Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo robisz wszystko na już, teraz i bez zastanowienia. Podejdź do tematu na spokojnie, jak ci brakuje nakrętki za 30gr to poczekaj do jutra i podjedz rowerem i ją kup. Można kombinować na łatwiznę ale to już lekko harakiri i to w ogóle przy tak małym modelu gdzie gramy się bardzo liczą!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo robisz wszystko na już, teraz i bez zastanowienia. Podejdź do tematu na spokojnie, jak ci brakuje nakrętki za 30gr to poczekaj do jutra i podjedz rowerem i ją kup. Można kombinować na łatwiznę ale to już lekko harakiri i to w ogóle przy tak małym modelu gdzie gramy się bardzo liczą!

W zasadzie trudno się nie zgodzić...  :unsure:

Może faktycznie jestem trochę zbyt niecierpliwy, lepiej zaczekać i zrobić porządnie  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co lepsze, ja np. wziąłem się za Wicherka i robię to bardzo wolno, bo po powrocie ze szkoły mi się po prostu nie chce (tak, jestem bardzo leniwy :) ) i choćbym chciał to wiem, że bez "weny" do budowania będę robił to niedokładnie, a tego nie chcę. Może śmieszne, ale tak mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co lepsze, ja np. wziąłem się za Wicherka i robię to bardzo wolno, bo po powrocie ze szkoły mi się po prostu nie chcę (tak jestem bardzo leniwy :) ) i choćbym chciał to wiem, że bez "weny" do budowania będę robił to niedokładnie, a tego nie chcę. Może śmieszne, ale tak mam :)

Ja właśnie ostatnio odzyskałem wenę i cały czas mam ochotę tylko budować  :o

No i chcę się pokazać z gotowym modelem na żarze (jeśli wypada)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam tak że jak widzę progres, to się coraz mocniej nakręcam i aż nie mogę wytrzymać żeby przyjść do modelarni i coś zrobić. A czasami to się ciągnie w nieskończoność i robota nie idzie. Ale jak się nie chce to lepiej w ogóle nie robić na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się nie chce to lepiej w ogóle nie robić na siłę.

Popieram własnymi doświadczeniami - bo i tak się coś spieprzy i robota od nowa, a czasem gorzej poprawiać niż robić dobrze od początku  ;)

 

Kuba, a takie coś by Ci pasowało ? Dużo lżejsze od nakrętki kłowej, to zacisk przewodu z przełącznika 15A. Coś podobnego występuje czasem w puszkach i innych gadżetach elektroinstalacyjnych :

 

post-18335-0-65531900-1487187531_thumb.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram własnymi doświadczeniami - bo i tak się coś spieprzy i robota od nowa, a czasem gorzej poprawiać niż robić dobrze od początku  ;)

 

Kuba, a takie coś by Ci pasowało ? Dużo lżejsze od nakrętki kłowej, to zacisk przewodu z przełącznika 15A. Coś podobnego występuje czasem w puszkach i innych gadżetach elektroinstalacyjnych :

 

attachicon.gifDNEE i blaszki z M3 009.jpg  

Nie wiem czy by mi pasowało  :D

Nie znam się na takich rzeczach, jeszcze z jakichś zapasów wygrzebałem kilka kłowych M3, więc nie ma problemu.

Natomiast jeśli ten zacisk jest mocniejszy lub dużo lepszy pod jakimś względem od kłowej to jak najbardziej  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy by mi pasowało  :D

Nie znam się na takich rzeczach, jeszcze z jakichś zapasów wygrzebałem kilka kłowych M3, więc nie ma problemu.

Natomiast jeśli ten zacisk jest mocniejszy lub dużo lepszy pod jakimś względem od kłowej to jak najbardziej  :rolleyes:

Mocniejszy to raczej nie, to zwykły kawałek blaszki z przetłaczanym i gwintowanym M3 otworem i dwoma "wąsami", które po lekkim podgięciu do kąta 90* i ew. zaostrzeniu mogą wbić - czy raczej wgnieść - się w miękkie drewno, zabezpieczając tę blaszkę przed obracaniem się przy dokręcaniu śrubki od drugiej strony tego drewienka/deseczki. Można w tym celu  nawiercić dwa wgłębienia i wspomóc się klejem, wtedy spełni rolę nakrętki kłowej będąc od niej lżejszym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 setki osprzętu się wyrzucilo

Aaa widzisz...  :). Zrób sobie magazyn "przydasiów" i ze dwa razy w roku popatrz na wszystko, co tam jest - to ważne, bo My faceci mamy dobrą pamięć wzrokową. A kojarzenie obrazkowe to już na pewno, też w prezencie od Natury... Danajskim niestety wprawdzie, ale wartości dodane można uzyskać  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wkrótce będę robił resztę zakupów i mam dwa pytania:
 

- kółko ogonowe - chciałbym zrobić sterowane, mógłby ktoś polecić jakiegoś gotowca, najlepiej przetestowanego i odpowiednich rozmiarów (ja znalazłem takie, ok?)

 

- ostatecznie do lotu chciałbym zamontować śmigło drewniane, jedyne jakie znalazłem odpowiedniego rozmiaru to TopFlite 7x6, byłoby dobre?

 

Pozdrawiam :))

 

PS: Kolorystyka ostatecznie dobrana, biały kadłub i powierzchnie nośne, zielone fluorestencyjne powierzchnie sterowe (lotki, klapy itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ogonowe ok pod warunkiem że linki poprowadzisz do orczyka serwa. Miałem u siebie podobnie i jest ok. Wystarczy plecionka wędkarska. Normalnie to takie kółko sprzega się z orczykiem przy sterze kierunku. Jednak w tym modelu nie da się tak to zrobić i stąd poprowadzenie ciegien do serwa.

Smiglo jeżeli pasuje do twojego silnika to będzie dobre. To nie ten model ani oczekiwania by osiągi podnosić smiglem ;) jednak zalecam śmigło apc mniej lamliwe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wkrótce będę robił resztę zakupów i mam dwa pytania:

 

- kółko ogonowe - chciałbym zrobić sterowane, mógłby ktoś polecić jakiegoś gotowca, najlepiej przetestowanego i odpowiednich rozmiarów (ja znalazłem takie, ok?)

 

- ostatecznie do lotu chciałbym zamontować śmigło drewniane, jedyne jakie znalazłem odpowiedniego rozmiaru to TopFlite 7x6, byłoby dobre?

 

Pozdrawiam :))

 

PS: Kolorystyka ostatecznie dobrana, biały kadłub i powierzchnie nośne, zielone fluorestencyjne powierzchnie sterowe (lotki, klapy itd.).

Z tym kółkiem to poszperaj jeszcze, bo jak za prawie (ponad w sumie) pół stówki to nie ma szału... Na oko tandetne trochę.

 

Top Flite to jedne z lepszych śmigieł, jak nie musi być szlachetne z drewna to rozejrzyj się za nylonowym tej firmy, 7x6, 8x4 albo w pobliżu. Da ciąg o 20% większy od drewnianego - mierzone było. Trudne do złamania.

 

Taka wizja mi się jawi ... ;) : Kolory będą OK., rozważ wzbogacenie jakimś niebieskim lub granatowym elementem w okolicy przodu lub na centropłacie - ?  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ogonowe ok pod warunkiem że linki poprowadzisz do orczyka serwa. Miałem u siebie podobnie i jest ok. Wystarczy plecionka wędkarska. Normalnie to takie kółko sprzega się z orczykiem przy sterze kierunku. Jednak w tym modelu nie da się tak to zrobić i stąd poprowadzenie ciegien do serwa.

Smiglo jeżeli pasuje do twojego silnika to będzie dobre. To nie ten model ani oczekiwania by osiągi podnosić smiglem ;) jednak zalecam śmigło apc mniej lamliwe;)

 

Z tym kółkiem to poszperaj jeszcze, bo jak za prawie (ponad w sumie) pół stówki to nie ma szału... Na oko tandetne trochę.

 

Top Flite to jedne z lepszych śmigieł, jak nie musi być szlachetne z drewna to rozejrzyj się za nylonowym tej firmy, 7x6, 8x4 albo w pobliżu. Da ciąg o 20% większy od drewnianego - mierzone było. Trudne do złamania.

 

Taka wizja mi się jawi ... ;) : Kolory będą OK., rozważ wzbogacenie jakimś niebieskim lub granatowym elementem w okolicy przodu lub na centropłacie - ?  :rolleyes:

 

To kółko to chyba to: 

http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=5663&lng=en

więc może jakieś złe zdjęcie wrzucili albo starsza wersja czy coś (?)

Ale poszukam jeszcze czegoś innego  :)

Właśnie chciałem na linkach do serwa kierunku poprowadzić sterowanie.

 

Musi być śmigło drewniane, takie... z urokiem  ;)

 

Co do kolorków - myślę że raczej nie... chciałbym żeby był taki spokojny, bez szału  <_<

 

EDIT: https://modelemax.pl/pl/ogonowe/1048-podwozie-ogonowe-z-kolem-23mm-6bi2403.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kółko to chyba to: 

http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=5663&lng=en

więc może jakieś złe zdjęcie wrzucili albo starsza wersja czy coś (?)

Ale poszukam jeszcze czegoś innego  :)

Właśnie chciałem na linkach do serwa kierunku poprowadzić sterowanie.

 

Musi być śmigło drewniane, takie... z urokiem  ;)

 

Co do kolorków - myślę że raczej nie... chciałbym żeby był taki spokojny, bez szału  <_<

 

EDIT: https://modelemax.pl/pl/ogonowe/1048-podwozie-ogonowe-z-kolem-23mm-6bi2403.html

To kółko wygląda przyzwoiciej. Linki są wprawdzie lekkie, ale trudno może być znależć kompromis pomiędzy jaką-taką dokładnością prowadzenia tego kółka a małymi naprężeniami wzdłużnymi kadłuba, które one wprowadzą. To już chyba lepiej jakiś cienki bowdenik, prawdopodobnie wystarczy jeden podczepiony pod wolne ramię orczyka serwa SK. Dużo łatwiej będzie to wyregulować przy zachowaniu małego luzu niż linki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kółko wygląda przyzwoiciej. Linki są wprawdzie lekkie, ale trudno może być znależć kompromis pomiędzy jaką-taką dokładnością prowadzenia tego kółka a małymi naprężeniami wzdłużnymi kadłuba, które one wprowadzą. To już chyba lepiej jakiś cienki bowdenik, prawdopodobnie wystarczy jeden podczepiony pod wolne ramię orczyka serwa SK. Dużo łatwiej będzie to wyregulować przy zachowaniu małego luzu niż linki.

Kupię i linki i bowden i zobaczę co tam lepsze będzie.

 

Tymczasem miałem problem dot. poprowadzenia popychacza do dźwigni gazu, prosty dostęp blokuje zbiornik paliwa i musiałem się nagimnastykować żeby go wygiąć, ale niestety nie wystarczyło to i nie chodzi  :(

Mogę podpiąć serwo do dźwigni na czymś takim? http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/78-Akcesoria/Bowdeny-mocowania-laczniki-i-linki/Popychacz-z-linka-stalowa-DU-BRO-3105.html?pa=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.