Skocz do zawartości

Polskie silniki spalinowe


Adriano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie posiadam takowego ,ale dawno temu przyszedł ktoś do modelarni , obca osoba i posiadała PIORUNA 5cm ale nie chciała się go pozbyć. Stąd zapamiętałem jego wygląd .W sumie przy tym płukaniu najłatwiejsza kokila do wykonania a takową także wykonałem . Wykonałem tylko 1 szt która była próbna i tak już zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym silnikiem ktory posiadam jest silnik Andrzeja Rachwala  - Andrzej stosowal go w swoich modelach predkich ... Silnik bez oznaczen i bez Nr.  wyprodukowany dla Andrzeja na Ukrainie...

Silnik o poj. 2,5 ccm -w silniku tym Andrzej wymienial  lozyska i dorabial Glowice , oraz poprawial  katy rozrzadu .Silnik podobno krecil 32.000 obr/min z Rura Rezonansowa ( w powietrzu jeszcze wiecej)

 

Silnik tego typu  posiada prawdopodobnie Pawel ,bo jest z tej branzy i tez znal Andrzeja Rachwala ...

 

IMG_2798.thumb.JPG.63630b134fe77c332edbbf05f2e3f42b.JPGIMG_2796.thumb.JPG.e1d746d2ab945452a81c60ff1cd94408.JPGIMG_2797.thumb.JPG.dbdd83d7329c4f503c88622c63b45a6c.JPGIMG_2799.thumb.JPG.31b0b2591a78a55e74b91ced0d71fe0a.JPGIMG_2800.thumb.JPG.cb05cd5c1fb257749dcb05805512adc6.JPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, symon5 napisał:

To może Paweł coś więcej napisze o tym silniku

Za wiele nie napiszę, świeca wyszła zapewne spod ręki Andrzeja, motorek prawdopodobnie wykonany w Nowosybirsku, szału nie ma - brak konsolek przy przednim łożysku dyskwalifikuje go do poważnego latania...

Jeśli już to romans z tą konstrukcją trwał bardzo krótko, no i żadnych liczących się osiągnięć nie odnotowała. 

Po bliższej analizie to trzeba powiedzieć, że to niezły składak jest - rozpylacz i igła z popularnego MVVS-a, a kołpak to wczesne Profi, aż boję się myśleć co ma w środku 🙂

P.S.

Miałem kiedyś taki motorek, ale oddałem za czapkę gruszek 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel , to jest ten nasz Silnik z Lisciem Debu - SP 2,5   -   jeszcze musze zobaczyc jaki mam silnik Andrzeja w jego Modelu Predkim - bo szczerze  mowiac jeszcze go nie rozbieralem i nie

zagladalem  do niego ,od czasu kiedy bylem ostatni raz  u Andrzeja ....

Wtedy  Andrzej zaproponowal mi tez  przerobiony Silnik MVVS  6,5 cm³ - przekonstruowany przez p.Jacka Synakiewicza  na  jego Nowy System Pracy JJS  ....

Silnik dwusuwowy, z SYSTEMEM  p. Jacka Synakiewicza i Produkcji  Andrzeja Rachwala  sprawdzil sie podczas prob  i mial byc pierwowzorem do produkcji Polskich silnikow do motocykli  JJ2S  (Swiat Motocykli

- Nr.5 Mai 2006)....

Niestety  przesunalem  transakcje na troche  pozniej ...pozniej bylo juz  niestety za  pozno   !

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.