nich gonią ci co muszą lub potrzebują . A jak mi się zachce dygitalizować moje modelarstwo to za radą Czechów siądę w kącie i poczekam jak mi przejdzie.

Zawsze są nowe czasy i ludzie czyli świat się kręci i może nie przekręci. Może..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej katastroficzny dla ludzkości wątek, to wystarczyłoby, co się zdarzyć może, żeby nasze przymilne Słoneczko puściło nieco większego bąka w stronę mateczki Ziemi (jak w 2003 roku), i będzie mus poodkurzać zabytkowe laubzegi i inne bezkrzemowe takie... tongue.gif?v=1545133808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych to zapewne Аппаратура для управления моделями "ПИЛОТ-4"

P1020779_1_63aa8.JPG

(antena na środku http://www.sam-sebe-master.narod.ru/p41/i0003rp.jpg w odróżnieniu od "ПИЛОТ-2" która miała po lewej https://www.boatanchor.ru/uploads/i400_00001_xlu_pilot-2.jpg )

 

A ta na ziemi to jak mniemam zapewne wykonana w/g Wojciechowskiego jednokanałowa, może jeszcze z wybierakiem elektromagnetycznym?

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.