Skocz do zawartości

Polskie silniki spalinowe


Adriano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MASK napisał:

tak bardzo szukam słowa pisanego.

no niestety obawiam się  ,że żaden z tych wymienionych powyżej Panów nić Ci nie napisze😢..

a ja nie mam prawa powątpiewac w ich wiedze i pamięc.

a co do tzw. słowa pisanego , którego tak szukasz...nie  szukaj go w ksiązkach J.Kaliny, bo powypisywał bzdury. A co do polskich silników a konkretnie St .Górskiego..mam silnik ~~1,5 ccm, panewka, wał Jaskólki 0, pokrywa  karteru, piasta smigła  równiez. Jest głowica  taka troszke garnkowa no i tłok z brązowym korbowodem .Brakuje tuleji. Panowie , wspomniani wcześniej , jak jeden mąz stwierdzili , że jest to silnik St.Górskiego. Postaram sie  zrobic i wkleić zdjęcia,ale okres przedswiąteczny  a nie samymi  motorkami człek żyje

ale wracając do tegoż silnika umownie  nazywanego Jaskółka 1,5 , to jakość wykonania była dramatycznie niżśża  od wszystkich Jaskółek 2,5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy piszą sobie tak pięknie o polskich silnikach, a ja skromnie bym chciał się zapytać, czy ktoś z Was mógłby z wymiarować dla mnie rozpylacz z iglicą do mojego CEZASA. Taki rozpylacz zrobić, to dla mnie mały pikuś jest ale wymiarów brak. Silniczek mam od dawna, a rozpylacza brak. Mile widziane zdjęcie, A szczytem marzeń byłoby gdyby ktoś miał taki rozpylacz w oryginale luzem i zechciał odstąpić, bo wtedy miałbym silniczek w całości  oryginalny na 100% z epoki.

Polecam się

A.C.

silnikcezas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, d9Jacek napisał:

no to może będziesz szczytował😂...chyba mam

Popatrz, jak potrafisz spełniać marzenia, jak Święty Mikołaj🙂.

A tak na poważnie, to chcesz się pozbyć?

Jak wkręcę rozpylaczyk, do tego motorka, to będę miał następny piękny silniczek do postawienia na moją półkę z motorkami

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, AndrzejC napisał:

Myślałem, że rozpylacz i koniec.

no i dobrze myślałeś...dysza vel rozpylacz ..jak zwał tak zwał .Ważne że jest.Iglice z obsada sobie sam wystrugasz jest podobna do takiej jaką ma Jena 1 tylko moletowana.

Więcej na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 19:21, AndrzejC napisał:

Szanowni Koledzy piszą sobie tak pięknie o polskich silnikach, a ja skromnie bym chciał się zapytać, czy ktoś z Was mógłby z wymiarować dla mnie rozpylacz z iglicą do mojego CEZASA. Taki rozpylacz zrobić, to dla mnie mały pikuś jest ale wymiarów brak. Silniczek mam od dawna, a rozpylacza brak. Mile widziane zdjęcie, A szczytem marzeń byłoby gdyby ktoś miał taki rozpylacz w oryginale luzem i zechciał odstąpić, bo wtedy miałbym silniczek w całości  oryginalny na 100% z epoki.

Polecam się

A.C.

silnikcezas.jpg

Jacek czeka na wiosnę, tymczasem zrobiłem Ci Andrzeju fotki rozpylacza i iglicy z egzemplarza, który jest w mojej kolekcji 🙂

 

Cezas1.jpeg

Cezas.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł Prauss napisał:

Jacek czeka

dziekuje Pawle, wiedziałem, że można na Ciebie liczyć ....... ale jest jedno małe ale dot.  tego rozpylacza.. Napisałem podobny do rozpylacza Jeny 1. Bo taki  ,masz Ty i ja.  W opracowaniu popełnionym przez Wł.Niestoja jest zdecxdowanie inny kształt iglicy

Cezas.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejC napisał:

Dziękuję.

Jeszcze pytanie: czy ten gwint na rozpylaczu jest zwykły, czy drobnozwojny?

A.C.

Sprawdzę jutro 🙂

 

47 minut temu, d9Jacek napisał:

dziekuje Pawle, wiedziałem, że można na Ciebie liczyć ....... ale jest jedno małe ale dot.  tego rozpylacza.. Napisałem podobny do rozpylacza Jeny 1. Bo taki  ,masz Ty i ja.  W opracowaniu popełnionym przez Wł.Niestoja jest zdecxdowanie inny kształt iglicy

Cezas.jpeg

Jacku sam wiesz, że zazwyczaj powstaje kilka wersji każdej konstrukcji, proces produkcji podlega optymalizacji... i tnie się koszty, co niestety zazwyczaj odbija się negatywnie na jakości produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.