Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z pół roku temu albo dawniej kumpel miał podobny problem z tym wielofunkcyjnym czujnikiem. Na najnowszym sofcie można mieć i całościową daną i poszczególnych cel tyle ze nie uzyskuje się tego wprost (nie z automatu odczytu czujników) ale przez ustawienie dodatkowych czujników :

http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?t=7266

 i wiele innych linków w wujku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge zmusic taranisa do wspolpracy ze skryptami, nie widzi plikow w katalogu /SCRIPTS/nazwa_modelu/plik.lua

z poziomu apki jak ogladam katalogi to wszystko jest, jak chce wybrac w telemetrii skrypt to pisze ze nie ma plikow skryptpow na karcie SD

firmaware pod lua (opentx-taranis-haptic-noheli-lua-pl) sciagnalem (2.1.8), nazwa modelu jest bez spacji... nie wiem juz co jest, ma ktos pomysl?

 

EDIT: mam sam znalazlem :) wbrew temu co jest na tej stronie http://www.open-tx.org/lua-instructions.html skrypty dotyczace telemetrii maja sie znalezc w katalogu /SCRIPTS/TELEMETRY/

wtedy sa widoczne, trzeba przyznac ze skrypty daja ogromne pole do popisu. Tutaj maly przyklad jak moze wygladac jeden z ekranow telemetrii (2 timery, wysokosc, stan baterii) a wszytko modyfikowalne

 

telem2.png

 

przy okazji od wersji 2.1.xxx nalezy zaciagnac tez nowy voice pack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie;

Mam pewien problem (chyba). Wymieniłem w moim taranisie jeden potencjometr na przełącznik 6-pozycyjny i kiedy przełączam to wartość, która mi się wyświetla nie jest symetryczna. Mam mniej więcej tak: -100, -74, -67, -56, -33, 100.

Jak to wygląda u Was. Chce tym zmieniać tryby w Pixhawk i boję się, że różnice są zbyt małe.

Mam zepsuty przełącznik? kupowałem taki: http://77hobby.pl/frsky-przelacznik-6-pozycyjny-obrotowy-p-18.html

Za pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Ale to nie jest problem. Przepusc to przez krzywa a w zasadzie lamana i przestaw na takie wartosci jaki ci pasuja po to jest krzywa wielopunktowa w Twoim wypadku 6 punktowa. I tak to do pixa musisz podac kanalem a to wymaga miksera. Jako zrodlo przelacznik i krzywa w mikserze zalatwia sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy okazji od wersji 2.1.xxx nalezy zaciagnac tez nowy voice pack

Chyba zrobiłem jakiś błąd - zaciąnąłem nowy voice pack (http://voices-21.open-tx.org/opentx-taranis/pl/ ) i kicha bo pani nie podaje metrów tylko miliampery. Gdzie można zaciągnąć prawidłowy zestaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz to przerabiałem i znowu się wpakowałem w to samo bagienko. Czy może ktoś gdzieś ma gotowe poprawione pliki bo jakoś zaczynają mi ręce opadać. Zamiast latać będę siedział i szukał METRÓW w radiu.  :wacko:  :unsure:  :wacko:  :unsure:  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam, czytam i doszukać się nie mogę...

Rozważam  zmianę TGY9Xv2 na Taranis X9D PLUS...

Nadajnik Taranis ma możliwość instalacji dodatkowego modułu nadawczego.

Czy spotkał ktoś moduł do Taranisa pozwalający na współpracę z odbiornikami Turnigy?

Nie chciałbym wymieniać wszystkich odbiorników, zwłaszcza że FrSky do bardzo tanich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam, czytam i doszukać się nie mogę...

Rozważam  zmianę TGY9Xv2 na Taranis X9D PLUS...

Nadajnik Taranis ma możliwość instalacji dodatkowego modułu nadawczego.

Czy spotkał ktoś moduł do Taranisa pozwalający na współpracę z odbiornikami Turnigy?

Nie chciałbym wymieniać wszystkich odbiorników, zwłaszcza że FrSky do bardzo tanich nie należą.

 

Wyjmiesz moduł z TGY, wkładasz do Taranisa i już. Potrzebna będzie modyfikacja anteny.

Ewentualne moduł flysky który współpracuje z odbiornikami z tgy/hk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam, czytam i doszukać się nie mogę...

Rozważam  zmianę TGY9Xv2 na Taranis X9D PLUS...

Nadajnik Taranis ma możliwość instalacji dodatkowego modułu nadawczego.

Czy spotkał ktoś moduł do Taranisa pozwalający na współpracę z odbiornikami Turnigy?

Nie chciałbym wymieniać wszystkich odbiorników, zwłaszcza że FrSky do bardzo tanich nie należą.

 

Z TGY9xv2 bezboleśnie możesz się przesiąść na TGY i10. Obsługuje wszystkie odbiorniki po starszej siostrze.

Osobiście sprawdzałem na 9ch/6ch i 3ch. Bardzo fajne radio,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmiesz moduł z TGY, wkładasz do Taranisa i już. Potrzebna będzie modyfikacja anteny.

Ewentualne moduł flysky który współpracuje z odbiornikami z tgy/hk.

Czy moduł nadawczy Flysky FS-RM002 dla FS-GT3 FS-TH9X Turnigy 9Xpro

będzie odpowiedni?

Czy może ktoś to testował, albo używa takiego zestawu...

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Mam do Was prośbę, nie mogę ustawić Taranisa x9e aby poprawnie działał z kill switch tzn: 

 

Podłączyłem Kill switch do kanału 8 w odbiorniku, stworzyłem w menu mixery nową linie ze źródłem przełącznika (3 poz) -100 0 100. 

 

Takie ustawienie powoduje że przy zmianie pozycji przełącznika kill switch odbiera sygnał i wszystko jest cacy ale... ale na około 3s po czym kill switch gaśnie, a ja nie mam zasilania na zapłonie...

Mało tego powrót przełącznika góra dół nie włącza z powrotem zapłonu od razu, trzeba nim machać przypadkową ilość razy aby kill switch zaczął działać, na znowu coś około 3s i tak w kółko.

 

Napomknę że ustawiłem tak samo pompę do dymu tyle że na przełączniku (2 poz) i kanale 7 chodzi bez najmniejszego problemu tak długo aż nie wyłączę jej znowu przełącznikiem, i włącza się za każdym razem a nie za X następnym przełączeniem. 

 

Zmiana przełącznika z 3 poz na 2 poz nie przyniosła efektów rekcja jest tak sama 3s działa a później kaplica. 

 

Przy podłączeniu testera serw zamiast odbiornika cały system działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuj to tak :

 

1. Zamiast kill swatcha podłącz serwo i zobacz zachowanie tego serwa - to pozwoli wykluczyć bądź potwierdzić problem po stronie zestawu radio - odbbirnik.

 

W przypadku potwierdzenia problemu po stronie odbiornika

2. Zobacz co podaje monitor sygnałów na kanałach na radiu - jeśli tu jest ok to konfiguracja jest ok to prowadzi do problemów z odbiornikiem ->

 

3. Zmień kanał na inny np ten właśnie od dymu i zobacz jak to działa.

Jeśli działa a na 8 nie działa czyli uwalony jakoś 8 kanał odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź - przetestowałem i zwariowałem... 

 

1 - Serwo zachowuje się prawidłowo -100 0 100 na przełączniku 3 poz i 8 kanale tak samo jest ok na 2 poz i 7 kanał (dym) 

 

2 - Monitor kanałów pracuje prawidłowo pokazywane wartości się nie zmieniają bez tykania przełącznika 

 

3 - Kill switch zmieniony na kanał 7 i przełącznik 2 poz reakcja bez zmian tzn działa przez 3s i gasnie, nie odpala za pierwszą zmiana przełącznika a losowo za 2, 5 lub 10 

 

Pierwsze co mi przychodzi do głowy coś mam źle polutowane, lub nie tak jest podłączone ale jak podłączam serwo tester wszystko działa jak należy, układ poniżej: 

 

 

Zapłon -> BEC (zapłon do max 6v) -> kill switch -> odbiornik (przy czym zapłon ma swoje osobne zasilanie podłączane do kill switcha, a odbiornik swoje z drugiego pakietu) 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17063__Opto_Gas_Kill_Switch.html?strSearch=kill%20swit%20ch

 

http://www.goodluckbuy.com/emax-3a-ubec-5a-burst-selectable-5-or-6-volt-output-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj coś mi się mocno nie podoba w Twoim układzie...

Dlaczego bez jest między zapłonem a kill switchem ???

Moze to kwestia innego zrozumienia ale :

 

Zapłon <-Kill-Switch <- źródło zasilania  (BEC czy po prostu - pakiet - ja bym sie nie cykał tylko podpiął 2S life no albo 5x NIMH )

                     ^

                     |

               Sygnał PWM

 

Wyeliminowałbym BECA przynajmniej na czas testów.

 

Mogłeś tez coś z kabelkologią pomerdać no wspólna masa 2ch obwodów które mają być optoizolowane.

Jak podłączasz tester serwa to ten błąd znika ... Birać jednak pod uwagę testy jakie wykonałś i ich rezultaty nie jet to problem taranisa jako takiego...

 

Ja uzywam podobnie jak TY kill switcha z Taranisem to prawda killswitch REXCELA czy jak sie tam ta firma nazywa... i działa bez pudla.

 

Nawiasem mówiąc mam bardziej pop... układ sygnału  Odbiornik -> SpRacing F3 -> PCA9685 -> Elementy wykonawcze.. Ale mam 16 kanał na bardzo miękko. a jakbym sie uparł to 32 albo i wiecej elementów wykonawczych sterowanych niezależnie. Ale to opowieść na inną bajkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź - przetestowałem i zwariowałem... 

 

1 - Serwo zachowuje się prawidłowo -100 0 100 na przełączniku 3 poz i 8 kanale tak samo jest ok na 2 poz i 7 kanał (dym) 

 

2 - Monitor kanałów pracuje prawidłowo pokazywane wartości się nie zmieniają bez tykania przełącznika 

 

3 - Kill switch zmieniony na kanał 7 i przełącznik 2 poz reakcja bez zmian tzn działa przez 3s i gasnie, nie odpala za pierwszą zmiana przełącznika a losowo za 2, 5 lub 10 

 

Pierwsze co mi przychodzi do głowy coś mam źle polutowane, lub nie tak jest podłączone ale jak podłączam serwo tester wszystko działa jak należy, układ poniżej: 

 

 

Zapłon -> BEC (zapłon do max 6v) -> kill switch -> odbiornik (przy czym zapłon ma swoje osobne zasilanie podłączane do kill switcha, a odbiornik swoje z drugiego pakietu) 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17063__Opto_Gas_Kill_Switch.html?strSearch=kill%20swit%20ch

 

http://www.goodluckbuy.com/emax-3a-ubec-5a-burst-selectable-5-or-6-volt-output-.html

Witaj

A spróbuj w ten sposób 

- przypisz np do przełacznika SF kanał 8 w mixerach w wierszu "source" 

- wejdź w "specjal funkcjon" edytuj ustaw w SF1   druga kolumna   przypisz SF w następnej kolumnie wybierz "overrride" i trzecia kolumna kanał na którym masz gaz np CH1 i sprawdz czy zadziała ci kill swich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.